Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszióba...

Szülés utáni depresszióba szenvedek?

Figyelt kérdés
A problémám az,hogy már kora reggel 4-kor felkelek,és takarítok, meg főzők, meg a munkámat csinálom,hogy amikor fel kell a babám vele tudjak foglalkozni.Feszült vagyok, ha nem tudom megcsinálni a napi teendőimet,és ehhez fel kell kelnem korán, hogy haladjak, mert ha nem végzek akkor feszült és ideges vagyok és nem tudok olyan nyugodtan ott lenni a babám mellett,mert attól félek hogy akkor másban nem felelek meg.A párom szerint lassítanom kellene, mert túlságosan pörgök,hogy mindennel végezzek, ami persze teljesen sosem valósul meg,és nyugtatgat,hogy tényleg mindenben helytállok, és ő is segít de én nem akarom.Próbálok, jó anya,feleség, háziasszony is lenni egybe,és a maximumot nyújtani de néha érzem én is,hogy fáradt vagyok, viszont ha nem csinálok semmit, akkor ideges.Ezzel a pörgéssel viszont le tudom nyugtatni magam, és levezetni a feszültségeimet.Most ez a szülés utáni depresszió, ami ilyen formába jön ki nálam?Elmúlik ez a nyugtalanság bennem?Szedjek rá gyógyszert?
2009. szept. 28. 09:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Ne szedj rá semmit. Fogadd el magad! Ne akarj mindenkinek és mindenben megfelelni mert felesleges és úgysem fog sikerülni. Jelenleg egyetlen embernek kell tökéletesen helyt állnod és ő a kisbabád. Minden más és mindenki más ráér. Én is ilyen voltam. Beteg is lettem. Most azon dolgozom, hogy meggyógyuljak. Visszavettem a tempón. A vasalást este csinálom, a főzést színtén, amikor otthon van a párom. A takarításban, fürdetésben segít a férjem. És ha nem porszívózomk fel egy nap már nem dől össze a világ. Igyekszem pihenni amikor alszik a kislányom aki már 17 hónapos és örökmozgó kíváncsi kislány. Rengeteget játszunk, mondókázunk és ha a háztartás nem 100%-os az sem érdekel mert nem tudom meddig lehetek még vele..... Örülök az apróságonak is. Egyszóval átértékeltem az életemet mert hiszem hogy a betegségeket lelki dolgok okozzák. Azt tanácsolom neked is hogy értékeld át a dolgaidat magadban, fogadd el magadat, hogy nem lehetsz tökéletes hiszen nincs olyan. Első a baba és a család, aztán jön a többi. Ha van segítséged fogadd el és fordíts magadra is időt. Pl. kozmetika, egy kávé a barátnőddel stb..... Nekem nincs segítségem csak a féjem, de ő váltóműszakban sokat dolgozik úgyhogy sokat vagyok egyedül a babóval. Van egy szépen kialakított napi rutinunk és így most teljes az életem. Már csak a gyógyulást várom..... Sok sikert és boldogságot.
2009. szept. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!