Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon lassan haladunk?...

Nagyon lassan haladunk? (hozzátáplálás)

Figyelt kérdés

4 hónaposan kezdtem tejpéppel majd két hét múlva alma lével folytattam és egy hét után kevertem bele mindig egy kicsivel több pépet.Aztán egy egy héten mindig bevezettem egy gyümölcsöt(körte őszi és sárgabarackot)majd 3 hét után a krumplit ekkor volt 5 hónapos.A héten vezettem be a sárgarépát és azt eszi már egy hete és elmúlt 6 hónapos is.

Azért is kérdem mert anyósom azzal cse*eget hogy a húgának a gyereke fél évesen húslevest és májat evett.


2010. dec. 30. 22:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne is törődj vele! Szerintem nem gond, hogy lassan csinálod. Én is nagyon lassan akartam csinálni, csak most kicsit sietősebbre veszem, mert úgy néz ki, hogy fogy a tejem, vagy az ő igényei nőttek meg, és én ezt nem tudom már követni. 4.5 hónaposan kezdtem én is, és egy hétig almát, majd egy hétig krumplit kapott, aztán egy hétig banánt és most úgy néz ki, csökkentenem kell az időt, most már csak majd 3 napig lesz egy bizonyos féle étel ugyanaz. Még én se akartam kiváltani étkezést. De én pl azt nem követem a nagykönyv szerint, hogy nem csak mondjuk délelőtt kap mást, hanem akár minden szopi után. Nem kell a nagy könyvet követnie senkinek. Csináld megérzésed szerint!
2010. dec. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
5%
Igaza van az anyósodnak.Ennek a babának valami komolyabb kajára lenne már szüksége.Jól mondta pl húslevesre leturmixolva cs májjal,vagy fött cs mellel.Laza különfőzött főzelékekre rántás nélkül,habarva stb.Csodálom,hogy nem ordit az éhségtől.
2010. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én nem húztam ennyire, de Te tudod, hogy nektek mi a jó.

A répát én már egyből krumplival adtam, nagyon ízlett neki. Második alkalommal már megevett egy jó adagot.

Szerencsére nem válogat, mindent megeszik.

2010. dec. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%

Egy ekkor gyereknek még nincs szüksége se húslevesre se egyéb hasonlókra, bőven elég a gyümölcs, zöldség.

A máj meg egyáltalán ne oylan egészséges, mint az régebben állították.

2010. dec. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
már a tízórait és az uzsonnát kiváltottam,és a a sárgarépát krumplival adom.Ja és már banánt is eszik.
2010. dec. 30. 22:36
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

másodiknak

az én lányom 6 hónapig csak szopott, 8 hós korárig 1x kapott gyümölcsöt.

Ennek ellenére nem ordított az éhségtől, nem fogyott el.

ma már 21 hós (14 kg, 88 cm), mindent eszik, de még szopik is.


a hozzátáplálás nem lóverseny

2010. dec. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Ha már kiváltottatok 2 étkezést, miért haladnátok lassan?

Rendben van ez így. Esetleg már próbálhatnád a sütőtököt, céklát (ha tudsz venni vagy szerezni valahonnan).

2010. dec. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
16%
22.34-nek.De igen van szüksége fött ételre.És ezt nem én mondom hanem gyerek orvos körzeti védőnő.Tejpapi meg főtt krumpli fött répa az aztán kondi kaja egy éhes gyereknek.Főleg ha hat hónapos.Ettől valószinüleg a súllya sem fog gyarapodni.
2010. dec. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ahány doki, ahány védőnő, annyi félét mondanak.

Továbbá a gyerekek sem egyformák, mindegyiknek más az igénye. Az egyiknek elég 120 ml tej, a másiknak a 200 is kevés.

Mindenki eldönti, hogyan eteti a saját gyerekét...

2010. dec. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

anyósodnak abban igaza van, hogy adhatsz neki húslevest.

illetve pontosítok, főzz egy nagy adag húslevest, férjed örülni fog neki és babódnak adjál a répából és a krumpliból :) majd egy pici fehérrépát is tehetsz bele, mondjuk jövőhéten tegyél bele egy pici csirkemellet és abból is adhatsz a babádnak először egy csipetnyit.

így már nem is olyan lassú, nem igaz? :)


én hetente 2x főzök húslevest babám 5 hós kora óta, már egy éves de még mindig az a kedvence :)


azért a májjal még várnék pár hetet ;)

2010. dec. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!