Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem haladok a hozzátáplálással...

Nem haladok a hozzátáplálással, csak az őszibarack megy. Hogyan tovább?! 5 hónapos a csöppem, és nem nagyon haladunk a hozzátáplálással. Persze tudom, hogy nem lóverseny, és nem is erőltetem, nem is tudom jól csinálom-e.

Figyelt kérdés

Reggel szopizik, vagyis az túlzás, mert 9-10 körül kel...jó alvó :-)

Aztán dél körül eszik őszibarack-pépet, de abból egy teljes étkezésnyi adagot, kb 180-200 g-ot. Próbáltam már a répát és a sütőtököt, de azt csak kóstolgatja, nem nagyon kér belőle, csak pár kanállal, utána kifújkálja, úgyhogy mindig az őszibarack marad. Próbáltam azt is, hogy kicselezem, és keverek hozzá őszibarackot, de kiszimatolta.

Délután volt, hogy adtam neki vaníliás rizspépet -nem minden nap-, de van amikor azt is csak akkor eszi meg ha keverek bele őszibarackot.

Este pedig tápszert eszik.

Szóval a zöldségekkel nem haladok, szerintetek hogy csináljam???

Almát próbálok majd még, csak úgy tűnt, mintha fogná a pociját, ezért kezdtünk a barackkal kb 2 hete.



2012. aug. 20. 00:23
 1/5 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzá, hogy mivel csak 4x eszik naponta (9-10 körül reggeli, 12-13 körül ebéd, 16 körül uzsi és 19-20 körül vacsi), hová kellene rakni neki a főzeléket? Mert ugye azt javasolják, hogy reggelire tejcsi, tízórai gyümölcs, ebéd főzelék, uzsi gyümölcs vagy tejpép, vacsi tejcsi. De a 10 órai reggeli borítja ez egészet.


És próbáljak esetleg ezzel a gyümölccsel úgy kezdeni valamit...ha már ez ennyire bejön neki, hogy esetleg riszt adok hozzá? Valahol azt olvastam, hogy az jó a gyümölcshöz. Vagy a főzelék felé kéne inkább terelni valahogy?

2012. aug. 20. 00:49
 2/5 anonim ***** válasza:
nehéz ügy. Marad az, hogy őszibarackhoz nagyon kicsi mást raksz és midnig kicsit többet csak megeszi elöbb utóbb valamint próbálhatsz céklát is esetleg.
2012. aug. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet a krumplival?? Nálunk az mindennek az alapja és ahhoz aztán mindent keverhetek. Mi ugyan 10 hónaposak vagyunk, de mi is 5 hósan kezdtük a hozzátáplálást és a babóm se komázta a sütőtököt és/vagy s.répát se. Ha az alma fogja a pociját, valószínűleg a krumpli is fogja, de ezt úgy hidalhatod át, hogy raksz a krumplihoz és picike (pl teáskanálnyi) Rámát vagy valamilyen növényi olajat. Ez kompenzálja a "fogást" és fog tudni kakilni..
2012. aug. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyenlőre elég neki 1 étkezés gyümölcsből, a többi még szopi legyen és ne tápszer vagy főzelék.Majd kb. 7-8 hónaposan ráérsz mégegy étkezést kiváltani főzelékkel.

Még nem is igazán kellene neki főzeléket, gyümölcsöt kapni , valószínűleg még nem érett hozzá, ezért is nem fogadja el a zöldségeket. Lehet hanyagolhatnád is még egy hónapig a hozzátáplálást.

Szopizzon még inkább, ráér még a hozzátáplálás.Nem kell vele sietni, lesz még rá elég idő, hogy ehet mást.védőnő

2012. aug. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azért kezdtük el a hozzátáplálást, mert nincs elég tejcsi, ha a fejem tetejére állok akkor se, pedig nagyon szeretném...

Ezért állunk most úgy, hogy reggel szopizik, ami nagyjából elég neki, napközben már hetek óta nem hajlandó szopizni, mert 1-2 perc után üvölt, nyilván érzi, hogy ebből nem lesz teli pocak, mert akkor már csak csordogál. A másik cicire ilyenkor már rá sem tudtam tenni. Úgyhogy napközben fejek, és így gyűlik össze annyi tejcsi, amit a vacsira oda tudok neki adni. De van olyan is, hogy még ekkor is kér rá pótlást.

Egyébként akkortól kezdődött ez a kínlódás, mikortól átalussza az éjszakát.

Úgyhogy jobbnak láttam, ha hozzákezdünk, minthogy egész nap tápszert egyen...


Egyébként ma csak megpróbálkoztam a sütőtök-őszibarack párosítással kb 1/3 - 2/3 arányban, összeturmixoltam pépesebbre, és imádta...még jobban mint a barackot magában :)


Délután pedig rápróbáltunk a vaníliás tejpépre, ami szintén nagyon szeretett, ha oda adtam volna neki egy egész adagot, azt is megette volna...

2012. aug. 20. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!