Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám biztonságossá...

Hogyan tudnám biztonságossá tenni a lakást egy 1,5 éves baba számára?

Figyelt kérdés
már stabilan megy szaladgál mindenhova fel le mászik mindenhova, nagyon aktív kislány.
2013. ápr. 28. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Már nem baba,abszolút.Konnektorba biztonsági dugó,vegyszeres szekrényre szekrény zár,és egy jó adag figyelem,bár ezeket szerintem már pár hónaposan is érdemes felszerelni.
2013. ápr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem tudok mindig rá figyelni mivel ott a háztartás, dolgozom is otthon mellette
2013. ápr. 28. 11:13
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
pedig egy ekkora gyerekre igenis figyelni kell mert hipp hopp metörténik a baj. Ha konektor biztosítva és a vegyszerek egyéb mérgek elzárva akkor is ott a lehetőség arról hogy leesik valahonnan, ráborul valami stb. Ha ennyi dolgod van nem lenne jobb pár órára bölcsibe vagy napközibe adni? Arra is nagyon figyelj hogy aszekrények polcok ne borulhassanak rá.
2013. ápr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
szeptembertől megy bölcsibe, csak már most hogy nő eléggé nagy a mozgás igénye én meg aggódom miatta, bár tudtam hogy így lesz csak kíváncsi voltam ti hogy oldjátok meg de köszönöm az eddigi válaszokat :)
2013. ápr. 28. 11:31
 5/8 anonim ***** válasza:

ablakokat kinyithatatlanná tenni (kulcsossá alakítani vagy leszerelni a kilincseket), wc-fürdő ajtót zárva tartani, konyhába minden éles és törékeny dolgot fel pakolni, elérhetetlenné tenni, alul csak műanyag dolgokat tartani vagy olyanokat amik nem jelentenek veszélyt rá.

gáznak a kapcsolóit elérhetetlenné tenni (mi gyerekzárat szereltettünk rá), konnektort bedugeszolni, az összes szekrényt a falhoz rögzíteni, tv-vel együtt (enyém a tv-t rántotta magára, még jó, hogy az a vékony, könnyű fajta;)), pici dolgok, éles tárgyak felső szekrénybe pakolása, alul tartsd a törcsiket, konyharuhákat, zoknikat, stb -amiknek nem baj a ha naponta 20x lesz kiborítva :D

vagy alsó szekrényekre zárat szerelni. sarkokat feltappancsolni, vezetékeket elvezetni, hogy ne férjen hozzá

2013. ápr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én még az sarkosabb foganytyúkat vagy leszettem, vagy pl a sütőnyitójának a sarkára zoknit kötöttem, mert pont ezek a halántéka magasságába vannak és már ment neki sajnos


pl a kisebb szőnyeget vagy eltettem vagy csúszásgátló van alatt

2013. ápr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az szekrénykék alsó polcát kiüríteni és telezsúfolni érdekes, színes játékokkal, amik elvonják a figyelmét. A fürdőszobát mindig zárni kell, sok gyerkőc előszeretettel pacsál a vécében vagy játszik a vécékefével.
2013. ápr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne legyen semmi lerántható vagy törékeny dolog elérhető magasságban. Ne lehessen felmászni semmi olyanra, ami borulékony, vagy amiről nagyot lehet esni. Konnektorokat bedugaszolni, kábelek ne legyenek elöl (célszerű a bútorok mögött vezetni őket). A szekrényajtók ne legyenek nyithatóak, ha nem szeretnéd, hogy mindent kipakoljon - ez nem feltétlenül veszélyes, de elég kellemetlen tud lenni. Kisméretű, lenyelhető tárgyakat ne hagyj elérhető magasságban.
2013. ápr. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!