Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a nátrium-gl...

Mi a véleményetek a nátrium-glutamátról (E 621)? Tényleg annyira káros?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket,káros hatásáról.Már többször használtam különféle porokat izesitőkét,amiből aztán a 10hónapos lányom is evett...Most meg félek,nehogy valami baja legyen...Ti figyelitek,hogy milyen ételekben van?próbáljátok kiszűrni,hogy a gyerkőcök minnél kevesebbet kapjonak ilyen dolgokat?
2013. máj. 2. 10:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

Igen káros!!!

Én kidobáltam minden Ízesítőt, fűszert amiben volt és csak olyanokat veszek amiben nincs. Gyereknek végképp nem adnám. Ha eddig adtad hát ez van de mostantól figyelj oda!

2013. máj. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

[link]

A Na-glutamát egy neurotoxin, vagyis idegméreg. Tönkre teszi az agysejteket és többek között az agyalapi mirigy által irányított funkciókat. A következő tüneteket okozhatja: migrénes fejfájás, hányinger, hányás, hasmenés, asztmás rohamok, egyensúlyzavarok, mellkasi fájdalmak, erős szívdobogás, gyerekeknél viselkedési zavarok. Jelentkezhetnek allergiás tünetek is: bőrpír, orrfolyás, kiütések. stb stb.

Nekem van egy barétnőm aki pesten beült a kínaiba és bekajolt és du-n kórházba vitték olyan migrénes görcse lett. A dokik kérdezték mit ivott evett... ők mondták hogy a na-glutamát miatt lehet (a kínai kajákban rengeteg van!!!)

2013. máj. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
saját haztartasunkbol próbálom száműzni...másnál nyilván nem felugyelem,de igen én is lecsereltem azokat a dolgokat,amiben van..több zoldfuszert használok
2013. máj. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

bőven lehet találni oldalakat, amik szerint nagyon káros. de nem csak olyat:


[link]

2013. máj. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Régen ettem, használtam én is. Mióta teherbe estem először hanyagolom, és a természetes fűszereket használom csak...


Egyébként tényleg elég káros, de igazából felnőtt embernek elenyésző az a mennyiség, amit felhasználuk belőle. Piciknek azért megterhelő.

2013. máj. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen, én nem használok semmi ilyet, meg sok mást sem: ételízesítőt és csinálom, félkész kész kajákat nem fogyasztunk, csak saját húst fogyasztunk és tojást, tejterméket szintén én készítem vásárolt házi tejből. Vegyszerek helyett szóda-bikarbónát, citromsavat és ecetet a mosószert én készítem mosószappanból, mosódiót és mosógolyót használok, igyekszem helyi termelőktől beszerezni az élelmiszereket, sem napraforgó olajat, sem margarint nem használok. Agrármérnök vagyok, nekünk nem kell a sok hulladék. 10 hónapos a fiam, nagyon odafigyelek, de arra is, hogy mi mit eszünk.
2013. máj. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mióta terhes lettem, nem használunk vegeta típusú ételízesítőt, félkész vagy műkaját előtte sem. A baba ételét eleinte külön főztem, fűszerr nélkül, 11 hónapos kora óta a mienkből eszik, és magunknak is lájtosabban fűszerezek. Üveges bébiételt egyáltalán nem vettem.

Ha eddig kapott, nyugi, nem lesz baja, de ha lehet, kerüld ezentúl. Sajnos az oviban úgyis fog kapni, de legalább otthon ne kapjon.

2013. máj. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%

Nyugodtan lepontozhattok!!! De ez màr tulzàs....nem kell megenni minden szart,de hogy ennyire nem lehet màr semmit se enni meg a gyereknek se az szerintem butasàg!! Én hasznàlom a delikàtot sőt... eszem zacskós levest is stb. Mégis makk egészséges vagyok és a pici magzatom is!

Nagyanyàink és édesanyàink is felnőttek egészségben,pedig nem figyeltek ennyire oda hogy mit esznek.Megfogtàk a tàbla szalonnàt meg a fehér kenyeret és jót ettek belőle! A gyerek meg ha megkìvànta.... megcsócsàltàk és attàk neki! Mégis felnőtt! Azt gondolom te is kérdező,egészséges ember vagy!

2013. máj. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, pont erről beszélünk: amit anyáink, nagyanyáink ettek (szalonnát, házi kenyeret)abban nem voltak ízfokozók, térfogatnövelők. Nézd meg a zacsis levesben mi van.....
2013. máj. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen. Ugyanis férjem és én is allergiásak vagyunk rá. Úgy derült ki, hogy férjemmel kínaiban ettünk, és elájult... Az orvos mondta, hogy igen, főként a kínai kajában van. Neki erős mellkasi fájdalmai is voltak előtte, de akkor még nem tudtuk mi okozza, hiába ment el orvoshoz. Nekem bőrkiütésem, fejfájásom lesz, pl. megettem egy zacsis levest, és azonnal fájt a fejem. Mióta tudjuk, nem veszünk semmit, amiben glutamát van. A felvágottakban is van, már tudjuk, melyikben nincs, és azt vesszük. Már nem veszünk leves kockát sem, semmi ilyesmit. Nem tudhatjuk, a fiunk is allergiás-e rá- Amúgy a családomban volt rákos beteg, és azt mondják azért gyakori a mostani 40-50 évesek közt a rák, mert ők nem ilyen mesterséges dolgokon nőttek fel, és nekik így üt ki... Igyekszünk amúgy mindent házilag csinálni, babának, magunknak is. Volt is egy műsor a tv-ben erről, hogy mi van egy pudingban vagy egy joghurtban, és semmi jó...
2013. máj. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!