Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy működik ez?

Hogy működik ez?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kislányom és mivel még nem kúszik, ezért a hónap közepén visszük őt konduktorhoz. E-mailen küldött nekem egy csomó információt. Úgy kezdte a levelet, hogy a vizsgálatot az adóbevallásom 1%-ból finanszírozzák, vagyis a Pető-Intézetnek meg is van adva az adószáma, hogy támogassam őket! Ez most mit jelent? Fizetnem kell a vizsgálatért?
2013. máj. 9. 11:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez érdekes. Mivel az adód 1%-át nem kényszeríthetik ki belőled, azt magadnak kell(ene) eldöntened, hogy kinek adod. Én pl. már rég, az adóbevallásos szezon elején elküldtem mindent, megkapta egy menhely. Szerintem, ha te úgy érzed, hogy nem oda szánod az adód 1%-át, akkor hívd fel őket, hogy már rég rendelkeztél róla (az adóügyi dolgaidhoz nem mintha közük lenne...), vagy ha tényleg rendelkeztél már, akkor közlöd, hogy ez van, nem tudsz módosítani, és kérdezz bátran rá, hogy akkor tárgytalan a vizsgálat? (Mondjuk én ezt nem tartom a részükről etikusnak, de ezt csak mint szuverén véleményt mondom...)


25 hkm

2013. máj. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy értette, hogy ők a felajánlott 1%-okból tartják fennt magukat (legalábbis részben) és ha már te igénybe veszed a szolgáltatásukat, akkor megkér, hogy nekik ajánld fel. Ezt nem tudja leellenőrizni egyébként, mert az adóbevallásodban rendelkezhetsz róla.
2013. máj. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!