Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fontos! 5hete kislányomnak...

Fontos! 5hete kislányomnak megmértem a lázát (popsin keresztül) és 37.5lett. Adjak neki kúpot, vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
ma amúgy is elég nyűgös, elég sokat bukogat, még másfél órával szopi után is. nem tudjuk mi baja lehet...

2013. ápr. 28. 21:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Teljesen normális a hője, nehogy lázcsillapítót adj neki. Ha sokat bukik, és nyűgös, és ez aggaszt, akkor hívd fel a háziorvost. Lehet, hogy ez normális dolog, de hátha attól megnyugszol, hogy ha az orvos mondja. Előbb telefonon próbálkozz, feleslegesen ne vidd rendelőbe, nehogy ott összeszedjen valamit. Az orvos majd megnyugtat, vagy adj tanácsot.
2013. ápr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
37,5 fél még levonás nélkül is jó a babáknál.De ha lázas lenne akkor sem szabad 38 fok alatt csillapítani.Magasabb hőfokon a bacik és vírusok pusztulnak, a láz egy immun folyamat ,bizonyos fokig teljesen rendben van ,ha beteg.
2013. ápr. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
38.0 alatt nem csillapitunk lázat! legalábbis nekem ezt tanitották
2013. ápr. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Egy 5 hetes baba még nagyon ritkán kap el rotavirust. a baba szervezete elvileg fél évig nem kaphat el semmit, kivéve ha nem kerül olyan közegbe. maximum a kötelező védőoltás miatti lázacska, ami megesik. ne aggódj, ezeket az infokat én is azóta tudom, hogy a kisfiamnak ugyanez volt, nem is tudta megkapni az oltást először mégnem egy gyerek fül-orr gégész megmondta, hogy a babáknak gyakran van hőingadozásuk, és ez teljesen normális, még nem állt be e sezrvezete, de nnek hátterében se virus, se baktérium nem áll, persze ezt megvizsgálás után tudja eldönteni. szóval semmi pánik ez lehet akár 3-4 hós korig. azóta én ha a láza van a gyereknek és mellette akármi kis légúti megbetegedés, én mindig fül orr gégészhez viszem, ő legalább belenéz orrába fülébe. és látja van e kezdődő gyulladás, így tudja a legmegfelelőbb orvosságot felírni.2éves kisfiu anyukája voltam.
2013. ápr. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2013. ápr. 29. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!