Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy bírjátok? A kislányom...

Ti hogy bírjátok? A kislányom 2-3 hónapos korában gyönyörűen átaludta az éjszakákat. (6-7 órát aludt egyben) Most fél éves.

Figyelt kérdés

4 hónaposan elromlott. Pár hete pedig már a 22 órás alvás helyett 20-kor kidől tehát kelek hozzá éjfél körül, 3 körül és 5-6 között már ébred.

Néha úgy érzem már nem bírom. Ugye mire lefekszem 22 óra kb. Másfél órás alvás után kelni kel és ez így megy reggelig.

+ van hogy felsír vagy szomjas... Nappal fél órákat alszik, segítség nincs csak a párom de neki dolgozni is kell... jajj már kivagyok és még a fogzás sehol.


2013. máj. 7. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne gondold, hogy a fogzás sehol, azok a fogacskák már mozgolódnak az ínyében, ezért nem alszik olyan jól.

Egyébként mintha rólunk írtál volna! Az én lánykám 4,5 hónaposan "romlott el", és csak 9 hónaposan tört át az első két metszőfoga. Volt, hogy éjjel 7-8-szor is fent volt.:( Kb. másfél éves korára jutottunk oda, hogy csak 1-3-szor ébredjen éjjel, illetve ekkorra már csak egyszer aludt nappal, de akkor 1,5-2 órát, ha nagyon kész voltam, akkor szunyáltam én is egy kicsit.

Most már két éves elmúlt, végigalussza az éjszakát, de még 4 őrlő hátravan... Kitartást, lesz ez jobb is!!!

2013. máj. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És a fogzást hogy viselte nappal? Nyűgös volt? Csak ölben volt el? Éjjelre mit próbáltál neki? Homeopátia? Vagy esetleg Nurofent fájd.csillapításra? Ezt mondom én is a páromnak, már kivagyunk és hol van majd mikor ténylegesen bújik ki a fog és esetleg megszenvedi...
2013. máj. 7. 08:38
 3/9 A kérdező kommentje:

Ja azt nem írtam, hogy a lányom kiskora óta nem tud sokat enni egyszerre. És amíg anyatejes volt ezért is volt meglepő hogy 6-7 órát alszik egyben. (ugye az hamar emésztődik) amióta hozzátáplálok azóta is megy ez az éjjeli felébredés.

És tényleg éhes mert 110 ml tápszert bevág hajnalban holott nála ez a maximum. Főziből 80 gr.nál többet nem tud megenni. Gyümölcs is max félüveg. Hmm... Lehet nem lakik jól napközben vagy már a megszokás?

2013. máj. 7. 08:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk kb. 9 hónapos koráig nem fogadott el semmit, hiába próbálkoztam a hozzátáplálással, csak szopizott. Próbáltunk homeós bogyókat (többfélét, homeopátiás szakorvosnál is jártunk, nem jött be), borostyánláncot, Dentinoxot, Nurofent, Panadolt stb. 11 hósan már időnként Cataflam cseppeket kapott, az 3-4 óra nyugalmat jelentett, más nem használt.:(

Nappal nem volt nyűgös, elterelte a fifigyelmét a sok inger, mindig csak alváskor volt gond.

2013. máj. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én kislányom most 6.5 hónapos. 1 hónapja kezdtem a hozzátáplálást. Anyatejes és Ő is keveset evett többször, 2 óránként kb 80-110 ml-t. Most este vacsira tápszeres gabopnapépet adok neki valami gyümölccsel, azóta átalussza az éjszakát, elötte 2 óránként kelt szopizni.
2013. máj. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 16 hónapos. Még szinte soha nem aludta át az éjszakát. Kb. ugyanakkor kel, mint a te lányod. Ha már nagyon jön a foga, akkor meg óránként, kétóránként felsír. Én már nagyon rosszul bírom. Szerintem ez az állandó kialvatlanság meg is változtatott. Nem tudom meddig mehet ez így.
2013. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a probléma, de már átáltam én is a "gyorsan aludjunk sokat" helyzetre. A babám tápszeres és nagyon sokat bukik. Sőt tegnap volt szerintem a legrosszabb, mert 180ml helyett 60ml-ek evett és az is kijött beőle. Du-án megyünk a doktornénihez,új tápszert kapunk és szerinte akkor jobban is fog aludni
2013. máj. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül ezzel! Enyém 3 hónaposan kezdte átaludni az éjszakát, aztán változó, hogy mikor hogy, de leggyakrabban hajnali 4-5-től kelek hozzá óránként, félóránként...mostanában már van hogy fél 2-től kezdődik a menet. Minden korban lesz ok, amiért nyugtalanul alhat: fogzás, mozgásfejlődések, szeparációs szorongás, betegség, stb. Az enyémnek mostanság sokat fejlődik napról napra a mozgása, most ült fel, elkezdett kúszás helyett mászni próbálni, annyi sok dolog történik vele, hogy alvás közbe nehéz ezt mind feldolgoznia. Mellé szerintem még a fogcsírák is mozgolódnak, mert többször üvöltve kel fel! Jah és az enyém is csak fél órákat aludt napközben...kb 2 hete kezdett 1, akár 2 órát is aludni néha!!!

Anyák vagyunk, ez ezzel jár, éjszakázásokkal, akár éveken át! :) Én is nehezen bírom, de bíztat a tudat, hogy mások 2-3 gyerekkel csinálják ezt végig! Nekem sokat segít, ha kb tudom, miért kelhet gyakran éjjel.

Kitartást!

2013. máj. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
5-ös! a gabonapépet mi is próbáltuk :) abból sem bír sokat enni de legalább kibír 5 órát utána egyben :) hát köszönöm a válaszokat. Akkor reménykedem, hogy az idő megold mindent. Egyébként napközben mikor látom a mosolyát és huncutkodik átvészelem a fáradtságot csak éjjel és reggel vagyok zombi :)
2013. máj. 7. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!