Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti beadatjátok a ROTA vírus...

Ti beadatjátok a ROTA vírus elleni oltást?

Figyelt kérdés
Én nagyon félek,hogy elkapja a babám,de sajnos nem tudom beadatni,mert nagyon drága(a védőnő azt mondta,hogy 2 részből áll,1 rész 16-17 ezer Ft,plusz 1000 a beadás,szóval közel 40 ezer).De kicsit úgy érzem nem vagyok jó anya ha nem adatom be.Mi a véleményetek?
2013. febr. 10. 14:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Emiatt egyáltalán ne aggódj, hogy emiatt nem vagy jó anya. Mi se adattuk be, bár a pénzt még előteremtettük volna rá,de azt mondta a védőnőnk,hogy ilyen korban mivel még sokat buknak a babák előfordulhat,hogy esetleg visszabukja (mivel ezt szájon át adják be a babáknak) és akkor hiába fizettünk érte ki egy kisebb vagyont.
2013. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én nem adattam be, nem akartam.

Annyi mindenen járt az agyam, hogy jó vagy rossz anya vagyok-e, de a Rota oltás nem szerepelt közte. :)

Ettől aztán pont nem leszel rossz anya, ugyan már!

2013. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya attól, hogy nem tehetsz meg valamit, ami sok pénzbe kerül...

De a kérdésedre válaszolva én beadattam, mert akkoriban sajnos találkoztam a kolleganőim körében több rotás babával, akik napokig voltak kórházban a kiszáradás veszélye miatt. Ettől még egyáltalán nem törvényszerű, hogy elkapja a babád (vagy az enyém elkapta volna) csak én szerencsére megtehettem (bár fogcsikorgatva) így beadattam. Amúgy szerintem kicsit eltúlozzák a reklámban, hogy gyakorlatilag szinte minden gyerek elkapja, mert amióta szültem (lassan két és fél éve) egyetlen rotás babát sem láttam, nem is hallottam az ismeretségi körömben róla. De mivel előtte, amíg dolgoztam többször is találkoztam a betegséggel, nem volt kérdés számomra, hogy valahogy összeszedjük rá a pénzt. Ha jól emlékszem, 37.000 Ft körül volt a két oltás, tényleg veszett drága.

2013. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én eléggé védőoltás-gyógyszer ellenes vagyok, nem oltattam be, csak egy fajta ellen. Próbálom az immunrendszerét erősíteni folyamatosan, 13 hónapos. Valahogy nem félek ezektől, mert ki tudja, jól legyengül a szuritól, vagy ilyesmi, és elkap mást.
2013. febr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én nem adattam be és elsősorban az ára miatt,meg az orvosunk sem ajánlotta!

Megértem hogy így érzel,mert én is ezt éreztem hogy nem vagyok jó anya.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod e miatt!!! Nem is értem ha ennyire fontos ez az oltás miért nem támogatják!

2013. febr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A ROTA vírus, egy hasmenéses vírus. Rengeteg ilyen van még (pl szalmonella) ami ellen nincs védőoltás. Nekünk lett volna rá pénz, de ezt tényleg feleslegesnek tartom.
2013. febr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,így kicsit könnyebb!
2013. febr. 10. 15:13
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem adattam be.

Sok sok virus van még ami ellen védenénk,sok szuritól szita lenne a babánk.

Nem vagy leszel rossz anya ettől.

5gyermekes.

2013. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő,hogy ő nem tartja fontosnak mert nem olyan veszélyes az mint gondolják! Ha el is kapná 2-3 nap alatt átmenne rajta! Amugy se lenne rá pénz!
2013. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 frászkarikaborsó ***** válasza:
én ki tudnám fizetni de nem adatom be, azért mert egyrészt utánaolvastam és a jelenleg aktív hányós-hasmenéses vírusok kb 20%-ában hat csak, a többi ugyanúgy átmegy rajta. Másrészt pedig azért mert pofátlanságnak tartom hogy ennyi pénzt elkérnek érte úgy, hogy nem is biztos hogy hatni fog. Harmadrészt meg azért mert lehetnek mellékhatásai.
2013. febr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!