Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki 3...

Van itt olyan anyuka aki 3 hónapos babájával kóstoltatott gyümölcs bébiételt?

Figyelt kérdés
2013. febr. 12. 15:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
51%
Hát nem bébiételt,de nyalásnyit kapott ebből-abból.De nem sokszor.Most 4 hónapos múlt és most se kap még annyiszor babakaját.
2013. febr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
19%
Te találtál olyan bébiételt, amit 3 hós kortól adható?????
2013. febr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem,nem találtam 4 hóstól valók.Annyira komolyan veszik a mostani szülők ezeket..És érdekelne,hogy mindenki betartja-e azt amit a védőnő mond?!
2013. febr. 12. 16:06
 4/23 anonim ***** válasza:
33%
Nem! Régen meg mindent szabadott! Ha nem anyatejes ezt azt már megnyalathatsz vele! Aztán idővel többet és többet!
2013. febr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
54%
Nem csoda, ugyanis a pici gyomra 3 hónaposan még nincs felkészülve ezkre...
2013. febr. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Hát éppen ezért kérdezem.Régen tehéntejet ittak ennyi idősen.Sőt nem csak gyümölcsöket adtak nekik.Most pedig semmit nem lehet 4. hónapig.Azért ez furcsa.
2013. febr. 12. 16:19
 7/23 anonim ***** válasza:
59%

Engem most aztán lehet lepontozni nem érdekel. :)

Én adtam neki és köszöni szépen jól van. Amíg csak tápszert kapott sok kaki gond volt a gyümölcs kicsit helyre rakta a dolgokat. Most fél éves és nincs semmi gond Vele.

Manapság szinte már semmit nem szabad és mindenki olyan komolyan vesz mindent.

2013. febr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7-es.Én is adtam neki és semmi baja nincs tőle,nagyon ízlett neki:)
2013. febr. 12. 16:30
 9/23 anonim ***** válasza:
55%

Nyugodtan adhatsz neki egy-egy falatot, csak egyből ne nagy adaggal kezdj.

Nem értek egyet azzal sem, hogy 3 hónaposan csokit meg töltött káposztát kell enni, és azzal sem, hogy jajj csak anyatejet és kínosan betartani a MOST jónak talált táplálási szabályokat (ami lehet 3 év múlva már kukában landol és kitalálják a szakik, hogy hát az nagyon nem volt jó úgy).

Én kisfiam sajnos 3 hós korától tápszeres, 3 és fél hónaposan kezdtem vele kóstoltatni, almát, krumplit, tejpépet. Most 5 hónapos és amiket én főzök neki: sütőtök, alma, krumpli, sárgarépa és üvegesben kap még sok másfajtát is: zöldborsó, brokkoli, gesztenye stb. stb. Bevezettem már neki a glutént is keksz formájában.

2013. febr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
43%

Biológiai érettség:

A kisbabának az emésztőrendszere éretlen, amikor megszületik és folyamatosan alakul ki a megfelelő bélflórája, az anyatej óriási szerepet nyújt ebben. Mivel az immunrendszerünk védelme legfőképpen a bélrendszerben zajlik, ezért nagyon fontos, hogy mit eszik a baba, mert neki nincs is rendesen kifejlődve, a kutatások szerint a kisbaba emésztőrendszeri érettségi 6 hónapos kora körül éri el azt a fejlettséget, hogy a bélcsatorna belső felszíne akadályt tudjon képezni az allergénekkel szemben. Túl korai hozzátáplálás esetén az allergének átjuthatnak a bélfalon, a véráramba jutva pedig a kisbaba szervezetét antitestek termelésére késztetik, ami olyan allergiás tünetek megjelenését eredményezhetik, mint például az ekcéma.



Továbbá hat hónapos kor körül kezd az emésztőrendszer olyan enzimeket termelni, melyek képesek lebontani az ételt, és szükségesek az emésztéshez. Ha korábban kezdjük el a hozzátáplálást, a bevitt táplálékot a kisbaba nem tudja kellően megemészteni, tulajdonképpen csak átmegy rajta - ezt sokszor a széklet láttán tapasztalja az anyuka, és ijed meg, hogy te jó ég, ez majdnem egybe jött ki. Továbbá egyéb problémákat okozhatnak a pocakban, bélgázok - puffadás, hasgörcsök, stb.

2013. febr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!