Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nappal tobbet szoptatnám...

Ha nappal tobbet szoptatnám az 1 éves babámat, akkor jobban aludna éjjel? Valakinél ez bevált?

Figyelt kérdés
Rossz alvó babám van,sokat cicizik éjjelente,mik a tapasztalatok?Reggel,délben,elalvás elott és éjjel szoptatom.
2009. szept. 28. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Hasonló problémáink voltak, ráadásul a fiam csak cicin aludt el. Nekem viszont iszonyú hátfájásom volt a sok szoptatástól (kórházig jutottam), mert volt, hogy 5-ször is keltünk éjjel. Szóval, fokozatosan elválasztottam a picurt (semmi gond nem volt, 2 napi inkább nyöszörgés, mint sírás és minden beállt a normálisra). Most este fél 9-től reggel fél 8-8-ig alszik ébredés nélkül. 14 hónapos. Az altatás úgy megy, hogy leteszem a kiságyra, az ágya mellé fekszem, kicsit gügyörészik, aztán alszik is. Ez kb. 5-15 perc, attól függően, hogy mennyire fáradt.
2009. szept. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az elalvás már nekunk is rendben van /tobbé-kevésbé/,de ha éjjel felébred,csak cicin alszik vissza.Nem kell neki se víz,se cumi,és van,hogy 7-8-szor kel.Nem tudom,mit tegyek,mert ha éjjel nem adok neki cicit,akkor sír, felébred és órákat fent lenne.
2009. szept. 28. 13:14
 3/6 anonim ***** válasza:

első vagyok, én is ezt hittem, hogy cirkusz lesz majd és egész éjjel fent leszünk, de nem így történt. Egy próbát azért megér!

A fiam sem fogadott el inni semmit, kiütötte az itatót a kezemből. Aztán erőt vettem magamon, nem vettem ki az ágyból, hanem lefeküdtem mellé, a kanapéra (az ágya közelében van egy). Az első este 2-szer fent voltunk, és sírt vagy 10-15 percet. A második este már csak egyszer voltunk fent, öt perc sírás, és megértette, hogy anya itt van, vigyáz rá, de nincs cici. Aztán azóta alszunk. Néha (nagyon ritkán) ha azóta megriadt, még odafekszem a kanapéra, de 5 perc alatt édesen szuszog, nincs semmiféle cirkusz. Hidd el, ha kap rendesen vacsit, ebben a korban már nem a tej miatt kelnek, hanem az anya közelsége kell nekik.

2009. szept. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 15hós koráig szoptattam,nekem is gyakran felébredt éjszaka,de én a cicileszoktatást nappal kezdtem mást adtam helyette(gyümi,főzelék,zöldség).Aztán mikor már nappal kevesebb cici kellett, akkor elalvás előtt is cici helyett vettem milupa 1+ junior tejitalt,és ezt kezdtem el adni neki.Utánna még egy jó párszor igaz felkelt,de néha bekeményítettem,hogy nem és nem!Erre már azért volt szükség,mert már nagyon harapdált!
2009. szept. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat-foleg az elso válaszolónak!Teljesen leszoktatni még nem akarom a cicirol,szerintem még ilyenkor is jobb az anyatej,mint a tápszer vagy a bolti tej.Szívesen fogadom még a tanácsokat!
2009. szept. 28. 13:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi az elejétől, azaz amióta a kórházból hazajöttünk, külön alszunk. Eleinte mellette a kanapén, azóta külön szoba, de nyitott ajtó + rá is lát az ágyunkra a kiságyból. Mégis, a közelmúltig ugyanez ment. Mindig felkeltem, cici, ugyanígy nem fogadott el semmit, nem 15 perceket, hanem tényleg órákat sírt...stb. Rá lehetett fogni hogy a foga jön, megszokott-tól eltérő környezetben voltunk (nagy vendégsereg), sokmindenre... Mivel alig eszik valamit ccic után napközben, újabban a "fő" étkezést áttettem estére, tehát délben és utána már nem erőltetetm, hogy pár kiskanálon kívül egyen valamit, hanem estefelé (7-8 után) nagyobb adagot próbálunk adni. (Persze ez nálunk fél-3/4 üveg bébiétel vagy annak megfelelő saját készítésű, kb 100-150g.)És amikor sikerül, és el is fogadja, akkor jobban alszik, csak 1-2-szer ébred fel. A milupa és más tejalapú dolgokat nem fogadta eddig el, és családi allergia miatt nem is erőltetem egyelőre.


Hogy este ne cicin aludjon el (ne mindig, ne legyen ettől függő), ezt már 5-6 hósan bevezettük, szintén 1.5-2 órás sírások árán, addig ott ültem mellette (másnap apa), és pár nap után sikerült. Azért akartam már akkor, mert a szokásokat jobb minél előbb kialakítani, úgy tudom, később nehezebb. Szóval nem minden gyerek egyforma... Jobb úgy elaltatni, hogy ne függjön semmitől (se hinta, se zene...stb), de szerintem nem mindegy a gyerek természete, nem mindenkit kell elkényeztetni, valakit "csak" leszoktatni arról, ahogy született, szerintem. Az biztos, hogy minél fáradtabb, annál előbb sikerül, és ha nem fáradt, nem alszik. (1 éves kislányom most napi 8-10 órákat alszik, és 12-nél többet nem aludt a születésétől, ez van.)

Sok sikert!

2009. szept. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!