Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukám temetése május közepén...

Anyukám temetése május közepén lesz, délután 2 órakor. Gondolom nagyon meleg lesz. A gyermekeimet fekete ruha helyett fehérbe öltöztessem? Az egyik 13 hónapos lesz akkor, a másik augusztusban lesz 5 éves, mindkettő fiú.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 28. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Gyerekeknek mindegy, hogy miben vannak... Mondjuk en ekkorakat nem vinnek temetesre. Reszvetem.
2013. ápr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A kicsit bármilyen csinos ruhába, mindegy a színe, a nagyot sötét nadrágba (ha meleg van, nyugodtan lehet rövid is) és fehér ingbe vagy pólóba, gondolom, van ünneplő ruhája az ovi miatt.

Részvétem.

2013. ápr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Ha teheted, ne vidd el őket...

Amúgy nem kell őket feketébe öltöztetni. Akár fehér ing is lehet, vagy más, egyszínű, kimenős ruha.

Ha nagyon tűz a nap, nyári sapka is lehet rajtuk, nincs ebben semmi.

Részvétem!

2013. ápr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Őszinte részvétem!!!

fehérbe, max sötét nadrág a nagyobbnak, de leginkább nem vinném a kicsit főleg nem.

2013. ápr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem valamilyen elegáns (szándékosan nem írom, hogy ünneplő, de gyerekruhánál így hívják) nadrág és fehér rövidujjú ingecske, vagy világoskék. Lehet rajtuk kis bermuda is (sötétkék) szerintem... fehér zokni, szandi. Szóval olyan ruhába, amiben nem lesz melegük, de nem hétköznapi, hanem elegánsabb.

Őszinte részvétem.

2013. ápr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.

A picit nem is lehet feketébe öltöztetni, ekkora méretben nem véletlenül nem lehet kapni fekete ruhákat. Neki egy szimpla ünneplô szerelés is tökéletes.

A nagynak fekete póló, sötét nadrág.

A kicsit nem feltétlenül vinném a temetésre, de a nagyot szerintem semmiképp nem szerencsés kihagyni a gyászból, hiszen ô már érti+ látja mi történt, neki is lehetôséget kell adni, hogy elbúcsúzzon, lássa, megértse a dolog véglegességét.

Az én fiam is 5 éves, a 20 éves keresztanyját temettük. Ott volt, megsimogatta a kezét, mellé tette az egyik plüssállatát, hogy az vigyázzon rá odalent... Elôtte pszichológussal átbeszéltük. Így jobban megértette, segített neki elfogadni. Én az akkor fél éves lányomat viszont nem vittem.

2013. ápr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó ez sajnos szörnyű, hogy ilyen fiatalon hunyt el a keresztanyukája, de hát mi történt, beteg volt? Ne haragudj, ha túl indiszkrét.
2013. ápr. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzá szólásokat!

Mindenféle képen viszem Őket. A nagy fiam folyamatosan részese volt édesanyám betegségében (csak a kórházba nem jött be, az ott már túl durva volt). Már jó egy éve elkezdtem felkészíteni a halál szó megértésére. Az oviban van hittan, ez még jobban megérteti vele. Temettünk el halott madarakat (kertemben voltak elpusztulva, és sajnos a mi papagájunk is meghalt már 3 éve; öreg volt és beteg). Anyukámnak szórásos temetése lesz, fiam nagyon várja. Elmeséltem, hogy milyen lesz. És a hamvai így közelebb kerülnek az angyalokhoz.

A fiam rengeteget segít anyukám halálának feldolgozásában, pillanatok alatt megvigasztal.

A pici igaz, nagyon pici, de nem tudom kire bízni. A temetés alatt viszont ott lesz anyósom, aki ott el tudja tologatni babakocsivak a környékben.

2013. ápr. 29. 10:33
 9/12 anonim válasza:
0%
nehari de gyereket nem jo dolog ilyenek kiteni marad benne tutira emlék ..és ne hogy lelki trauma érjen ha értesz ne vidd .
2013. máj. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Emlék???? Hát tutira marad! Ez már most biztos.

Gyakran emlegeti a Mamát. Meg kérdezősködik felőle.

Meg mesél róla.

2013. máj. 3. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!