Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól mászik a...

Hány hónapos kortól mászik a baba?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam 8hós.Stabilan ül már 1hónapja,de kúszni-mászni még nem tud.Már kb1,5 hónapja négykézláb tud állni helyesen hintázik is közben,de ennyi.Ennél tovább nem haladunk.Az egyik ismerősöm amikor meglátta,hogy négykézláb áll azt mondta 1-2hét és kúszni vagy mászni fog a gyerkőc,de ez valahogy nem jött be.Nektek hogy volt ez amikor már tudott négykézláb hintázni akkor mennyi idő telt el amire elkezdte a mászást?Tudom hogy gyerek függő is,de azért kiváncsi vagyok.

Válaszokat előre is köszönöm!


2013. máj. 10. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 4,5 hónaposan fordult át,rá 2 hétre elkezdett hátrafelé kúszni,utána előre 6,5 hónaposan ült fel,másfél hét után mászott.
2013. máj. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az én fiam 9 hónaposan kezdett el mászni! :-) 7 hónaposan ugyan körbejárta a kiságyát, 5 hónaposan már stabilan ült, meg négykézláb állt, de semmi. Se előre, se hátra, se oldalra nem volt hajlandó megmozdulni :-) viszont oldalra gurult :-D 9 hónapos volt a mászásnál, 2 hétre rá már lépegetett. Nincs "lemaradva" semmitől a kisfiad :-) a lányomnál meg egy az egyben kimaradt a kúszás-mászás, ő is 9 hónaposan kezdett el járni.
2013. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! az én fiam is körbejárja a kiságyad :))))akkor még reménykedhetek hogy nem marad ki a mászás!
2013. máj. 10. 20:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs semmiről lemaradva a kisfiad,ne aggódj:) Átlagban a mászást 8-10hónap közé teszik.Kisfimnál 1hónap telt el a hintázás és a tényleges mászás között.
2013. máj. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 5 és fél hónapos volt, amikor négykézláb elkezdett hintázni. Kb másfél hétig ezt csinálta, majd ellökte magát párszor. Kb 2 napig kúszott, meg tolatott és most már 4 napja mászik. Viszont ő még nem ül magától, kis örökmozgó :)


Sógoromék 8 hónapos kislánya viszont ül, de nem mászik. Sőt ha hasra teszik már sír. Erre mondják, hogy minden baba más.

2013. máj. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!