Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki 11...

Van itt olyan anyuka aki 11 honaposan elvalasztotta a babajat? Tapasztalatokra lennek kivancsi

Figyelt kérdés

tapasztalatokra lennek kivancsi mennyi idobe telt, hogy volt a szopik sorrendbe?

mit adtatok es mibol a babatoknak?


2009. szept. 28. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, az én babám 10 hónapos, és mostanában történik nálunk az elválasztás (az én egészségem érdekében, mivel teljesen lecsontsoványodtam a szoptatástól).

6 hónapig csak anyatejet kapott, aztán napi egyszer kapott gyümit is. 8 hónap körül óta napi kétszer kap gyümit, vagy főzit. 8 hónaposan még napi 4-5 alkalommal szopizott, 9 hónaposan már csak 3-4. Aztán 9 hónaposan elkezdtem neki tápszert adni, a déli szopi helyett. És etájban lőttem be a napi 5-6 étkezést. Aztán már csak reggel és este szoptattam. Most 10 hónaposan már csak egyszer szopizik: reggel. Aztán tízórai tápszer, délben főzi, délután gyümi, este tápszer.

Azt hittem, hogy nehezére fog esni az elválasztás, mert cicin szokott elaludni. Most remekül el tud aludni a cumisüveggel a szájában :) Nagyon nagy lelkiismeret furdalásom volt emiatt, hogy vége a szoptatásnak, de szerencsére őt nem viseli meg. Lassan elhagyom majd a reggeli szopit is, akkor is majd tápszert adok neki. Aztán majd nemsokára már háromszor kap rendes ételt. Az esti szopit akartam megtartani legtovább, de egyik este egyszerűen nem kérte, elfordult a mellemtől. Viszont tudtam, hogy éhes, de csak nem akart enni, így adtam neki tápszert, azt szívesen elfogadta. Nagyon ízlik neki, banánosat szoktam venni neki. Nem gondoltam volna, hogy ilyen könnyen megy majd az elválasztás. Nagyon örülök neki, mert sokat problémáztam ezen magamban...

2009. szept. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

igen, en is oskat problemazom, a lanyom is mellen alszik el este...

nekem nem fogadja es a tapszert, pedig tobb fajtaval is probalkoztam mar, nem tudom mi tevo legyek?

2009. szept. 28. 11:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ez elég drasztikusan történt, mivel el kellett utaznom egy hétre. 10,5 hónapos volt a fiam, utolsó este még megszoptattam, reggel már nem voltam sehol. A védőnő azt mondta, ha visszajövök majd szopik. Hát nem szopott. Tápszert se akarta elfogadni, de az apja tett bele egy icipici kakaót és így megissza.

2009. szept. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!