Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud 11 hós babátok?...

Miket tud 11 hós babátok? Mekkora? Hányszor és mennyit alszik egy nap?

Figyelt kérdés
Mond már szavakat tudatosan? Mivel játszik szívesen? Nagyon ragaszkodó (szaparációs szorongás)? Könnyű napközben elaltatni? Miket eszik?
2013. máj. 8. 12:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Az enyém jövő héten lesz 11 hós, kapaszkodva lépeget, mászik. Szereti pengetni a gitárt, csapkodni egymáshoz dolgokat, kipakolja a fiókokat és szekrényeket, énekli hogy hitta paitta, mondja hogy apa, anya. Piszkálja a konnektorokat, próbálja bedugni a porszívót, hősugárzót (ezekért mérges vagyok). Szívesen utánoz. Hozzám nagyon ragaszkodik, de mással is elvan egy ideig. Nagyon bújós, gyakran átölel és hozzám nyomja az arcát. Rá tudom venni hogy labdázzunk. Utálja az öltözést és pelenkázást, le kell fogni mert elmenekül. Nappal csak kint alszik a babakocsiban, bent csak a férjem tudja elaltatni. Mindenfélét eszik, néha a darabosat is, de néha még öklendezik. Néhányszor szopizik, de nem cicifüggő. Hasonló írásokat várok :)
2013. máj. 8. 12:53
 2/3 anonim ***** válasza:

1 hete múlt 11 hónapos. Kislány. Cicifüggő:) (Napközben 2-3 alkalommal kéri alvástól függetlenül, délután és este azon alszik el, éjszaka is kb.3-4-szer cicizik még). Velünk alszik.

Egyébként azt eszi, amit mi, a bébiételt már nem hajlandó megenni.

1 hete indult el önállóan, olyan 10-15 lépést tud menni esés, botlás nélkül, tud guggolni is kapaszkodás nélkül.

Imádja a labdákat, gurítja, dobja.

Mindenre felmászik.

Útál öltözni és pelusozni, mint a tiéd is.

Napközben egyszer alszik 2-3 órát úgy, mint a 2 és fél éves bátyja.

(A picur a délutáni alvásnál is a nagyágyon alszik, a kiságyban nem maradt el az elejétől kezdve, úgy óránként vissza kell altatnom cicivel, de nem kell végig mellette lennem).

Mond már tudatosan szavakat: Nem, cici, be, mama, Bá (bátyus), apa. Ha szomjas, arra azt mondja papp.

Egy ujjal rámutat a tárgyakra, integet, tapsol.

És igen, nagyon ragaszkodik hozzám, nehezen marad el másokkal, de szoktatom azért.

Ha ott vagyok én is, akkor nagyon barátkozó bárkivel.

Nagyon hisztis és sírós (többemberes baba születésre óta, de kicsit már jobb a helyzet).

Egy percig nem tud nyugton maradni.

/A bátyja mindent nagyon későn csinált mozgásilag, de beszélni ő is ilyen korán kezdett- 1 évesen megvolt a 8 szava neki is./

2013. máj. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok, a csüccs szavát kihagytam, pedig az a kedvence.

Van egy óriás dömperük a bátyjával és azt gyakorolja, hogy ki-be mászik és lecsüccsen. Nagy boldogan mondja, hogy mit csinál!

A bátyja székével is ugyanez. :)

2013. máj. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!