Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki, hogyan védi babáját a...

Ki, hogyan védi babáját a nyári melegben az izzadástól/bőre bepálásától?

Figyelt kérdés
az én kislányom most 6hetes, és elég húsos baba, a kis hurkái közt hamar megizzad, és bepálik. esetleg hintőporozzam, vagy sudocreammal kezeljem, naponta többször esetleg, áttöröljem popsitörlővel? ötleteket várok:)

2013. máj. 2. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
sudokrémmel semmiféleképpen ne !Az jó, ha áttörlöd popsitörlővel többször, attól felfrissül !
2013. máj. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Jégtánc ***** válasza:
Langyos hajszárítózás csodákra képes:) Természetesen biztonságos távolságból ha nincs rajta pelus.Krémezni sosem krémeztem egyik gyermekem sem a hurkái között.Csak még jobban megragad.Nedves textilpelussal gyakrabban át kell törölgetni.Útközben jó a nedves törlőkendő is.
2013. máj. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én sehogy nem csináltam, pedig az én lányom is nagyon hurkás. Egyszer próbáltam míg ilyen pici volt áttörölni napközben a kis testét popsitörlővel...pont másnap mentünk dokihoz, és mondta, hogy teljesen ki van száradva a bőre tőle... A combjain, a legnagyobb hurkánál meg teljesen ki volt pirosodva szegénykémnek.

Mi kaptunk testápolót rá, és onnantól fürdés után csak azzal kellett bekengetni és gyönyörű volt a bőre.

Úgyhogy én a popsitörlőről lebeszélnélek, inkább akkor tiszta vizes ruhával töröld át, amikor megizzad...szerintem mást nem kell...

A hintőpor is szárítja a bőrt egyébként, ezt is tapasztaltuk...teljesen kisebesedett tőle a bőre...olyan érzékeny a bőrük még amíg ilyen picik :(

2013. máj. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

valamit pedig csinálnom kell. ma például észrevettem, hogy valószinűleg éjjel befolyt a kis nyakába a tej, most délután láttam meg (vagyis éreztem, hogy büdös), de már kimarta szegénykémnek, úgy bepálott.

és ha napközben 2x-3x hintőporoznám, este meg fürdés után bekenném a fürdetőkrémmel? (eddig kentem őt minden este és nem volt száraz a bőre)

2013. máj. 2. 15:58
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát én csak a saját tapasztalatomat tudom elmondani:

Én a lányomnak a nyakát hintőporoztam, mert bepállott neki, és piros volt. A dokim mondogatta, hogy hintőporozzam, fürdetés előtt olajjal töröljem le róla a hintőport, aztán fürdés, hintőporozás, helyre fog jönni.

3 nap alatt olyan mértékben romlott a helyzet, kisebesedett a nyaka, hogy bőrgyógyászhoz kerültünk...ott kaptunk rá egy testápolót és az hozta helyre 2 nap alatt, onnantól azzal kellett kenni...

3. voltam ismét

2013. máj. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
és a sudokrém? arra az is van ráirva, hogy pelenkával fedett, vagy kipirosodott bőrre
2013. máj. 2. 16:16
 7/13 anonim ***** válasza:

Hintőport én sem használnék, mert a benne lévő talkum tényleg szárító hatású. A hagyományos előnedvesített popsitörlők sem igazán jók erre a célra, mert ha sokszor használod őket, akkor eltávolítják a baba bőréről a természetes védőréteget, ezért szintén szárítanak.

A vazelin tartalmú krémek szintén nem jók a hurkás testrészek (sőt egyáltalán semmilyen baba testrész) ápolására, mert a vazelin hermetikusan elzárja a bőrt, ezért nem tud levegőzni.

Megfelelő természetes alapú krémekkel, olajokkal végzett ápolással előzhető meg egyedül a bepálás és a bőrpír hatékonyan.

2013. máj. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
tudnál nekem esetleg 1-2példát mondani ezekre a krémekre/olajokra?
2013. máj. 2. 16:28
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Nézd meg a Sudocrem összetételét itt:

[link]

Aztán nézd meg, hogy melyik összetevője mit is okoz, pl:

[link]

2013. máj. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem ezek a termékek váltak be eddig a legjobban:

[link]

2013. máj. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!