Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek van kutyája esetleg...

Akinek van kutyája esetleg lakásban az nem félti a babáját tőle?

Figyelt kérdés
Most nem arra gondolok, hogy megharapja, de pl a kisfiam 1,5 éves van egy spánielünk az udvaron, de néha bejöhet a lakásba, pl ha vihar van mert nagyon fél. Nem hiszem, hogy bántaná a gyerket, mert imádja, de attól rosszul vagyok, hogy kimegyünk az udvarra, megsimogatja kutyát aztán a szájába veszi a kezét, vagy pl múltkor a kutya megnyalta a kiflit a kezében, meg ha a cumiját leejti akkor a kutya azért odavan, azonnal ellpoja, már egy csomó cumit cumit cseréltünk emiatt, de ezt megoldottam, úgy hogy a kutyázás közben nem kap cumit. Vagy én parázom túl zt a dolgot?
2013. máj. 7. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Túlparázod a dolgot. De ha épp nem tudsz teljes mértékben a gyerekre és a kutyára figyelni, különítsd el őket. Mi úgy oldottuk meg, hogy egy rácsot tettünk fel a konyha és a szoba közé. A konyhába bejöhet a kutya, a szobába meg maradt a kicsi addig.
2013. máj. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok gyerek nő fel kutya mellett úgy hogy a kutya mindig ott van! Nálunk is így lesz! Arra kell figyelni hogy rendesen oldva legyen és legalább 2 havonta féreghajtva! Persze gyakori takarítás! Ha ezeket be tartod nem lesz semmi gond! Egyik kutyás ismerösöm mesélte hogy a gyerek kért egy kiflit kb 2 perc múlva látta hogy a gyerek ül mellettea kutya és egyet a kutya harap a kifliből egyet a gyerek! Természetesen elvette de azért volt pár közös falatozás, nem lett semmi baja a gyereknek!
2013. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Túlparázod. A fiam 11 hónapos, van egy mopszunk bent a lakásban. Oltva, féregtelenítve, fürdetve van. A fiam szeret vele játszani, nyilván figyelek rájuk, de nem kapok szívrohamot, ha a gyerek hozzányúl. Arról nem beszélve, hogy egy ekkora gyerek mindent a szájába vesz, megnyal, megfogdos, a legkevesebb lassan a kutya. Nem szabad túlfélteni a gyereket.
2013. máj. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hát én sokszor örülök,ha csak kutyás kézzel nyúl a szajahoz(saját kutyank után)nem pedig homokozo,csikkek,bevasarlo kosár és társai után...ezek a helyeken sokkal több olyan dolog van,amirol meg tudni sem akarsz,mint az otthoni,rendben tartott kutyan.amúgy nekünk is mopszunk van lakásban,soha nem volt semmi baja tőle.
2013. máj. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Segítőkutyám van, ő mindig ott van ahol én, szóval állandóan kapcsolata van a gyerekkel is. Direkt megkérdeztem minden szakembert (nőgyógyász, gyerekorvos, védőnő, állatorvos)hogy van-e valami veszélye a kutyának a gyerekre, de mindenki csak mosolygott rajtam, és mondta, hogy nem. A kutya mindenhova jön velünk (kórházba is!) és még sehol sem szóltak miatta, orvosoktól sem kaptam rosszallást. Szerintem annyi a lényeg, hogy a kutya legyen rendesen oltva, és tisztán tartva, fürdetve, fésülve. Meg legyen megnevelve (ebből a szempontból talán nyugodtabb lehetek, mint egy átlag gazda, mert ugye nagyon profi kiképzésben vett részt a kutyám), tudja h mit szabad és mit nem. Pl. simán meg lehet tanítani,h tilos a cumihoz hozzáérni.
2013. máj. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már a második gyerekünk növöget a kutyusunk mellett. :) Nincsenek eltiltva egymástól, bár van, amit nem tehetnek meg, pl. a kutya nem feküdhet a gyerek ágyába és nem játszhat a gyerek játékaival, viszont a gyerekeknek sem engedjük, hogy bántsák a kutyust (tépjék a fülét, húzzák a farkát, stb.). Többet kell porszívózni, meg felmosni, de tulajdonképpen jól megvannak. Míg az első gyerek kicsi volt és a kiságyában felébredt, a kutya volt az első, aki ment megnézni és ha én nem hallottam, akkor "szólt", hogy ébren van. :) Most, hogy a kicsi is fél éves lett és felfedezte, elkezdte érdekelni, hogy milyen szőrös jószág szaladgál még körülötte, őket is összeismertettük. A gyerek felügyelet mellett megtapogathatta a kutyát, a kutya is megszagolhatta, megnyalogatta a gyereket, utána mosdás. Amúgy nagyon jó lelkű kutyus (utcán találtam még 1,5 hónapos korában), kerüli a konfliktust, ha nem akarja, hogy elérje a gyerek, arrébb megy, vagy elbújik. Szerintem te parázod túl egy kicsit.:)I
2013. máj. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!