Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit és mennyit eszik 7,5...

Mit és mennyit eszik 7,5 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
Eszik túrókrémet, ha igen milyet adtok neki? Mennyi a napi szilárd és folyékony táplálék igénye egy ennyi idős babának? Milyen időközönként eszik és mennyit alszik?
2013. ápr. 25. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 7 hónapos. Zöldségekből répa, krumpli, borsó, zöldbab, meg ami bébiételekben van. Csirke-, pulykahús, csirkemáj, és a gyümölcsök. Tejpépeket is kap, de még szopizik is. Kapott már joghurtot, tegnap egy túró rudit, imádta. Ma adok neki először túrót vmilyen gyümölccsel, hát kíváncsi vagyok, megeszi-e. Én sose mértem, hogy hány grammot eszik, annyit adok neki, amennyit megeszik. Néha több, néha kevesebb. Két óránként enni kér.

Az alvása változó. Délelőtt fél óra, délután 1-2 óra (ha olyanja van), késő délután még egy fél óra.

2013. ápr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az én fiam is 7,5 hónapos pont. szinte kizárólag csak anyatejet eszik. mindenfélével próbálom kóstoltatni, amit lehet már adni neki, de nem mondanám túl nyitottnak. a maximum az, ha pár kanállal eszik vmiből. a víz nem kell neki egyáltalán. éjszaka nem kel fel, nappal az első evés után alszik a második evésig és utána még egyszer alszik kb egy órát délután. este későn fekszik, reggel korán kel
2013. ápr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már 8,5 hónapos, de egy hónapja is kb így evett:

reggel 7 körül 180 ml tápszer, ebből szokott hagyni

10 körül tízórai: gyümölcs, ma pl. alma-barackot evett, kb. 180-200 ml

13:30 körül ebéd: főzelék, még simán csak összemixelem a zöldségeket, de ma pl. a spenótos halas tésztát zabpehelyliszttel és rizstejjel habartam. Szokott májat enni, csirkehúst, halat.

17 után uzsonna: mikor mi: van, hogy tápszer 180 ml, van ha az ebéd 2 adag lett, akkor ugyanaz a főzelék, van, hogy rizs/zabtejből készítek neki valami tejbevalót (tejbegrízt), van hogy bébiétel gyümölcsdesszertet kap.

Vacsora 20-20:30 210 ml tápszer.


Inni alig iszik vizet, pedig kínálom, hiába teszek neki bele barackleveket, almalevet, nem nagyon issza.

Tejtermékeket még nem adok neki, majd 11 hónaposan, mert a tesója tejallergiagyanús volt, ő pedig nagyon ekcémás.

így tejpépet sem adok neki, HA-s tápszert iszik, és abból csinálok én pépet gabonapehelyből, ha az van uzsira.


Ebédre megenné a 3 dl főzeléket is ha annyit adnék neki.

Aludni mos kezdett kettőször egy nap, tízórai előtt meg ebéd után, az éjjelt átalussza kb. 9-6-ig.

2013. ápr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 7 hónapos fiam 3, 3 és fél óránként eszeik. Reggel, délután, este iszik tápszert/anyatejet (190ml). Délelőtt kap gyümölcsöt keksszel, vagy hússal, ebédre zöldséget (ha enné, de csak két félét eszik sajnos) - ezek 150-180ml között vannak.

Én majd 8 hónapos kora után szeretném elkezdeni a tejtermékeket: kefir, joghurt, túró, sajt...szép apránként.

Inni az enyém is nehezen kezdett, de minden nap próbálkoztam és végül az étkezések között elfogadja a folyadékot! Elméletben csak vizet adtam volna neki, de most örülök, ha egy kicsit is iszik :) kb 30ml gyümölcslét és hozzá 70-80 ml vizet megiszik egyszerre...ezt napi kétszer...kb napi 2dl-t meg tudok így vele itatni. Pont a kevés folyadékbevitel miatt nem mertem még kiváltani a 3. étkezést, mert akkor még kevesebb folyadék kerülne bele :(

Éjjel kb 8-9 órát alszik, napközben összesen 3-4 órát többször keveset :)

Nálatok kérdező, hogyan alakulnak ezek?

2013. ápr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Az én kislányom este 10-től reggel fél 7-ig alszik. napközben pedig még alszik 6-7 órát összesen. Az evéseink azok 3,5-4 óránként vannak, 5 evés. Reggeli anyatej 140-150 ml és még 50-70g tejpép. Tízórai gyümölcs keksz 80-100g, ebéd főzelék hússal 100-150g, uzsonna 220 anyatej, vacsora 220 anyatej. Közte eddig egy kevés gyümölcslevet ivott, de most hogy üvegből próbáltam a vizet csak azt issza meg. (pici Jana üveg) Én is azért nem váltottam még ki 3 étkezést mert kevés a folyadék .

2013. ápr. 25. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!