Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyre nehezebben bírom. Mit...

Egyre nehezebben bírom. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Már az jól esik, ha leírhatom, mert megbeszélni senkivel nem tudom.. :(


Pénteken lesz 2 hetes a kislányom. Múlt hét hétfőn jöttünk haza a kórházból.. Tartottam tőle, hogy ugye majd jön mindenki megnézni, babusgatni stb.. Hála Istennek, nem jött mindenki minden nap, mint ahogy a terhességem alatt mondták, hogy majd jönnek.. Anyóstól féltem a legjobban, hogy majd jön nekem minden nap.. De tesóm vette át ezt a szerepet, és ő jön minden nap.. és, már kezd kicsit idegesíteni.. :/ De bunkó nem akarok vele lenni, mert, ha valahova mennünk kell, akkor őt szoktuk megkérni, mivel a családba egyenlőre csak neki van autója, meg ő ér rá délutánonként.


Nem tehetek róla, de nem szeretem amikor itt van... Pedig pont ő volt az, aki azt mondta, hogy az első hetekbe nem fog minket "zaklatni", nem jön sokszor..

Teljesen úgy érzem, hogy nem tudtam még most se összeszokni a babámmal. :( Anyukám nagyon sokat segít (most még itt lakunk nála, mert még a házunknál van pár felújítani való, szóval még kb 1 hét mire oda tudunk költözni), ha ő nem segítene, már az idegösszeomlás szélén állnék szerintem. Felkel velünk éjszaka, ha hallja, hogy sír a pici, elaltatja, stb, szóval tényleg sokat segít..


Tesóm meg ugye délutánonként jön.. Tegnap is pl kezembe volt a pici, gagyogtam neki stb, megjött tesóm, egyből ment kezet mosni, azt már vette is ki a kezemből, mindig azzal az ürüggyel, hogy mert én egész nap vele vagyok, dajkálhatom stb, ő meg úgyis csak 1-2 órát van itt.. Sokszor képes felkelteni is, mert mikor alszik pici, és elkezd fájni a pocija, nem jön ki a puki, nyöszörög, már veszi is fel egyből.. Pedig ilyenkor nem szokott felkelni, megszoktam simizni, és visszaalszik, erre ő felveszi, és felébreszti, utána meg alig lehet visszaaltatni szegénykémet..


Meg azt hiszi, hogy nem tudok gondoskodni róla.. oO Múltkor mentek el anyummal, és ideszól nekem egy olyat, hogy fogok-e boldogulni a picivel, amíg ők távol vannak.. Meg majdnem megmagyarázta nekem, hogy rá hasonlít a baba, nem pedig rám, mivel én is rá hasonlítok.. Lehet hogy ezeket csak én veszem fel, de azért idegesítenek mégis.. Már hülyét kapok, amikor mondja anyum, hogy jön ki..


Teljesen úgy érzem, hogy én alig vagyok a gyerekemmel, pedig tényleg itt vagyok vele egész nap, de én nem szoktam babusgatni annyit, mert azért nem keltem fel, hisz olyan jót alszik.. Meg már sokan mondják, hogy ennek az lesz a vége, hogy mindenki egyből felveszi a picit, hogy nagyon kézhez lesz szoktatva..


2013. máj. 7. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
gyereked lett, ergo most aztán már tényleg felnőttél, ennek megfelelően állj a sarkadra és beszélj a tesóddal. mondd meg, köszönöd a segítséget, várod máskor is, de már szeretnél egyedül beleszokni a "szerepbe" stb.stb.
2013. máj. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amíg nem költöztök el addig nem sokat. Persze azt megmondhatod neki, hogy ne vegye fel a babát, de ha te lakhatsz a szüleidnél, akkor a tesód nehogy már ne mehessen oda amikor akar.
2013. máj. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha alszik, jelentsd ki, hogy ne vegye fel. Állj a sarkadra. Lehet először furcsa lesz neki, ha nem a határozottságot szokta meg tőled, de hosszú távon ez lesz neked kifizetődő.
2013. máj. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Disi ***** válasza:
Hát nekem úgy tűnik hogy tesód irígy a babádra. De a te gyereked a te felelőssèged. Szép dolog a segítség, de ez nem az. Állj a sarkadra és fektesd le még most a szabályokat. Később mi lesz? Úgy fogjátok nevelni ahogy ő gondolja? Nálam a beszólásainál szakadt volna el a cérna, elküldtem volna melegebb éghajlatra. Egy gyerek pihenését pedig tessék tiszteletben tartani. Később ha nagyobb lesz és ugyanígy felébreszti te fogsz vele egész nap küzdeni mert rettentő nyűgösek tudnak lenni ha nem piheni ki magát. Így messziről tudom hogy könnyű okosnak lenni, de ne hagyd rá. Nem igaz hogy nincs kivel megbeszélned. Pont vele egyes-egyedül. Anyukád mit szól hozzá?
2013. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy irigy, mert ő már lassan 30 éves, és még mindig nincs gyereke, pedig már szeretne..

Hát, anyum azt mondja, hogy csak poénkodik, hiába mondom neki, hogy akkor se kellene ilyen poénokat elnyomnia.. Meg, hogy majd én se fogok odamenni, amikor lesz gyerekük, és azért rögtön felvenni, mert épp nyöszörög egyet, vagy kinyitja szemét, de szinte abba a percbe visszacsukja, de hiába beszélek.. :/

2013. máj. 8. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!