Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 hónapos kisfiamnak sokszor...

1,5 hónapos kisfiamnak sokszor fáj a hasa. De akkor miért nyugszik meg a cicin?

Figyelt kérdés

A dr-nő és védőnő szerint fáj neki a hasa,mert feszes a pocija és sokat pukizik.De ő amúgy igény szerint szopik,igy van hogy 4 órát is kibír,de van h 1-1,5 óránként kér.Sokszor csak 10 percre jön fel utána cumizik.Ma is volt a védőnő és mondta h fáj a hasa,mert feszes volt,kőkemény.Mondtam neki h cicin megnyugszik.Igy is lett.

Kérdezem én,hogy ha tényleg hasfájós lenne vagy annyira fájna neki,akkor cicin sem nyugodna meg,nem igaz?

vagy hogy van ez?kérlek segítsetek!mit tegyek?



2013. máj. 4. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Neki most még az egyetlen nyugtató pont a cici, ettől minden szituban megnyugszik, és ha belegondolsz, amikor beteg vagy, akkor ha van valami nyugtató helyzet, akkor te sem vagy olyan rosszul!

Szóval attól még, hogy cicin nem ordít, lehet hogy éppúgy fáj a hasa, csak a cicin nagyobb nyugalomban és biztonságban érzi magát, ezért ez elnyomja a fájdalomérzetet.

Hogy mit tehetsz? Úgy őszintén...kivárod míg elmúlik.

Lehet persze próbálkozni hasfájás ellen, de ha valódi babakori pocakfájásról van szó, akkor csak az idő műlása fog segíteni.

Kitartást!

2013. máj. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de akkor adjak neki cicit ?
2013. máj. 4. 20:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én hasfájós lányom az első 4 hónapját napi 12 órában üvöltötte végig, tehát nem tudtam adni neki ennyi ideig cicit. Képtelenség lett volna, és nem is hárítja el feltétlen a problémát. Nyugtat, de a fájdalmat nem fogja megszüntetni ténylegesen.

Tehát maradtak a gyógyteák (pl. Mecsek baby), vagy a masszírozás, tornáztatás, cseresznyemag párna, gyakori büfiztetés, és pár vizsgálat, hogy nem áll-e a háttérben valami komolyabb gond.

De sajnos ki kellett várni, míg elmúlt a hasfájás. Nem segített semmi igazán, egész nap meg nem lehetett cicin.

Nagyon nehéz időszak volt, de ez van...túl kellett élni.

2013. máj. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan add neki, illetve kösd magadra. Még nem vállt le a testedről az majd öt hónapos korában lesz. Addig te és ő az ő szemében egyek vagytok. Nem a cici kell neki amúgy hanem a veled való kontaktus. A cicin keresztül éri el a legegyszerűbben. Valószínűleg érzékenyebb gyerek és hiányolja azt, hogy nincs veled (fizikailag). Meg kell nyugtatni amit vagy táplálással tudsz elérni illetve annak imitálásával vagy kifejlesztesz egy egyedi módszert, a mezítelen hasadhoz szorítod, hogy hallja a szívdobogásod, magadra kötözöd otthon ha sírósabb napja van ekkor szintén hallja a szíved, közben énekelhetsz neki stb. Nyugi ez természetes, sok babának van.
2013. máj. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Járj el vele babamasszázsra, az segíthet, én is jártam.

2013. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért nyugszik meg, mert magadhoz öleled, és egy kellemes inger elnyomja a fájdalmat. A hasfájásnak nincs egy tuti gyógymódja, ahány baba, annyiféle segítség használ, vagy nem használ nekik. Ha neki a cici válik be, akkor jó. Ha esetleg attól tartasz, hogy nagyon "rákap", és mindenre a cicit használja majd vigasztalásul, próbálkozhatsz óvatosan tornáztatással, a pocakja masszírozásával is.
2013. máj. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem félek h rákap,sokáig szeretném szoptatni,hanem az aggaszt h oda adhatom e úgy a cicim,hogy a fájós hasára ráeszik még egy keveset
2013. máj. 4. 20:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ugyanígy volt, bár nem tudom, hogy igazából fájt-e a hasa, de cicin mindig megnyugodott, ezért ha sírt, odaadtam neki. Néha tornáztattam úgy, hogy óvatosan felnyomtam a térdét a hasához néhányszor, vagy kőröztem vele ugyanígy kifelé, és akkor kijött néhány puki.

Meg szélcsövet is használtunk, az is nagyon jó volt. Eleinte idegenkedtem tőle, de rá kellett jönnöm, hogy nagyon sokat segít, így megbarátkoztam vele.

Másfél évesen még mindig szopizik, és én mindig úgy gondolom, hogy ha nem lett volna a cici, sokkal többet sírt volna, szóval szerintem ez egy nagyon jó "találmány", sok mindenre gyógyír.

Ő is igény szerint szopizott, és volt, hogy nagyon sokat igényelte :). Viszont sosem üvöltött órákat.

Most másfél éves, és még mindig szopizik (aminek én örülök).

Ha neked is megfelel így, nyugodtan add oda neki, szerintem ez a legjobb amit tehetsz vele.

2013. máj. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!