Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges vagy káros-e...

Egészséges vagy káros-e nátrium-ciklamát és nátrium-szacharinát alapú folyékony asztali édesítőszert használni diétaidőszakban cukor helyett?

Figyelt kérdés
Neve: Cologrin, 100 ml átlagosan számított tápérték jellemzői: energiatartalom 4,9 kJ (1,1 kcal) fehérjetartalom 0g szénhidrát tartalom 0,2g zsírtartalom 0g Kávé és túró ízesítésére használom.
2010. márc. 8. 10:01
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
35%

Mindenképpen természetes alapú édesítőszert alkalmaznék. Szteviát, vagy nyírfacukrot pl. Mindkettőnek 7 körüli a glikémiás indexe, tehát candidások is használhatják pl.


Rengeteg rossz hírt lehet helleni, olvasni a mesterséges édesítőszerekről, én úgy vagyok vele, hogy nem zörög a haraszt... ráadásul ismeretségi körömben sincs pozitív tapasztalat.

Állítólag ráadásul az is gond ezekkel, hogy a szervezetbe bevíve a szervezet elkezdi ugyanazt a mennyiségű inzulint termelni, amit ugyanennyi cukornál tenne, és az ott keringve a véráramban fel akar "használódni", tehát további éhségérzetet generál.

Természetes édesítőszereknél ez. pl. nem működik így.

De mindenki maga döntse el, kinek hisz. Számomra pl. szaharátféléket tartalmazó ételek fogyasztása mindig emésztőrendszeri fájdalmakkal jár.

2010. márc. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

A mesterséges édesítő nem viszi fel a vércukrot, így inzulin sem termelődik.

Azt tudom mondani, hogy kis mértékben nem káros, én évek óta ezeket használom, de ezt sem szabad túlzásba vinni. A természetes édesítők a legjobbak valóban.

2010. márc. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
22%

Igen káros, mert egyrészt erösen étvágygerjesztö, másrészt - ellentétben az egyik elözö válaszolóval - maga az édes iz inditja be az inzulintermelést, és mivel a vérben mégsincs cukor, ezért elállitja az inzulintermelést és cukorbetegséget okozhat.


Sokkal hatásosabb, ha amit lehet cukor (és más édeités) nélkül fogyasztasz, ha viszont valamihez feltétlen hiányzik az édes iz, akkor tegyél bele KEVÉS cukrot - igy sokkal kevesebb bajod lesz.

2010. márc. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
36%
Úgy látom most ez lesz a közkeletű tévhit, hogy a természetes édesítőszer nem ugyanazt csinálja, mint a mesterséges. Azt kéne látni, hogy a szervezetnek minden ami édes az = cukor, és cukorként fog rá reagálni, képtelen megkülönböztetni, és tök mind1, hogy ez természetes, vagy mesterséges édesítőszer. Sőt, pl a stevia eddig ismeretlen mechanizmus révén növeli a sejtek inzulin érzékenységét, ami jó lehet egy cukorbetegnek, de egy átlag embernél pont, hogy nem, mert jobban leviszi a vércukorszintet, amit aztán a szevreztnek normál értékre vissza kell állítani. Ennélfogva káros, bár az is igaz, hogy a cukor se jobb.
2010. márc. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

2. voltam.

Bocsi, ha hülyeséget írtam, de egész ideáig abban a hitben voltam, hogy az édesítők jobbak a cukornál. Mostmár nem tudom, mit higgyek. Inkább semmit ne édesítsünk?:((

2010. márc. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
Mondanak mindent, hogy igen, a mű dolgok egészségtelenek stb., stb. Ilyen alapon nyilván minden egészségtelen, hacsak nem te magad termeled meg (a csirkéket mesterséges anyagokkal etetik, ami szép lassan bevándorol a te szervezetedbe is, az almát permetezik, stb., igazából semmi nem egészséges). Viszont én amióta az eszemet tudom hazsnálok édesítőt és még soha semmi bajom nem volt, a vérképem is tökéletes. Meg ugye Rubint Réka is azt javasolja, hogy diéta alatt édesítővel ízesítsük a teát. Tény, hogy nem természetes anyag, de a méz pl. az és jól el is hízol tőle. Ráadásul én pl. allergiás is vagyok rá.
2010. márc. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Én is édesítőt használok,de még sosem vettem észre hogy növelné az étvágyat. Minden este 10dkg túrót vacsorázok,édesítővel és fahéjjal és én ezzel tökéletesen el is vagyok reggelig:)
2010. márc. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Emzeeperix ***** válasza:
81%

Én két hete használok mesterséges édesítőszert (szintén nátrium-ciklamát és nátrium-szaharinát alapú), és azóta jönnek ki rajtam a kiütések.

A Steviát már régóta használom, attól semmi bajom nincs. Igaz, egy kicsit más az íze, így nem mindenhez jó. Szerintem nem igaz, hogy fokozza az inzulin-termelést, ha így lenne, akkor növelné az étvágyat és éhségérzetet generálna, de ez pont fordítva van.

2011. júl. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Patmosz válasza:
11%
Nem rögtön és még csak nem is pár év múlva fogod elszenvedni a hatást. Mit gondolsz mitől van h a focista holtként esik össze a pályán meccs közben... A legundorítóbb az egészben h egészségesként állítják be azt ami halálos méreg. Ez mind üzlet, lobby. Persze a gojok nem számítanak: Ha beteg az hoz a konyhára, mert gyógyszert vesz amivel tovább mérgezi magát. Éljen soká az antikrisztus!!!
2012. márc. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%

Én kb. 10 éve használom a na-ciklamát és na-szacharinát édesítőket, nagyon ritkán használok mézet( ált. Karácsonykor, de csak kicsit, mivel magas a kcal és a szh tartalma)

Semmi bajom.

Nem is érzek semmilyen mellékhatást, sem étvágyfokozást sem egyebet.

Tesztelni kell őket és figyelni a reakciót.

Én már vagy 8 félét használtam és használok, és egyiktől sem volt és nincs is bajom.


A cukor narancsbőrösít, legyen az gyümölcscukor vagy répacukor.


Apró, szinte észrevehetetlen adagokban lehet használni a cukrokat, de mondjuk én 2-3 l teát iszok naponta- ha azt mindet cukroznám???


Nem havi 2 kg cukrot kell bevinni, hanem 6 hónap alatt max. 1-et és nincs gond.

2012. szept. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!