Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11,5 hós kislány majd két...

11,5 hós kislány majd két hete szinte semmit nem eszik. Máa baba is csinált ilyet következmény nélkül?

Figyelt kérdés
Legjobb barátnőm kislányáról írok, nekem is van egy 11 hós fiam, minden nap együtt vagyunk egy-két órát, de gond van a kicsivel, ezért várom a tapasztalatotokat! Két hete reggel és este megeszi a tápit úgy ahogy (kb 200-250 között), de egy kanál főzi után elfordul, nem eszik tovabb. Próbáljuk beleimátkozni, de csapkod, stb. Mint aki nem éhes. Simán lefekszik üres gyomorral délben, alszik 2-3 órát. Felébredve gyűmit /főzit próbál a barátnőm, 2 kanál és ennyi. De legurít napi fél liter gyümilevet , 3-4 dl vizet is még, elrág kb 1 egész kiflit, néha eszik sima rizst, vagy 1 virslit, kis sajtot, tésztát, de a napokban kiflin kívül semmit. Mostmár kezdünk tényleg aggódni! Korábban volt,hogy két üveg főzit is benyomott, a súlya is 10,5 kg, mert jó evő volt, de most... Az oké, hogy fogzik, eddig 4 foga van, de én belenéztem a szájába és nem fehéredik sehol. Lehet hogy fáj az inye, de sosem éhezik ki?? Valami ötlet? Vagy néhány megnyugtató mondat? Jajj, nagyon sajnálom! Amúgy vigyorog egész nap, a fiam százszor nyafibb,mint ő.
2009. szept. 28. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Csinál bizony. Nekem legalábbis 3 hétig is elhúzódott egy ilyen éhségsztrájk. A súlya érdekes módon nem esett :O A végén kiderült, hogy egy fogacska volt.


Érdemes kipróbálni a gyümölcsös főzelékeket, nekünk bejött ebben az időszakban.

2009. szept. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a súlya stagnál,volt zsírtartalék. De hogy nem fogy,aki nem eszik...nem is értem! Tehát ne vigyük dokihoz, vérvétel, esetleg vérszegénység? Nekem más ötletem ma már nem volt...
2009. szept. 28. 21:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezek a kicsik meglepően kevés étellel is elvannak. Ha éhes lenne, akkor enne, hidd el. Ha jól értem majd napi fél liter tápszert megeszik, nem? Akkor nem fog éhen halni. Fogzás csinál ilyet. Majd később behozza.

Esetleg még annyit, hogy a gyümölcslevet ki kéne cserélni sima vízre. Édesített? Az elveheti az étvágyát.

2009. szept. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs cukrozva, natúr lötyik. Az anyja turmixolja és higítja kis vízzel. Délelőtt már semmit sem kap, nincs kifli és gyümilé, mégis üres hassal fekszik le "ebéd után". Csak az a fura,hogy az első 4 fognál meg sem nyekkent, most meg ennyire fájna? A kiflirágás nem fáj?... Hát nehéz elfogadnom, hogy fogzásnál hetekig minimum kajabevitel...de mégis meddig ne tegyünk semmit? Amig ki nem jön a fog?
2009. szept. 28. 22:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 10 hós és a következőket eszi rendszeresen:

reggel egy fél kifli, vagy két babapiskóta, ha elszunnyad(csak akkor eszik tápszert, ha alszik9 max 120, de van, hogy csak 60 g tápszer.Tízóraira egy banán, ebéd kb 3 kanál főzelék egy keménytojással vagy egy kis szelet husi, sajt.Uzsonna kiflicsücsök.Ha elaludt(kilenckor), akkor 120 g tápszer.

kapaszkodva körbejárja a bútorokat és sokat magyaráz.Csintalan örökmozgó kislány.Bár ő talán másfél, két évesen lesz tíz kiló...

2009. szept. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez én lányom is ennyit eszik, mint az előző válaszolóé. Én is folyton aggódom, hogy éhen hal, habár 12 kg, 16 hónaposan. De ha más is van így, akkor megnyugodtam.

Ha gyümölcslevet iszik, az nem baj, ha friss gyümölcsből van készítve. Eszik tápszert, gyümölcsöt, nekem a gyerekorvos mondta, hogy anyuka mit akar még? Elég neki.

2009. szept. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönjük a válaszokat!
2009. szept. 29. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!