Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos kislányom lábszárán...

13 hónapos kislányom lábszárán kívül és az alkarján, szintén a külső szélén kis pattanás szerű kiütések vannak, van olyan, aminek a közepe fehér. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Dokinak mutattam az 1 éves státusz vizsgálaton, (de a tőle megszokott módon csak rápillantott) azt mondta száraz a bőre, ha jó lesz az idő, majd elmúlik. Kenjem a felírt zsíros testápolóval. Mondtam neki, hogy kenem és azzal is ilyen, így írt egy másik, fajtát, nah, azzal borzasztóan nézett ki... Most körömvirág babakrémet kentem rá, már nem tudom mit csináljak, tényleg elmúlik majd, vagy valami más okozza? Igazából télen kezdődött, amikor elkezdett kúszni, akkor jelent meg az alkarján, és amikor meg mászni, akkor meg a lábszárán. Úgyhogy én is a kiszáradásra gondoltam. És most meg már ugyebár mindent eszik, nem vettem észre hogy bármelyik étel bevezetésénél jelentek volna meg...

Vagy már nem tudom... Szerintetek??? Valaki tapasztalt hasonlót?



2013. máj. 6. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Pont múltkor olvastam erről. Ha jól emlékszem uszodaszemölcs a neve.. Keress rá neten, hátha ez lesz.
2013. máj. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vidd el a bőrgyógyászatra, oda beutaló sem kell. Egy bőrgyógyász biztosan jobban ért hozzá, mint a gyerekorvos.
2013. máj. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam arcán és felkarján vannak apró rücskös kiütések, azt mondta a dokinéni hogy fiúbabáknál gyakori, valszeg az apuka erősen szőrös (és tényleg), ezek szőrtüszők, és nem fog neki problémát okozni hogy szakállat növesszen. Azt mondta hogy lehet kenni hidrofiles kenőccsel ha akarjuk.
2013. máj. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Booocs, 3. vagyok, kislányod van. Akkor is simán lehet szőrtüsző!
2013. máj. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as válaszoló! Érdekes amit írtál, mert én is úgy látom, hogy a szűrtüszőknél vannak ezek nagyrészt!

És próbálom is kenni mindenféle kencével. Hidrofiles kenőcs alatt vajon a mosdókenőcsöt értette, mert úgy tudom azt lehet simán kenőcsként is használni.


De ha nem javul hamarosan, akkor azért hajlok rá, hogy elviszem bőrgyógyászhoz, de olyan érdekes, hogy csak a külső oldalon van mindenhol, a karjain, lábain, ugye nem valami allergia ezek alapján? Mert az ételallergiáktól parázok nagyon, mert azt már borzasztó nehéz lenne most kiszűrni, hogy mindenfélét eszik :(

2013. máj. 7. 23:55
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt esetleg nem tudja valaki, hogy ha a 13. kerületben lakunk, akkor hová tartozunk, hová kell mennünk gyermekbőrgyógyászhoz?
2013. máj. 7. 23:59
 7/10 A kérdező kommentje:

Na de ilyet!!!! :)


A kérdésem mellé pont ezt a hirdetést rakták be, és ilyen, pontosan ilyen a lányom bőre!! :)


[link]


Akkor meg is nyugodtam, mert mindenkinek igaza volt, akivel beszéltem erről, mert a sógornőm kisfiának is ilyen állítólag a bőre (nem láttam, csak az elmondása szerint) és a doki mindenféle hidratáló krémeket írogat nekik, mert hogy száraz a bőre, attól van. És itt pedig szintén írja ezt is, meg azt, hogy szőrtüsző-probléma...nah és hogy ha jó idő lesz elmúlik, ahogy a doki mondta, mert a napsütés segít... :)


Hát ilyet :)

Ez a krém azért húzós, de lehet beruházunk, habár ma kezdtem neki a Sanatopic krémet, és mintha ezzel is szépült volna...hátha!


Köszönöm mindenkinek a választ egyébként!

2013. máj. 8. 22:42
 8/10 anonim ***** válasza:
3 és 4 vagyok, örülök hogy megoldódott! :)
2013. máj. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönjük kedves utolsó és 3-4-es :)

Egyébként nálatok javult a helyzet akkor, kenegetted? Azt is olvastam, hogy kinövik esetleg...

2013. máj. 9. 13:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kenem semmivel, engem nem zavar, és láthatóan a gyereket sem. Anyukám tette szóvá, ezért kérdeztem meg az orvost is.
2013. máj. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!