Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen cipőt vegyek 9 hós...

Milyen cipőt vegyek 9 hós lányomnak nyárra?

Figyelt kérdés

alapvetően kocsicipő kellene, de mivel már a bútorok mentén serényen lépeget,a kezét is elengedi egyik bútortól a másikig, szóval max 1-1,5 hónap és járni is fog szerintem.

Milyen cipőt érdemes venni? A kocsicipők álldogálásra meg járásra nem jók, amúgy is mamuszosak, a tescoban vettem famrer kocsicipőt de sélytelen ráadni, annyira spiccel tőle.

zártat nyárra gondolom nem érdemes, inkább talán félig zárt szandál, ami zoknival is hordható..

Mire figyeljek oda? Tépőzáras gondolom nem árt, de melyik fazon a jó? Nyitott orrú, zárt orrú? egy tépős vagy kéttépős, balerina fazonú vagy sportosabb?


2013. ápr. 28. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi járunk gyógytornára (Dévény) és azt mondta, hogy amikor feláll majd és lépeget, akkor fogja megmondani, hogy milyen kell neki, kell-e korrigálni vagy sem. 10 hónapos lesz, de még nem áll fel szerencsére. Én szakember véleményét kérném a helyedben, mert ha nincs gond, akkor a bőrtalp cipőt javasolják, amely a legjobban hasonlít a mezítlábas járáshoz, de ha már korrigálni kell, akkor ahhoz spec cipő kell.
2013. ápr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne nyitott orrút, mert ugye még csak járni tanul, beütheti a lábát, megsérti magát. Ha nem akarsz zártat, akkor az a jó, ami félig nyitott, elől nem veri le a lábát. Mi a fiunknak a Deichmanban vettünk cipőt, igaz az zárt és magasabb szárú is, mert így picit tartja a bokáját is. A legtöbb ilyen cipő egy tépőzáras, én sportosabbat vennék mindenképpen.
2013. ápr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igaz a megüti a lábujját dolog, akkor zárt elejűt vagy olyan zárt szandált, amiből nem lóg ki lábujja.

néztem ilyen mezítlábas dolgohoz hasonlítót, a liliput és a pediped, a bajom az, hogy a méretek 12,4 cm ill. 12,6 majd 13,3 cm és 14 cm ...a lányom lába pont 12 és azt írják, hogy legalább 0,5 cm de inkább max (erős rüsztnél, neki az van) 1 cm-rel legyen nagyobb a cipő...na pont ilyen azaz 13 cm-es cipőt nem találok a két általam ismert puhatalpúból

2013. ápr. 28. 16:09
 4/5 anonim ***** válasza:

1 éves kisfiam van, Liliputi puhatalpú szandált vettem neki nyárra, ő is mostanában kezdett totyogni. Ha amúgy minden rendben van a járásával, lábtartásával, akkor mindenképp puhatalpút vegyél, minél jobban "imitálja" a mezitláb járást, és NE tartsa a bokáját.

A puhatalpúnál tényleg nem baj, ha egy picit nagyobb, mint az ő mérete.

2013. ápr. 29. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

végül a liliputiban megmértük, tök más, mint amit én mértem itthon, egy pediped cipőt vettünk végül, a liliputinál az egyik pont kicsi a másik pont nagy lett volna, de pedipedből volt olyan köztes méret és bár picit nagy, de így is tud benne lépegetni, nem akarja levenni.

ráadásul irtó dögös :))

köszi a tanácsokat

köszi a tippeket

2013. ápr. 29. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!