Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te mikor adtad ezeket az...

Te mikor adtad ezeket az ételeket babádnak először?

Figyelt kérdés

Paradicsom (maggal, héjjal), paprika, uborka, lila hagyma, savanyúság, borsó (rendesen), bab, lencse, cseresznye, apró magvas gyümölcsök????

Kislányom egy éves, és eddig ezeket nem adtam neki! sokáig volt hasfájós és a hozzátáplálás során is lassabban tudtunk csak haladni, mert több ételtől fájt a pocija, nehezebben aludt, nyűgösebb volt! (persze apró magvas gyümiket amúgy sem kapott volna még)

Viszont már mindent enne amit mi is! mostanában a csemege ubit ette volna, de nem mertem adni, mert nem tudom mikortól lehet ilyet!


2013. máj. 7. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem, én ennyi idősen már mindent adtam az enyémeknek, amiket felsoroltál. Kivéve az apró magvasakat. Epret jóval később kaptak, a kiwiből is kivágtam a közepét.

Mi is lassan haladtunk a hozzátáplálással, mert az enyémek meg ezer évig buktak, de egy év után már arra törekedtem, hogy minél változatosabban egyenek, és be is jött.


Sok mindent még úgysem akarnak megenni a picik, főleg aminek új számukra az állaga. Nálunk épp ezért hiába kóstoltattam a paradicsomot, uborkát, lila hagymát, stb. sokáig nem ették meg.

A lencsével kell vigyázni, mert az puffaszt.

2013. máj. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Paradicsom, paprika, uborka kb. 15 hónapos korától, lilahagyma főzve kajába szintén. Savanyúság, borsó 1-2 hónappal később. Babot, lencsét még nem evett, mert azok nagyon nehezek. Cseresznye már mehet 1 évesnek is. Apró magvas gyümölcsöket most tavasszal kapott először. 2,5 éves a Lányom - tudom, tudom én túl óvatos anyuka vagyok:o)
2013. máj. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
olyan 1 évesen,mikor már mindent evett
2013. máj. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Aprómagvasokon kívül már nyugodtan adhatod a többit. Ha amúgy is rossz evő, add neki amit szeretne :)
2013. máj. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lassan elkezdheted neki adogatni ezeket az aprómagvasokon kívül.Szép lassan. Az én fiam első perctől kezdve nagy zabás. Állandóan evett/enne. Mindegy mit. Eddig semmire nem volt allergiás, nem fájt a hasa, és egyáltalán semmi extra dolgot nem tapasztaltam. Most 15 hós. A zöldborsófőzeléket (csak úgy, mint bármi mást) nagyon szereti, már nem turmixolom. Szinte egészben gurul ki a borsószem a kakiból.
2013. máj. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!