Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébikomp igen vagy nem?

Bébikomp igen vagy nem?

Figyelt kérdés
Azt olvastam nem túl egészséges.... Bár manapság mindenre ezt mondják
2013. máj. 3. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi használtuk 1-2 hónapot, mikor már ült, de mászni nem tudott. Aztán amikor már mászott, úgy egyszerűbb volt közlekednie.
2013. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én tavaly vettem a lányomnak, de csak úgy tettem bele, hogy pl. Hétfőn és Kedden napi 20-30perc, majd 3 nap kimaradt. 1évesen került bele, 13hónaposan már rendesen járt. Káros, ha eszetlenül mindig belerakja az ember.
2013. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem használtam, nem éreztem szükségét. A gyógytornász barátnőm is ellenezte, így meg sem fordult a fejemben, hogy vegyek. Ha nem engedte időm, pihiszékben csücsült, míg a konyhában ténykedtem. Ha volt időm, melléültem a földre, vagy az ágyra, míg játszott. Szüleimnél felállítottuk a régi hálós állókát, azt is nagyon szerette. Amikor elérkezett az idő, ő maga kapaszkodott, és állt fel. Én nem gondolnám, hogy arra szükség volna.
2013. máj. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon jó szolgálatot tett.Karácsonykor kapta tavaly,akkor volt 9 hónapos,addigra már állt,ült stabilan.Egyáltalán nem hátráltatta őt,1 évesen elindult.De ő pl. csak abban volt hajlandó enni,etetőszéket utálta...
2013. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem, sok rosszat olvastam róla és igazából teljesen szükségtelennek is tartom.
2013. máj. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vegyél.Olyan mozgásrs kényszeríti a baba lábát,amihez még nem elég fejlett az izomzata.Ettől még nem tanul meg hamarabb járni, inkább valószínű,hogy rögzül egyfajta rossz mozgás,mozdulat,ami később gondokat okozhat.Itt arra gondolok,hogy később szükség lehet gyógycipő használatára.

Ez persze nem törvényszerű,de bekövetkezhet.Én nem kockáztatnék.

2013. máj. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ez az,hogy manapság már mindenre azt mondják,hogy káros! Szerintem a bébikomp jó dolog,én is szeretnék a babámnak.Én akkor fogom belerakni ha már fog tudni ülni.Én jó dolognak tartom,mert így tud egyedül közlekedni,nem kell állandóan tartani vagy cipelni és ő sem akar egész nap egy helyben ülni vagy állni,abban meg tök jól elvannak.Első lányomnál is volt,szerette,nővérem gyerekeinek,sógornőm gyerekeinek is volt,mindegyik szerette.És szerintem a mi időnkben is volt szinte mindenkinek.Manapság már minden káros,semmit sem szabad a babáknak adni sem.

2013. máj. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy gyerek ne a bébikomppal közlekedjen, hanem kússzon, másszon, álljon fel és tanuljon meg járni. Így mozogjon a lakásban vagy akárhol, ne a bébikomppal.
2013. máj. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es, az egyedül való közlekedést nem bébikomppal kell "kivitelezni", hanem kúszással, mászással. Pont az a baj a bébikomppal, hogy annak hatására a kúszás-mászás kimaradhat, vagy nagyon lerövidülhet az ideje, és ez káros. Mégpedig azért, mert a kúszás-mászás váltott végtagmozgást követel meg (tehát egyszerre mozdul a bal láb-jobb kar, jobb láb-bal kar), ez pedig nagyon fontos a két agyfélteke működésének összehangolásában. Ha ez elmarad, akkor ennek a következményei általában csak később, iskoláskorban nyilvánulnak meg különböző pszichés vagy tanulási problémák formájában.
2013. máj. 4. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok!Nálunk is úgy volt,h már tudott kúszni-mászni,utána került bele.Semmilyen mozgásban nem hátráltatta,persze nem egész nap volt benne,de nekem a járókában üvöltött,így nagyon jó volt,h legalább ebben el volt addig,amíg esetleg olyan dolgom volt,amit mellette nehezebb lett volna megcsinálni...szerintem ha ésszel használja valaki,nem lehet gond!
2013. máj. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!