Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki teljes egészében mellőzte a cumis üveget? Csak ciciből majd későbbiekben csak pohárbol itatta gyermekét?

Figyelt kérdés
2013. máj. 3. 12:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen, Én. Manóm most volt 3 éves és egy percig sem hiányolta sem a cumisüveget sem a cumit. :D
2013. máj. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
+cumi igen azt is akartam irni én ugy tervezem se cumis üveg se cumi csak cici+ pohár
2013. máj. 3. 12:16
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
ez jól hangzik "se cumi se cumisüveg"de kérdem én mit csinálsz ha valami halaszthatatlan ügy miatt néhány órára el kell menned a babád mellöl?akkor csak meg fogja etetni valaki a babát cumisüvegből.
2013. máj. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy alakult,hogy nem lett rá szükség.Csak cici és pohár játszott,viszont cumi az volt.Ha újra kezdeném cumit sem adnék,mindketten nehezen szoktak le róla.
2013. máj. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

igen, a kisebbik fiam nem tudott cumisüvegből inni, nem kapta be, csak tátogott rá, mintha szopna. 10 hós korában írtak fel tápot kiegészítésképpen, hát bajban voltunk, próbálkoztunk csőrös poharakkal, Nuby, Mam és Aventes csőrös pohár volt itthon a másik gyerekről, hát semmi sem jött be.

Aztán a teszkós 2,5 decis magas falú pohárból itattam, abból tudott inni, akkora karimája van, mint a klasszikus kávéspohárnak.

Ha elmegyünk valahová, akkor Nesteás flakonból iszik és Tupperes fedeles pohárból, de van Oriflame-es csavaros tetejű poharunk is, igazán nem gond.

2013. máj. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

cumizni sem cumizott.


De a saját véleményem, hogy a gyerek döntése volt mindkettő, én próbálkoztam cumiztatással is, mert a nagyobbik fiamat megnyugtatta a cumi, de a kicsinek nem kellett.

2013. máj. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én is!

Most 15 hós a lányom és sosem használtunk cumisüveget, sem cumit (már nem is fogunk), persze anyatejes baba volt.

Én nem terveztem ezt el előre, hanem részben így alakult, persze azért nekem is van benne szerepem, a kitartás pl. Terhesen még vásároltam is két cumisüveget, amiből az egyik még ott áll felbontatlanul... (a másikat a legelején kb 3-szor használtuk lefejt anyatejjel, de ennyi)

Az elején, újszülött korában tudatosan nem adtam neki cumit, cicit persze kapott + próbáltam máshogy megnyugtatni ha sírt, nem cumival. Később, néhány hónaposan volt olyan, hogy ott hevert a cumi a szoba közepén, de lányom csak megfogta, nézegette, a másik felét harapdálta, de nem vette rendesen a szájába, nem szokott rá :-) Szóval azért gyerekfüggő is a dolog, de rajtad is múlik. Ha extrém sírós lett volna és már mindent megpróbáltam volna de nem sikerült volna sehogy sem megnyugtatni, akkor lehet, hogy adtam volna cumit,de kitartottam végül. A kórházban volt olyan anyuka aki már az 1 napos babának benyomta a szájába a cumit, na így tuti rászokik a gyerek, én ezt nem akartam.

Hozzátáplálásnál a vizet pohárból kezdtem neki adni kezdettől fogva, itatópohárból nagyon sokáig nem is tudta hogy hogyan kell inni, mivel nem ismerte a cumisüveget, nem tudta hogy szívni kéne, csak rágta az itatócsőrt amiből így nem jött semmi... Mindig pohárból kapott inni.

Most csak akkor használunk itatópoharat, ha utazunk valahova, azért kocsiban macerás lenne pohárba öntözgetni a vizet, de alapvetően pohárból iszik.

2013. máj. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hármas! Nekem nem volt olyan, hogy elmentem valahova és valaki más megetette cumisüvegből a babát, mert mindig két szopi között mentem el (max. 3 órára), így csak szopizott.
2013. máj. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy elmenni még el lehet néhány órára, jó szervezéssel, pontos kivitelezéssel! Nekem is sikerült, sokáig meg tudtam oldani, hogy etetés után sprinteltem és köv. etetésre hazaértem (pedig az enyém cumisüvegből evett). De hogy az ember mit tervez és a valóság majd mit hoz...:) Nálunk pl fel sem merült a cumi gondolata sem, és a hasfájós időszak csak rávett, hogy kipróbáljuk az ajéndékcsomagban kapott cumit, és segített! Azóta is jóbarátok a babámmal :) Alváshoz használjuk, nagyon jól bevált!

Semmi sem kőbevésett, rugalmasan kell kezelni szerintem mindent!

2013. máj. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem pl a kicsi 1 éves koráig semmit sem evett, semmit sem ivott, csakis anyatejet. Hiába adtam volna neki bármit is kiskanállal, pohárból, semmit sem fogadott el, így a kánikulai melegben többet tettem cicire és ennyi.

Áprilisi baba és a születése utáni nyáron tanult meg szívószállal inni kisdobozos üdítővel, egyszerűen azt fogadta el, azt is csak véletlenségből, hátha elfogadja és láss csodát tetszett neki. Hamar rájött, hogy miként működik a szívószál. :D

2013. máj. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!