Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babátok hányszor...

1 év körüli babátok hányszor eszik egy nap?

Figyelt kérdés
Eddig meg volt az 5 étkezés de ugy veszem észre , hogy a délutáni uzsonna ki fog maradni. Mert délben ugy beebédel, hogy nem bír már uszizni. Mostanában hagyta el az éjszakai cicizést, leválasztotta magát. És végig alszik. Szerintetek nem kevés így? Jó sujban van , gyarapszik még azért most is.11kg.

2013. ápr. 8. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:

11 kg tényleg jó súly, biztosan a súlya miatt vesz vissza. Semmi esetre se eröltesd neki az evést.


èn mondjuk mindegyik gyereknek szabok egy határt az étezésekben. Nagyobbik lányom ritkán eszi meg a maximum, de a kicsi állanbdóan. Nem akarok óriás gyereket, ezért ha nem éhes akkor a maxot adom neki csak.

2013. ápr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én 1 éves lányom 5-ször eszik egy nap. Éjszakákat ő már 6 hetes kora óta átalussza, úgyhogy már elég régóta csak 5-ször eszik napközben. Ha nem éhes, akkor úgysem fogod tudni megetetni délután. Egyébként az én kislányom mostanában ha éhes akkor mutat a tányérjára vagy a hűtőre, úgyhogy jelzi ha kér. Szerintem ne aggódj, a súlya is rendben van! Az enyém 10,6 kg! :)
2013. ápr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Csak a védőnő is azt mondja, hogy 5-ször kell enni még nekik. De most délben is ugy befalatozott, hogy szerintem csak narancsot fog uzsizni. A férjem is azt mondja ne hízlaljam. ha nem akar enni ugy sem tudom beletömni, kiköpi.

2013. ápr. 8. 13:45
 4/9 anonim ***** válasza:

lányom 13 hós. 11kg 79cm :)

Napi 6× eszik tutira! Neki is kevesebbek lettek az étkezések és kevesebbet is eszik! (én vezetem 1 füzetbe babakora óta, h naponta, mit mennyit eszik)... Reggel felkel 7kor, 170-180ml tejet megiszik, utána 9-fél10kor eszik 100-190gramm gyümölcsöt (mikor milyen kedve van), 11-12között fekszik, ekkor belealszik 40ml tejbe, alszik 1,5órát max. és ha felkel rá fél órára ebédel (fél2-fél3) 190-220gramm, uzsonna úgy 5körül van, akkor is 100-200között eszik, mikor mije van, szendvicset,krémtúrót, joghurtot, stb... Este 7-fél8fürdetés és 8kor 240ml tejital amibe bele is alszik. reggel 7kor kel! :)

És azért 6 az étkezés száma, mert van mikor 2 részletbe eszi valamelyik kaját... :D

Szerintem egyre kevesebbet fognak enni, ahogy látom, de lehet butaság...

2013. ápr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szia második!

De jó neked, hogy olyan hamar végig aludta az éjszakát!

Én még csak mostanság tudok aludni jókat. Még pár hete kétszer szopott éjszaka is.

2013. ápr. 8. 13:47
 6/9 A kérdező kommentje:

Húúúú kedves 4-es! Jó étvágya van a gyermekednek!

szerintem is fog már csökkenni. Meg gondolom már a kis gyomruk is nő és így tovább bírják.

2013. ápr. 8. 13:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam még csak 10 hónapos, de remélem nem baj, ha én is írok.

Kb 2 hete alussza át asz éjszakát, azóta napi 4x eszik. Ritka, hogy felkeljen este és meglegyen az 5.

Eszik 7-kor, 10-kor, 14-kor, és 19-kor, majd másnap újra.

A ha próbálom uzsiztatni, inkább csak bohóckodik, és ha eszik is kicsit, a vacsora marad el, ami miatt éjszaka ébred és nyügösködik.

Az orvos mondta is ebben a hónapban, hogy az előző hónaphoz képest nem hízott eleget, de februárhoz képest jó.

75 cm és 9,4kg. Ha eszik, akkor se sokat szokott, 200 gr tápszert (este 240 gr), vagy kb 100 gr más ételt.

2013. ápr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

És 1-2hónappal ezelőttig 2 óránként evett 190grammokat! Úgyhogy gondolhatod! :D

Egyébként az éjszaka átalvása mindenkinél más, az én lányom 8hetes kora óta alussza át... Szóval valakinek szerencséje van ezzel. De akinek meg ebben van, annak meg másban nincs :D

2013. ápr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ahogy előttem is írták, jól efjlődik, zalán azért eszik csak 4szer, mert vissza akarja fogni magát. a védőnők mindig a nagykönyvhüz meg az átlaghoz hasonlítgatnak, ne hallgas rá.


az enyém 13,5 hónapos, 1 évesen volt 8900 gramm, 79 cm.

reggel szopi, aztán tízórai (amikor én reggelizek, 9 körül) gyümölcs gabonakásával, aztán ebéd 1 körül, mint mi, uzsonna csak gabonatej, 1-2 kölesgolyó, vacsora gyümölcs, gabonakásával. alváshoz szopi. plusz napközben is többször szopi, "ételből" egyszerre max 1 deci.

2013. ápr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!