Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti beadatjátok babátoknak a...

Ti beadatjátok babátoknak a választható oltásokat?

Figyelt kérdés
Ha igen, ha nem, miért?

2013. máj. 6. 23:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%
3hónapos a lányom és beadatom igen. Én úgy vagyok vele h inkább féljünk mint megijedjünk. Mondjuk most az agyhártya gyulladás ellen kapja az oltást és a rota vírus ellen csütörtökön. Te beadatod?
2013. máj. 7. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%

én eddig csak az agyhártya gyulladás ellenit adatam be a babámnak (most 11 hónapos)

a rota elleni nem győzött meg.

mivel kisfiú, a bárányhimlő ellenin majd még agyalok, ha nem kapja el nagycsoportos ovodás/kisiskolás koráig.

2013. máj. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%
igen az agyhártyát 3gónaposan kapta meg.a nagyobbik kislányom is megkapott néhány ajánlottatpl.agyhártya,kullancs,és most hogy sajnos nem lett bárányhimlős az oviban,és sulis lesz megkapta a bárányhimlőt is,
2013. máj. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
67%
Az agyhártyagyulladás ellenit igen, de a rotát nem.
2013. máj. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
62%

Most leszek ismét "sz@ranya"


Nem semelyiket, egyiket sem.


Rota: nem. Rengeteg vírus, baktérium fertőzés okoz hányást, hasmenést, a rota oltás csak pár ellen véd még a rota vírusok családjában is. Teljesem felesleges. Nem egy ismerősöm adatta be mindhármat, és mégis kh-ban kötött ki gyerekkel. Szóval azért nem.

Agyhártyagyulladás: nem. Egyrészt rettentően ritka betegség, évente átlagosan 40-et diagnosztizálnak. Másrészt a megbetegedések 80%-áért a Meningococcus B a felelős. Ehhez képest az "A" és a "C" csoport ellen van oltás. (Általában a C ellenit szokták beadni, az a második leggyakoribb- NeisVac-C) Mellesleg nemcsak a meningococcus okozhat agyhártyagyulladást, sok- sok más vírus, és bacilus is. (na jó, lehet ezt majd iskoláskorukban megkapják, mert bár ritka, de súlyos betegség. de csak lehet)

kullancs-encephalitis: a kullancsok nagy részében ugyan ott van a "betegség", ám ezt csak akkor adja át, ha már hosszú ideje benne van egy gyerekben az állat, amikor már "visszaöklendezi a vért". Normális esetben egy szülő kirándulás után egyből átnézi a gyereket, és bármikor kiszedi az állatot, nagyon egyszerű (ha a feje bent is marad, az nem számít, az nem okoz bajt, kilökődik magától).

bárányhimlő: nem. az összes ismerősöm átesett rajta, nem lett semmi baja, túl van misztifikálva ez a betegség (IS)- nyilván odafigyelést igényel, de kellő óvatosság mellett nincs gond belőle (kedves ismerősöm pár hónappal a szülése után kapta el, persze a babája is, de kutyabajuk...)


na jó. hazudtam. a prevenart beadták a nagyobbnak, de én nem tudtam hogy nem kötelező, csak mondták, hogy akkor most 2 oltást kap ^^ (mellesleg ez ellen az anyatej is véd)

Utólag olvasgattam a témában, és akkor láttam, hogy azt nem kellett volna.


A gyerekorvosok többsége persze, hogy ajánlja, mert ők a felírt recept után pénzt kapnak, ha kiváltják azokat, ez egyértelmű. Plusz ugye, ha választható oltást ad be külön is kérhet pénzt... Nekem a kötelezőkkel is van bajom. Rég eltűnt, talán már nem is létező betegségek ellen védenek.


Nem vagyok összeesküvés- elméleteket gyártó idióta, de ezek mind tények, utána lehet olvasni.

2013. máj. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
49%

Rotát beadattam, mert egy ismerősünk lánya 1 évesen elkapta a vírust és nagyon durva dolgokat meséltek róla, szóval mi inkább beadattuk. (így még ha el is kapja enyhébb befolyású lesz neki)

Bárányhimlőt beadatom, mert így megúszunk 2 hétnyi betegeskedést ami senkinek sem hiányzik.

Prevenart szintén beadattam.

Mindenki döntse el, hogy szeretné-e, ha a gyereke átesne ezeken a betegségeken, vagy sem. Ennyi.

2013. máj. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
70%
Most 21 hos esa kotelezon kivul nem adattam be semmit.es baba w.5honapja bolcsiben baranyhimlosok kozott van es nem kapja el...de hogy miert azt nem tudom...pedig tuleshetnenk rajta,mar szinte csak az en lanyom nem kapta el.amugy en is pont igy jartam kiskoromban....en ugy gondolom nem kell mindenre oltani,a termeszetes vedekezokepesseg is alakuljon ki.
2013. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
49%

Én még gondolkodom, hogy beadassam-e.A családom nő tagjai érdekes módon nem kaptak el semmilyen gyermekbetegséget.Sem én, sem a nővérem, sem az anyukám, sem a nagymamám.

Nálunk ez kimaradt,viszont nekem fiam van.

2013. máj. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
55%
Én eddig beadattam a prevenart, az agyhártyagyulladás ellenit és a rotát is. Kullancs ellenit nem adatok, mert még kicsi, én fürdetem, észre veszem, ha van benne kullancs, 10 órán keresztül bele sem mászik, csak "kapaszkodik". A bárányhimlőn gondolkodom épp.
2013. máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
68%
7-es! Akik be vannak oltatva, azoknak is kialakul a természetes védekezőképességük, pont azáltal, hogy be vannak oltva és a szervezetük automatikusan ellenanyagot kezd el termelni. Ezért nem kapják el a betegséget. Ez rossz érv amit írtál! (arról nem is beszélve, hogy nem értem hogy pl. az agyhártyagyulladás esetében, ami halálos kimenetelű is lehet, mért gondolod hogy inkább kapja el a gyerek, majd megedződik rajta...)
2013. máj. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!