Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtatok tejbegrízt vagy...

Adtatok tejbegrízt vagy tejberizst a babátoknak egy éves kor előtt? Ha nem, miért nem? (Persze csak akkor, ha nincs tejallergiás a családban)

Figyelt kérdés

Hiszen mi is így nőttünk fel és itt vagyunk.

Joghurtot is lehet adni. Arra is rá van írva, pl, hogy 75% tej.

A tejpépek pedig iszonyatosan drágák.

A gyártok kihasználják ezt a nem lehet adni új módi trendit és jó borsos áron próbálnak ránk sózni mindet.


2009. szept. 28. 07:16
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Mindhárom gyerekem kapott.A tejpép pedig,ha megnézed valamilyen kimondhatatlan nevűre módosított tej és gríz.Ez az egész nem ehetek tejet, stb.a tápszergyárak és az általuk szponzorált tudósok és orvosok hasznát szolgálja.

Nem értem,hogy miért lenne egészségesebb a természetes ételek egy kémiai úton elő állított tápszer,amiben még a vitamin is mesterséges,mint a természetel élelmiszerek.

Az anyatej a legegészségesebb.Ha nincs elég teje az anyukának,akkor egy másik anya tejét adhatja a gyereknek,és a gyereknek semmiféle hasmenése,kiütése stb.nem lesz tőle.

A tápszerekre azt mondják,hogy azt a gyerekek igényeinek megfelelően készítik.Akkor hogy fordulhat elő,hogy az egyik tápszertől a gyerek hány,hasmenése vagy éppen szorulása lesz,és tápszert kell váltani? Csak az egyik tápszer a jó,vagy csak az egyik gyereknek jó ?És azt sem hiszem,ha az elődeink emésztőrendszere feltudta dolgozni a természetes ételeket,a mai gyerekeké miért nem?

Sajnos az anyukák egyrésze inkább hisz a reklámoknak,mint a tapasztalatoknak.Amióta ez a tápszer-mánia van,jelen tősen megnőtt az allergiások,rákos gyerekek száma,mert az immunrednszerük nem tud megerősödni.Senki nem vizsgálja,hogy a beteg gyerekeket hogyan táplálták kicsi korukban !Egy orvos ismerősöm foglalkozott ezzel.Szerinte a beteg gyerekek 80 százaléka tápszeres volt.

Én maradok a régi,jól bevált módszerek mellett.

2009. szept. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én vízben főzöm a grízt a 8 hós lányomnak,gyümölccsel feljavítom, és nagyon szereti. Savanyított tejtermékeket is hamarosan megkóstoljuk(túró,joghurt,sajt,tejföl)Tejet szerintem majd csak 11-12 hónapos kora körül,nep pontosan tartom a szabályokat.Tejpépet nem veszek én sem, szerintem semmi értelme,mert az is grízből van
2009. szept. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

A joghurt, a túró bontott fehérjét tartalmaz, míg a tej teljeset, vagyis azt a baba gyomrának kell feldolgozni enzimek segítségével. Erre még egy csecsemő nem képes, vagy nem teljes egészében. 1 éves kor után ajánlják épp ezért a tej bevezetését. Babab és baba közt is van különbség, fizikai fejlettségük között, lehet van olyan 10 hónapos, akinél ez már semmilyen gondot nem okoz, de van olyan másfél éves, akinél még mindig.

Nem tartom a tejpépet sem egy jó dolognak egyébként. Az én kisbabám egyátalán nem kapott sem tejpépet, sem tejbegrízt és nem is igényelte. Annyi minden mást lehet adni helyette, ami nem csupán felesleges kalória.

2009. szept. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%

Én abszolut ellenzem a tejtermék adásást 1 év alatt. Nem véletelen van ez kitalálva.

Én 12 hó után kezdtem adni egy kanál túrót, majd 2 kanállal, és így tovább, majd utána ugyanezt a joghurttal és csak utána kapott tejet. Jóval utána kapott csak tejbegrízt.

Mikor mi nőttünk fel, még nem volt ilyen fejlett az orvostudomány, és sok bajunk is van sokunknak, ami köszönhető a táplálkozásunknak is...

De mindenki maga dönti el, mit ad a babájának...

2009. szept. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem adtam, mert mindenhol ezt mondták, javasolták, nem akartam kockáztatni. A véleményem viszont az, hogy nem ártasz neki, hogy ha nincs tejallergiás a családban. A tejpépek tényleg borzasztó drágák, és egy egy év körüli baba már simán ehet pl. tejbedarát. Én 1 éves kora óta adok a fiamnak rendszeresen, semmi baja tőle, nagyon szereti.
2009. szept. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!