Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres anyukák, ti mennyit...

Évané kérdése:

Tápszeres anyukák, ti mennyit adtok a babának? Már elegem van az orvosból és a védőnőből, mindig csak azt mondják, hogy kevesebbet adjak a gyereknek, de így egyáltalán nem eszi meg azt a folyadékmennyiséget, amit kellene.

Figyelt kérdés

Most vagyunk 5,5 hósak és HA tápszert kap, mert allergiára hajlamos lehet. A tejem kb. 1 hó után drasztikusan leapadt és semmivel sem tudtam visszahozni. Mielőtt még valaki kérdezné, igen, az összes létező csodaszert és módszert kipróbáltam,ami csak létezik és felelhető bármilyen oldalon tanácsként, és SEMMI SEM segített. Szóval ebben a témában ne is írjatok. Én már elfogadtam ezt, nem nyüstölöm magam tovább emiatt, szóval nem kérek rámszállást az okoskodóktól. Ők ne is olvassák tovább.


A bajom a következő: A tápszer dobozain, interneten, könyvekben, mindenhol az ekkora baba folyadékigényét kb 800-900-1000 ml közt becsülik. Na az én orvosom még mostanában is a napi 5x120 ml-t javasolja, ami szerintem is kevés. Egyrészt többet evett volna mindig, másrészt rohamosan lecsökkent a súlygyarapodása. Ettől függetlenül jó súlyban van(7350 g), de így se fog súlyt duplázni fél éves korára(7600 g). Most csak azért lehet meg majd talán, mert elegem lett az orvos "tanácsaiból" és most már úgy etetem a babát, ahogy igényli. Könyvben olvastam hogy a HA start tápszerek ráadásul kifejezetten anyatej helyettesítők, mások mint a többi, így igény szerint bármennyit ehet belőle a baba. Tudni kell még, hogy túl vagyunk egy súlyos ekcémás időszakon és az azt követő nagyon száraz bőrt sehogy se tudtam elmulasztani, semmilyen hidratálással sem. Érdekes, hogy mióta a megfelelő mennyiségű folyadékot kapja a kicsi, a bőre rohamosan javulni kezdett, már szinte nyoma sincs a szárazságnak. Most a kérdésem az, hogy szerintetek jó-e ez így, vagy tényleg sok, hogy most jelenleg már megkapja a napi 5x170 ml-t? (A dobozokon jelölthöz képest még ez is kevesebb, az előírtnál...) Még valami. Anyatejet a mai napig kap a kicsi, kb napi 300-400 ml-t. A barátnőm anyatejleadó is és mellette nekünk is mindig ad, így kb 1-2 hét volt csak, amikor a kicsi nem kapott anyatejet, még 1-1,5 hós korában.

Bármilyen tápszerrel kapcsolatos tapasztalatot szívesen veszek. Nektek hogy telt ez a időszak, mikor mennyit kapott, elég volt-e, stb? Tény, hogy jó súlyban van a babám (ha végig anyatejet kaphatott volna, és etettem volna, ahogy igényelte volna, akkor már 4 hó körül súlyt duplázott volna), de én úgy látom, hogy ahhoz képest, amilyen az ő fejlődési, gyarapodási üteme lenne, elmaradunk messze. Jó a közérzete, jól megvan meg minden, de tudom, hogy másképp lenne neki a normális. Azt gondolom mondanom sem kell, hogy a kajáért ölni tudna, ha éhes, a világ összedől és óriási hiszti van.

Várom válaszaitokat!



2013. máj. 8. 12:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Na megnéztem a füzetemet, 5 és fél hónaposan 6400 gr volt a kislányunk (3100 gr-al született.) Összesen kb. 800 gr-ot evett naponta, 4x tápszert, 2x gyümölcsöt, zöldséget, de abból csak 50-60 gr-ot alkalmanként. Általában 150-200 mili között evett tápszert egyszerre. Emelett ivott egy kicsi vizet is, kb. 50 milit naponta.
2013. máj. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Z én kisfiam 6és fél hónapos. 3 hónapig volt anyatejes azóta tápszert kap. A védőnő rosszul lett mikor mondtam hogy 150 ml-t eszik egyszerre, a doktornő meg az mondta ami jólesik... Ő pici volt 2500 grammal született, most 8 kg. 4 hósan elkezdtük a hozzátáplálást, most napi 1szer-2szer már mást eszik. 4szer eszik tápszert egy nap, és 180 ml-vel kevesebbel el se kezdeném etetni. Estére pedig 240 ml-t eszik, amibe még Sinlacot is keverek. És mégis felkel hajnal 4 körül enni! Lehet soknak tűnik, de ha kevesebbet adok neki addig ordít még nem kap annyit amivel jól lakik. Nem duci, olyan kisbabás! :) De iszonyat sokat mozog, és napközben keveset alszik, kell az energia! Adjál neki nyugodtan többet, amennyit szívesen megeszik! Hozzátáplálással hogy álltok? Lehet már szívesen kanalazna is. Ja, meg a bőrünk nekünk is száraz volt, kentük minden nyavalyával, de én elkezdtem Biodermával fürdetni. Azóta semmivel nem kenem és olyan jó a bőre. Igaz nagyon drága, de sokáog elég.
2013. máj. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

3gyerekem tápszeres gyerekem van, egyet nagyon megtanultam mellettük, ha a doki-védőnő bármit kérdez, a válasz igen- ugy csinálom! és persze úgy csinálom, ahogy én jónak látom. Ők mondják a szakirodalmat, a hogy kéne, mennyit kéne...stb. De minden gyerek más, te vagy a kicsiddel egész nap, te látod mi milyen hatással van rá- szóval a legjobb amit tehetsz, hogy a saját megérzéseidre hagyatkozol. Bízz magadban, hidd el ezzel teszel a legjobbat a babádnak!

Egyébként az, hogy egy közel 6hós babának 5*120ml kaját ír elő, az is őt minősíti. Már leírva is látszik, hogy ez igencsak vékonyka adag egy ekkora gyereknek.

Nekem egyébként mindhárom gyerekem tápszeres volt születésétől, én már 4hósan megkezdem a hozzátáplálást, és 6hósan reggel és este volt csak tápi alkalmanként 200-240ml közötti adag. Napközben pedig 3x ettek emellett.

2013. máj. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a sok-sok választ, jótanácsot és tapasztalatmegosztást. Sikerült megnyugtatnotok, hogy ezek szerint nem én gondolom rosszul a dolgokat.

Csak tudjátok ezek után mit várjak majd a dokitól? Ha egy ekcémát nem ismert fel, akkor később mi lesz, ha netántán valami komolyabb baj lesz (de ne így legyen)? Jó Pesti orvosokat tudtok esetleg ajánlani?

2013. máj. 9. 07:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!