Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem jól nevelem a gyermekeimet?

Nem jól nevelem a gyermekeimet?

Figyelt kérdés

A kicsi 8 hónapos eléggés írós, nyügős,nehezen alvó baba. A nagy 2,5 éves tombol nála a dackorszak, hiszti is van bőven.


Este fél9kor alszanak, ált. reggel 7-fél 8között ébrednek. A nagy ritkán ébred éjszaka, max szól,hogy be kell takarni,a kcisi viszont 3-4 vagy fogzás esetén 10- 15 alkalommal is ébred.


Az ismerősömnek, most van egy 3 hetes és egy 2 éves csemetéje, akik este 8tól reggel 9ig alszanak, a kicsi egyszer eszik éjszaka.


Erre közölte velem,hogy az egész altatás nevelés kérdése:(


2013. máj. 9. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Dehogy neveled rosszul! Minden baba más! Vannak jól alvó és rosszul alvó babák. Ne foglalkozz vele ki mit mond, neveld úgy, ahogy az ösztöneid súgják. Nálad jobban nem ismeri senki a gyerekeidet.
2013. máj. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Egyrészt szerintem nem kifejezetten egészséges, ha egy 3 hetes baba ennyit alszik egyben. (el tudom képzelni hányszor hagyta akár órákig üvölteni, amikor elfáradt a sírásban és elaludt, főleg ha azt mondta "nevelés kérdése". máshogy hogy is nevelhette volna alvásra, 3 hetesen még kéne enniük legalább egyszer éjjel)

Másrészt nem gondolom, hogy rosszul nevelnéd. A nagy teljesen jól alszik, ha csak párszor kel, a kicsi is "megtanul" idővel aludni. Azt is tanulni kell, kinek előbb megy, kinek később.

Egyik gyerekem még másfél évesen is 3-4-szer kelt éjjelente, másik 4 hónaposan már aludt mint a bunda. Szóval ez nem nevelés kérdése, hanem a baba személyiségétől függ.

2013. máj. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, hogy nevelés kérdése. Akkor az én Kisfiam már a pocakomban rosszul nevelődött, mert születése óta rossz alvó. Most 10 hónapos, este fél 10-nél előbb nem alszik el és reggel 6 körül ébred és emellett éjszaka 10-15-20 alkalommal ébred.

Na foglalkozz a rosszindulatú megjegyzésekkel.

2013. máj. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ilyet is csak az mond akinek jóalvó babája van...van egy barátnőm mindhárom gyereke anyatejes volt és 5 hetes koruktól mint a kisangyal letette őket 8kor keltek reggel 8kor...de ő is beismerte hogy ő erről mit se tehet, nem sokat tett érte.

Azonkívül kinevelni úgy lehet az ébredezést a rosszul alvó gyerekből ha hagyod ordítani és megszokja szegény hogy senki se jön hozzá ha ordít így belefárad és elalszik. Hát én meg ezt nem tenném meg.

Ez nekem nem nevelés hanem kínzás.

3 gyerekem van egy nagyon jó alvó ( 5 hónapos korától a hozzátáplálás kezdetétől átaludta az éjjelt és mai napig egy kezemen meg tudom számolni hányszor kelt éjjel mindannyiszor hányós betegség miatt most 6 éves).

2 gyerekem meg rossz alvó vagyis inkább úgy mondom hogy kinövik a rossz alvást csak hosszú idő kell hozzá.

A középsőm 20 hónapos koráig ébredt éjjel 1-2 szer, a legkisebbem pedig most 21 hónapos és még ébred éjjel szintén 1-2 szer minimum de ha beteg (sajnos gyakran) ha fogzik, ha egyszerűen rossz napja van vagy front jön akkor 4-5 ször is.

Ez van.

Én nem hinném hogy erről lenevelhető már úgy értem persze hogy nem erősítem meg a felkelést beszélgetéssel játszással evéssel édes innivalóval vagy bármi ilyesmivel amitől úgy látná megéri felkelni hiszen az egy plusz buli-csak csendben megfordítom betakarom odaadom neki az alvós állatát és ennyi. Ha beteg akkor persze orrcsepp ilyesmi.

2013. máj. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
2. vagyok, most vettem észre, hogy egyszer kel... mondjuk ez sokat nem változtat a véleményemen.
2013. máj. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Annyira bírom az olyan anyukák okoskodását, akinek szinte alig van problémája a gyerekkel...Az ilyen kapna egy hisztigépet, azt se tudná mit csináljon.

Nem csinálsz semmit rosszul én biztos vagyok benne.

Kislányom 2,5 éves...ő is épp most pár hónapja építi a kis személyiségét, ami elég nagy hanghatásokkal jár. :) Születése óta olyan mint neked a picid most.Sírós, nyügis, rossz alvós.A mai napig van hogy kel éjjel.

Kisfiam nyugisabb..5 hónapos, de azért ő se semmi..3szor kel minimum éjjel.

Egyik gyerek ilyen, másik meg olyan.

Felesleges őket hasonlítgatni.Mikor nekem jöttek anno az okoskodásokkal, akkor mindig kérdeztem, hogy ,-Cserélünk?-, mert kíváncsi lettem volna, hogy a "mintaanyukaismerősöm", a nulla problémás gyerekével szemben, mit csinál az én tomboló kismajmommal.. :P

Egyik füleden be, másikon ki!

Kitartás

2013. máj. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt azért megnézném, hogy egy 3+, vagy több hónapos gyereket hogy NEVELTE alvásra... ez csak duma, minden pici más, pont most írtam egy másik kérdéshez, hogy a lányom 1,5 éves és még mindig nem alszik át egy egész éjszakát, pedig szigorú napirendünk van, eszik rendesen, és akkor is ébred, ha épp nem fogzik, tehát csak fellengzős dumát adott rettentő frappánsan, de 3 hetes majd egyszer 7-8-9 hónapos is lesz, majd akkor térjetek vissza a kérdésre, hogy átalussza még a kicsi az éjszakát? :) Nem? Nesze neked a fene nagy nevelés :)
2013. máj. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jajj!imádom én is az ilyen nagyokos ismerősöket.persze a 3 hónapos babája még lehet hogy ilyen sokat alszik,de nem lehet tudni hogy 6 hós korában esetleg beáll valamilyen fordulat,és lehet minden éjszakája pokol lesz!(ahogy nálunk is volt kb 1 hónapig)azt nem mondta hogy napközben hogy viselkednek?lehet hogy alszanak tízen x órát egy éjszaka,de lehet napközben meg kezelhetetlenek.én az ilyen beszólásokon csak röhögök!egyik fülön be,másikon ki.A másik pedig az,hogy hogyan neveled a gyerekeket,az egy elég összetett dolog.még ha rosszul is aludnának (de nem így van) még akkor sem lehet rámondani egyáltalán hogy rosszul nevelsz.Az több dologól tevődik össze.
2013. máj. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Butasagot beszel a baratnod. Inkabb szerencsesnek mondhatnam, hogy joalvo gyerekei vannak.


Marcsak azert is, mert en most olvasok babakonyvet, ami kizarolagosan altatassal foglalkozik, es azt irja, hogy 6 hetnel elobb semmikepp nem szabad napi rutint felallitani.


Magyarul, a kisgyerek ilyen, es nem igy neveltek.


Egyebkent odalatsz ejjel? Mert lehet, hogy csak rivalizal.


Ne higgyj el mindent, amit hallasz.

2013. máj. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!