Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék, hogy hízzon a 6...

Mit tehetnék, hogy hízzon a 6 és fél hónapos babám?

Figyelt kérdés

Majdnem 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. De mostanában nem akar hízni. Nem csodát várok,mert alkatilag hosszú és sovány,mint az apja. De úgy érzem már kevés neki a tej,persze próbálom kalóriadúsabb ételekkel kínálni,de azok többnyire székrekedést okoznak. Általában kétszer kap egy nap pépeset,de még nem mindig kell neki,persze nem erőltetem és még nem váltottunk ki szopit se,mindent az ő igényeinek megfelelően próbálok csinálni. Házilag főzöm a főzelékeket,anyatejjel hígitom.

2950grammal és 51cm-rel született,most 6500g és 71cm.


2013. ápr. 22. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
En ugy emlekszem, a hozzataplalas elejen nalunk is megallt kicsit, lelassult a hizas. Ez termeszetes is szerintem, talan a szeklete is mas lett, ugye?
2013. ápr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem ez a súly egyltalán nem kevés. Amig egy baba nem fogy nincs gond. Nem minden baba hizik a ngykönyv szerint. Én pl 2200g-mal születtem és 1 évesen alig voltam 7 kg. rossze vő voltam, mégis felnöttem és semmi bajom nem lett. A Te babád nem elsz egy hurkagyurka gyeek ez van, ha túl pufi lenne akkor meg az lenne a baj. Csak tényleg azt figyled hogy ne fogyjon, ha fogyna ki kell vizsgálni mi okozza.
2013. ápr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyáltalán nem szeretném,hogy a nagykönyv szerint növekedjen,ő így tökéletes,egyedi. :-)

Csak első babás anyukaként nem tudtam,hogy ez jó-e így. De ezek szerint nincs gond,csak be kell állnia. Kicsit megnyugodtam. Néha úgy érzem nem jól csinálok valamit.. Még van mit tanulnom.

2013. ápr. 22. 22:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez miért baj? Nem kell sokat híznia, főleg ,hogy egész nap mozog. Az én babám 7150g és 70 centi volt a 6 hós mérésen. Teljesen jó ez az érték,400g hízik havonta. A lényeg ,hogy ne fogyjon, hízzon és boldog ,mozgékony legyen. Amúgy se várhatnám el,hogy 8 kg legyen mikor én is vékony vagyok és hízásra nem hajlamos.


Minden gyerek különböző. Van ismerősöm akinek a babája 3 hósan már 8 kg volt és van olyan kislány aki most 1 évesen pont akkora ,mint az én 6 hós fiam. Nem kell másokhoz viszonyítani a picinket!!!

2013. ápr. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha hizik,jókedvű baba,akkor ne aggódj ! Mi azt hallgatjuk,túl nagy a lányunk.6hósan volt 70centi és 8420gramm,3400/56al született.6,5hós most és 72-73centi már,súlyát nem tudom,de lehet olyan 8600-8900között,de akár több is.
2013. ápr. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!