Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1éves babánk nappal inkább...

1éves babánk nappal inkább nem alszik ha cicizés után cicimet kiveszem a szájából, próbáltuk Ferber módszert (este bevált, nappal nem!) most Suttogót:"felvesz-letesz-t", lefektetem felül, játszik. Nagyon fáradt és nyűgös, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. nov. 13. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

szia,


Az én kislányom is ilyen, 15 hónapos.

Ha elveszem tőle a cicit, akkor ordít, hiába úgy látom hogy már alszik.

Ezért mindig megvárom amíg magától elengedi.

Próbáld előtte kicsit kifárasztani: vidd ki sétálni, tornázzatok, ugráljatok. Nálunk a csajszi egy jó kis séta után pikk-pakk (10-15 perc, de van hogy kevesebb is elég) elalszik. Én mellé szoktam feküdni és úgy cicil, egy idő után magától fordul a másik oldalára és alszik tovább..


Sok sikert.

2008. nov. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is csak cicin alszik el a babám. Engem is aggaszt legfőképp a Suttogó-féle ostoba szakirodalom, meg az okoskodó rokonok (3 évesen is csak cicin fog majd aludni, ha nem vigyázol!) miatt.

Megkérdeztem a védőnőt, azt mondta, hogy ez egy természetes módja a baba megnyugtatásának, hagyjam csak nyugodtan. Később megtanulja majd, hogy máshogy is lehet aludni pl. esti mese.

Az a gáz, hogy néha nekem is úgy akar aludni, hogy a cici a szájában. Ha kiveszem, akkor felébred. Ilyenkor még nem alszik elég mélyen, vagy valami zavarja (nálunk most jön a foga). Én is inkább várni szoktam, amíg elengedi. Ha nem, akkor is lehet érezni, hogy most már tejet nem szív, csak cumizik. Olyankor azért már valószínűleg mélyen alszik, akkor próbáld meg elvenni tőle. Ha mégis felébred én olyankor elkezdem ringatni, meg a Csicsijja babáját énekelem neki. Általában attól visszaalszik. Régen a cumit tettem a cici helyett a szájába, de most azt már nem fogadja el. Rájött a turpisságra.

2008. nov. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Most meginogtam rendesen :( A gondom az, h babánk képes 1,5, volt h 2 órát aludni cicimmel, nem ereszti, pedig próbáltam már mindent. Kivártam, ringattam, susogtam, simogattam, cumi...csak a jó öreg cici. Kicsit elfáradok :) a másfél, kétórás szopi-szundiban mozdulatlaul oldalamon, utána olyan vagyok mint akit kerékbe törtek. Bár igaz, h nagyon boldog, mert tudom, h kicsi lányom pihent. Bár sajnos nem lehet neki sem nagyon pihentető (jobb, mint a semmi) hisz non-stop résen van és ébredés után is álmos, fáradt kicsit.
2008. nov. 13. 22:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom csak cicivel alszik el este,délben babakocsiban.

Vidd öt el se´tálni,vagy csak tologasd a lakásban,e´s elfog aludni.

Mi az a Feber modszer??

Merte´n attól vagyok ki.hogy éjjel a lányom me´g minde´g 4x5x fel kel,e´s csak cicivel alszik visza.Pedig már 10 hónapos-.

2008. nov. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!