Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3honaposan elkezdtem a kisfiam...

3honaposan elkezdtem a kisfiam kukacát hátrahuzni minden fürdetésnél. Fehér váladékos. Ez természetes?

Figyelt kérdés
2008. jún. 16. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne húzkodd!Elavult ez a régi nézet , hogy pár hónapos gyerek kukacát huzkodni kell!2-3 évessen majd elintézi magának , feltéve ha nincs vele gond.Mármint nincs letapadva a fityma.Ha letapadás van akkor ugyis ujra letapad hiába húzkodod csak kellemetlenséget okozol esetleg fájdalmat is . A fehér váladékkal szerintem amíg nem társul hozzá pirosodás és fájdalom , érzékenység addig nem kell vele foglalkozni .
2008. jún. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Hallod?! Bátor (?) vagy! Orvosi utasításra teszed ezt, vagy önálló gondolat volt??? NE húzogasd!!! Ja! Ezek után vidd orvoshoz!
2008. jún. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig nekünk a doki huzogatja közbe, pedig a kisfiunk még csak két hónapos. És a fehér "túrót" ugymond azt ki kell közbe takarítani. Ezt mondták. Egyik barátnőm megjárta, nem takarította ki, nem mondták neki, aztán a poklok poklát élték át míg sikerült kitisztítani és felhúzni a fitymáját a babónak. És nem volt még két éves.

Szerintem ne húzd túl erőssen, és biztonságból kérdezz rá a gyerekorvosra, de szerintem nem ártassz vele.

2008. jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak:képzeld,nem magamtol teszem. olyan hülye nem vagyok!!!!!!!!!!!!!! a védőnő és az orvos is mondta,hogy 3 hónap után a letapadás végett huzogatni és tisztitani kell minden fürdetésnél.Az én fiamnak nem kellessz pár évesen a dokinak feltépni.
2008. jún. 16. 13:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

szia én is csak azt tudom mondani,hogy az orvos nekem is azt javasolta,hogy a későbbi gondok elkerülése végett minden fürdikor egy picit húzzam hátra neki és vízzel tisztítsam ki,én szinte születésétől fogva így csinálom és nem piros nem váladékos és nem is fáj neki, csináld úgy,ahogy a doki mondta,őrá halgass!!!!!!!!!!!!!!!!

Sok sikert!!!

2008. jún. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekorvosom is azt mondta, hogy ne nyúljak hozzá legalább egyéves koráig. Ha véletlenül megsértem, akkor hegesedve gyógyul, és később nehezebben jön fel. Nálunk az orvos megnézte, és ha le volt tapadva elküldött a gyereksebészhez, aki szakszerűen felhúzta, és ha le volt tapadva, akkor egy speciális műszerrel "felszedte". Ha nagyon szűk, akkor a bőr végén egy cikket kimetszett, hogy fe tudja húzni. Sajnos mindkét verzió előfordult nálunk, és szerintem a 3. fiam sem fogja megúszni sebész nélkül.

Megint bebizonyosodott, hogy az orvosok nem képesek egy egységes szakmai álláspontot kialakítani, semmilyen témában, lsd. szoptatás, hozzátáplálás, fitymaszűkület.

2008. jún. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!