Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ilyen nehéz 1 éves...

Másnak is ilyen nehéz 1 éves babájával? A Ti babátok is rengeteget változott ebben a korban?

Figyelt kérdés

Kislányom tüneményes, kiegyensúlyozott baba volt eddig. Nemrég lett egy éves, és megváltozott. Néha látszólagos ok nélkül elkezd sírni, ha nem sikerül elsőre megcsinálnia amit eltrvez, akkor ordít, elégedetlenkedik. Eddig hallgatott arra, hogy "nem", most meg egyszerűen kinevet. És mintha meg sem hallotta volna, csinálja tovább amit nem szabad (pl konektor. Van benne dugasz, de azért akkor sem kéne)

Ez természetes, hogy így viselkedik? És mikor lesz ennek az időszaknak vége? Még csak pár hete viselkedik így, de teljesen kikészít. Mintha nem sikerülne közös nevezőre jutnunk.


2013. máj. 10. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne is mondd.. Az én lányom 1 hét múlva lesz 1 éves, de már 2-3 hete iszonyat nyavalygós. Semmi nem jó, csak a hiszti megy, az én türelmem meg fogy :/ Aludni napközben nem akar, csak üvölt inkább , max akkor alszik el ha eldajkálom, de épp erről akarom leszoktatni. Napközben egyébként sokat játszik egyedül , megy mindenhova, tesz-vesz, pakolászik.

Remélem vissza fog térni az én okos, ügyes , NEM hisztis kisnagylányom, mert ez a mostani időszaka gyilkolja az idegeimet :D

2013. máj. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fiam is nem rég volt 1 éves ő is mindig dühöng ha valami nem sikerül neki vagy nem engedem meg. A lényeg hogy maradj következetes! Ha valamire egyszer azt mondtad hogy nem, akkor azt máskor sem engedd meg neki. ha a konektorhoz megy mond neki hogy nem. ha nem elég akkor vidd el onnan, ha kell csináld meg ezt háromszor négyszer és komolyan és határozottan. Ezzel egy csomó gond elejét veheted ha már az elején látja hogy amit anya mond az úgy is van. Lányom már 3,5 éves és bizony ővele nem tudtam ilyen következetes lenni, ennek meg is lett a következménye, nagyon hisztis nyávogós eléggé nehezen kezelhető lett. Fiamnál igyekszem odafigyelni hogy ha hisztizni kezd valamiért akkor ne engedjek a hisztinek.így hamar megtanulja hogy kár hisztizni mertúgysem ér el vele semmit. az hogy dühbe gurul mert valamit nem tud megcsinálni az korral jár. most szembesül a saját korlátaival. rossz mert a fiam is sokszor sír mostanában de jobb lesz neki is meg neked is a későbbiekben ha most az elején megtanuljátok kezelni a hisztiket. Ha valami olyanon húzta fel magát amit nem tud megcsinálni pl két kockát összerakni, akkor mutasd meg neki, hogy így így kell. ha sikerül neki egyedül nagyon fog örülni neki :)
2013. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!