Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás, nem haladunk...

Hozzátáplálás, nem haladunk túl gyorsan?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos múlt egy hete, 5 hónapos korától kóstolgatunk mindenfélét. Már ismeri az almát, banánt, körtét, szilvát, sárgabarackot, őszibarackot, meggyet, répát, krumplit, sütőtököt, céklát, háztartási kekszet, rizst, zabpelyhet. Most jön majd jövő héttől a cukkini. Étkezést még nem váltottunk ki. Már volt olyan hogy tízóraira bevágott annyi gyümölcsöt hogy utána nem volt szopi, illetve ma ebédre is megevett 152 g főzeléket, utána megkínáltam szopival, de 5-6 szívás után nem kérte. Olyan káoszosnak tűnik a dolog, mert már csak szopival egyáltalán nem lakik jól, ma próbáltam, hogy a hajnali 5ös szopi után negyed 9kor csak szopit kapott de fél 11től már nyüglődött, 11kor keservesen sírt az éhségtől. Minden evésnél kap szilárdat és szopit, eddig szopi után adtam neki, de a védőnő azt mondta, először szilárd utána szopi. Akkor most haladjak úgy hogy az ebédet váltsam ki először, ha már most nagyjából belőttük mennyi az adagja? MIndig félek, hogy nehogy elmenjen a tejem, de igazából rendes szopi reggel és estefelé van, a többi olyan desszertszopi. A védőnő szerint egy valamit egy hétig adjak neki, de én eddig az újat csak 3 napig kóstoltattam vele, ezért eszik már ilyen sokmindent. Baj ez? Eddig mindent nagyon szeret...imád kanalazni.Tényleg túl gyorsan haladok?
2013. máj. 3. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Kissé össze-vissza dolognak tűnik az evés. Fokozatosan válts ki egy étkezést teljesen, utána a másikat stb. Annyit egyen egyszerre, amennyi jól esik neki, Utána kaphat szopit is.
2013. máj. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindnet megkostoltatok már. Hirtelen soknak és gyorsnak tünik.. DE te ismered és érzed mi jó neki. Én kiváltanám az ebédet és ha így el van akkor hamarosna a reggelit és vacsit id.

Igen előbb szilárd és utána kináld meg anyatejjel. Ha szomjas így iszik is még. Nem kell egyelőre plusz folyadékot adj ha elegendő a tejed. Ha nagyon sokáig marad ez a meleg megkinálhatod néhány korty babavizzel vagy forralt vizzel evések között. Tizóraira meg uzsira is adhatsz neki leveket és szopot. ügyes vagy nyugi:)

2013. máj. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Vizet milliomodik próbálkozásra sem fogad el, így marad a cukormentes 100%os gyümölcslé...az a bajom, hogy az étkezéseket fokozatosan kell kiváltani, de kisfiamnak akkora az étvágya, hogy néha úgy tűnik, mintha egyszerre két étkezés is ki akarna váltódni. Ebéd után sem kellett neki nagyon a cici, csak arra a pár kortyra, és uzsonnára ugyanez. Reggel este mindenképp a szopit meg akarom tartani, de már fürdés előtt vacsit is kap, különben óránként fent lenne, amíg nem volt hozzátáplálás, addig így volt, ahogy elkezdtünk rendesen enni, az eddigikhez képest szuperül alszunk. Ami ízlik neki, falja, és a főzelékekhez általában anyatejet is teszek, hogy jobb íze legyen. Mondjuk a súlyán is látszik, anyatejesként is rengeteget evett. több, mint 3szororsa a szülestési súlyáak, 2800al és 52 cm-el született, most kicsivel több mint fél évesen 8570 g és 69 cm...
2013. máj. 3. 22:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jól csinálod! Az én lányom 6,5 hós most így eszik: 5-szopi, 8-szopi, 10-gyümi+keksz (kiváltva), 13- főzelék+szopi, 15-szopi+tápszer, 18- szopi, 20-tejpép és cicin alszik el, de akkor már nem igazán eszik! Az éjszakát átalussza. Mi már bevezettük a husit, szerintem lassan ti is megpróbálhatjátok és akkor az ebédet is ki lehet váltani. Én is ezen gondolkodom most, mert úgy látom délutánra már nem elég neki az anyatej+tápszer. Gondolom nálatok is beindult már a mozgolódás, szerintem ezért is kell nekik több kalória!

Egyébként most 7850 gr, 70 cm, nagyon jó evő baba. (3200/54 el született)

2013. máj. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!