Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek 7-8 kiló az 5...

Mindenkinek 7-8 kiló az 5 hónapos babája?

Figyelt kérdés

Van egy baba-mama klub, ahová néha elmegyünk a kislányommal. 5 hónapos.

Már komolyan mondom, én érzem magunkat különcnek, mert van 5-6, lányommal egykorú baba, és mind 7-8 kiló között van.

Az én picim csak 5900 gramm. Egyébként 3 kilóval született, és 3 hónapos kora óta tápszeres. Többen mondják állandóan, hogy "jaj, nem nagy baba", "nem baj az, majd megnő" stb. Miért baj, ha az én babám nem kisgömböc? Félreértés ne essék, nagyon cukik a hurkásabb babák is, csak már én érzem magam kellemetlenül, hogy az enyém nem olyan. Pedig kis formás, hosszú baba, és nagyon ügyes.

A gyerekorvos is állandóan piszkál, hogy adjak neki több tápszert, mert az utóbbi 3 hónapban "csak" 400 grammokat hízik havonta. De nem tudom megtömni! Ha nem kér többet, nem eszik.

Még van egy hónap fél éves koráig, addigra simán megduplázza a születési súlyát.


2013. ápr. 26. 15:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
nekem 6200 gr volt 5 hónaposan, lány
2013. ápr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Szerintem jó a mérete, ne foglalkozz velük !
2013. ápr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Nekem a 3 hónapos fiam volt 7,5 kg, de Ő majdnem 4 kilóval született. Na Ő aztán kisgömböc volt, de az azóta eltelt 7,5 hónapban már csak 3 kg-ot hízott :-) Nem kell másokkal és mások babáival foglalkozni, nem lehet minden baba nagy. A lényeg, hogy kiegyensúlyozottan fejlődjön.
2013. ápr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Az kislányom 7,8 kg most lett 5 hónapos. Megértelek,mert én meg az ellenkezőjét hallgatom, hogy milyen kis ducika, de nem baj majd leadja ha elkezd mozogni.A dokinéni is javasolta, hogy minél előbb váltsunk ki egy étkezést a súlya miatt. De akkor vannak még "társai" ebben a súlyban. Szerintem úgy jók ahogy vannak! Nekem legalábbis, meg erről nem tehetünk minden baba más :) Ráadásul nem is eszik sokat! Te babád mennyit eszik egy nap?
2013. ápr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, minden baba más, nem lehet mindegyik azonos súlyban.


Az én kislányom nem eszik sokat, naponta 600-700 ml között, de egyszerűen nem tudok többet beletömni. Nem az a fajta, aki addig eszik, amíg van a cumisüvegben. Ennyi az igénye. Pedig több tápszert is kipróbáltunk már, hátha azzal van gondja, nem ízlik neki stb. De nem ez a probléma. Egyszerűen nem kér többet.


A tied mennyit eszik, kedves utolsó?

2013. ápr. 26. 15:45
 6/25 anonim ***** válasza:
Enyém meg 8,5 kiló és pont a kis súlyú babák anyukái piszkálnak, hogy milyen nagy.
2013. ápr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
"utolsó" vagyok ( 4-es ) az én babám is pont ennyit eszik és látod mégis hízik?! Ez genetika szerintem, mert mi is nagy babák voltunk a párommal. Nekem az a furcsa, hogy 3 hónapos korában sokkal többet evett volt, hogy 800-850 miliket is. Mostanában meg csak ezt a 600-700 milit naponta. Én sem tudok többet adni neki, és aggódtam, hogy ez kevés. Az nyugtat meg,hogy hízik. 2 hete próbáljuk a gyümölcsöket, de abból is csak pár kanállal eszik :( Mennyit kéne enniük szerinted? Te babád eszik már mást is?
2013. ápr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

A babák nem egyformák és nem is lehet tömni őket ha nem kérik. Nekem 3 gyerekem van első és a harmadik kicsinek is rossz evő volt pedig anyatejes mindhárom, de az 1. és 3. havonta jó ha 400-500 akat meghízták, 5 hónaposan 6 kiló körül voltak, engem is idegesítettek ezzel hogy etessem őket tejpéppel tápszerrel stb. holott 3 óránként szopiztak és szépen fejlődtek nem úgy tűntek mint aki éhes...

A középsőm 4 óránként evett, kisgömböcnek is született (4230) és rengeteget hízott eleinte 1-1.5 kg-kat 4 hónaposan 7 kiló volt és 70 centi...

dupla annyi idősnek nézték mindig. Természetesen lelassult a súlygyarapodása, és az 1. és 3. gyerekem is normál testalkatú lett semmi jelentősége nem volt ennek hogy a kezdetekben hány kilók voltak.

2013. ápr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 eszo ***** válasza:

az én kislányom is pont az ellenkezője..majd csak 10.-én lesz 5 hónapos..a héten mérték, akkor volt 7890 gr és 69 centi..de ő 3840-el született..

jó kis hurkái vannak, de nem duci..én így imádom!!!

ne foglalkozz másokkal..csak magatokkal!!!!!!

2013. ápr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
A Te babádnak normális a súlya. Féléves korban szokták a születési súlyukat megduplázni. A lányom 3100 gr-al született, 5 hónaposan 6300 gr körül volt. Viszont most 8 és fél hónaposan is csak 7300 gr. Egyáltalán nem vékony így sem, teljesen egészséges, szépen fejlődik. Én nem bánom, hogy nincs rajta még 3-4 kiló háj.
2013. ápr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!