Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt más babájánál is probléma...

Volt más babájánál is probléma a koponya és hasi UH-n esetleg?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk a babámmal(egyébként fiú) hasi és koponya UH-n. Hasi uh-n megnézték a veséjét is. Ott egy 11 mm-es tágulatot találtak.A pyleon is tágabb. De csak az egyik oldalon. Ezt mondták már a pocakban léte alatt is..

A koponya UH-n pedig a övetkezőt találtak: bal oldalon a frontális szarv tágabb,3mm. Bal oldali 1.2. Bal oldalon a szarv mellett 4,8*2,6mm-es folyadéktartó terület van.Jobb oldali minden renden.özépvonal is normál helyzetű.


Tudom,hoy nem vaytok orvosok, de mi lehet ez ? Nagy probléma van?


2013. ápr. 25. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
csak a veséhez tudok hozzászólni, mert az nálunk is tágabb volt, de visszamentünk kontrollra és semmi baja nincs a picinek. Szóval a vese miatt ne aggódj mert normalizálódik.
2013. ápr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fiamnak is észre vettek valamit a koponyájában. Már nem emlékszem pontosan, több, mint 6 éve volt, de a nyúlványokkal volt valami rendellenesség. Több orvost is odacsődítettek, nagyon ijesztő volt. Senki sem látott még ilyet. Végül abban maradtak, hogy furcsa, de nem okoz gondot.

Tényleg nem, okos, ügyes nagyfiú.

2013. ápr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy kérdés: a vizsgálatot végző orvos nem mond ilyenkor semmit, amikor itt kell utána kérdezni? Nem kötekedésnek szánom, de érdekel, mert egy leletet szokás elmagyarázni, nem teszik meg mindenhol? :(


A vesetágulat több mint valószínű, hogy semmit nem tesz, nézegetni kell, fiúknál gyakori, egy-másfél éves korra spontán szűnik rendszerint. A folyadéktartó képlet egy ciszta lehet, ami szintén előfordul, és többnyire jóindulatú, de gondos utókövetést igényel, a szarvak mérete közötti eltéréshez nem értek. A leletet egyébként összességében kell értelmezni, és egy neonatológus szükséges ahhoz, hogy megvizsgálja, hogy ezek az eltérések jelentenek-e valamit. Követni mindenképpen szükséges.

2013. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vesetágulata van az enyémnek is!

Már pocakban is volt, ugyanekkora volt, nagyon pici 4mm-es, viszont még két hónappal ezelőtt, 14 hónaposan meg volt neki!

De mivel minden vizelete negatív, lázas még soha nem is volt, és nem is nőtt a tágulat, így csak kontroll uh-ra kell járni!

Koponya uh-ot neki még 4 naposan csináltak, mert születése után egy fertőzés miatt átkerült a koraszülöttre, ott pedig minden babának csinálnak! Nem találtak szerencsére semmit!

De tényleg,ilyenkor a doki legalább egy pár szót nem mond?

2013. ápr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A doki annyit mondott hogy a vesetágulat normális. A másikra meg hogy egy ciszta,s 2 hónap mulva kontroll. S hogy nem akar semmit mondani,mert pánikolnánk csak. Köszi, azért van jogunk tudni mi van a gyerekkel. Szerintem.

Sajnos én ilyen aggódós vagyok,s a nagynál azt mondták minden oké. Megkérdeztük,hogy semmi problémát nem okoz, nem lehet miatta sirósabb(mármint a ciszta miatt) mert ő nagyon keveset alszik szerintem. Meg inkább a kezünkben szeret aludni.

Egyébként én is a dokitól szoktam kérdezni:) Sőt inkább több dokit is megkérdezek..

2013. ápr. 26. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!