Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyobb babátoknak (nem...

Nagyobb babátoknak (nem újszülöttre gondolok) hány darab nadrágot, pulcsit, bodyt, harisnyát, zoknit, vesztek? Hány otthoni ruhátok és hány darab elmenős van? Hol veszitek az otthoni ruhákat? Béléses nadrágot vesztek?

Figyelt kérdés

Mióta kanállal eszünk minden étkezés után lehet öltöztetni (közbe tüsszög is...) plusz még bukik is kaja után. Ti mennyi ruhát vesztek babátoknak?

Bocsánat a sok kérdésért! Előre is köszönöm a segítséget!


2009. szept. 30. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Pont valamelyik nap gondolkodtam és néztem át a szekrényét a kislányomnak aki 16 hónapos.

Neki van 14 body + még amit kapunk néha folyamatosan, most jelenleg 20 van használatban.

4 nadrág és 2 kantáros kord, 3 harisnyanaci, 3 pulóver és 2 kardigán. Zokniból most kaptunk egy 5 db vastagot azon kivül van még 4 vékony.

Van egy vékony öszi kabátja, ami vízlepergetős és van 1 vastag téli + 2 overál, az egyiket most télen kinővi a másikat kb. jővő tavasszal.

Üdv. egy 16 hónapos anyuka.

2009. szept. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7,5 hósak vagyunk. Van már 3 itthoni (evős) bodynk, 4 elmenős. 3 póló, azt szoktam a bodyra adni.Azok itthoniak.3 elmenős póló, bár most már nem kellenek. 2 itthoni pulcsi, 3 itthoni naci, 1 bársonynaci, 1 béléses, 1 vastag melegítő, 2 vékony naci( harisnyával jó lesz), 1 átmeneti kabi, overál még nincs, Van egy pár pulcsink, abból használok itthon is, ha nem éppen nem eszünk. Használtam veszem a rucikat, persze új is van. A bodykat mindég újan veszem. Tescoba szoktam neki ruhát venni.
2009. szept. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudnám megmondani inkább úgy fogalmazok egy 5 m-es tömör pakolós szekrénybe csak az ő ruhái vannak.Rengeteg.Egy nap 4x bizti mi is átöltözünk, sétálós ruhával együtt.

Még tippbe se írom le mert el sem hinnétek.

2009. szept. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Első vagyok!


Kimaradt, hogy tesco, auchen, aldi és néha még a bababolt ahol vásárolni szoktam a Kislányomnak ruhát.

Kinai nem nagyon tetszik, amit a gyerekeknek kinál, turkálókat messzire kerülöm.

Mi mindent mindenhova felveszünk, szerencsére dm-es mosógél és a folttisztító nagyon szépen kiszedi a foltokat, nincs nagyon külön otthoni, meg kinti egyforma szépségű szerencsére a ruhák mosás után.

2009. szept. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is rengeteg ruhánk van. Kb. hetente mosok neki, összevárom míg egy mosás megtelik a ruháival. Így naponta 2 öltözet ruhával számolva (annyi megy el kb egy nap) az 14 ruha fajtánként(nadrág, bady, póló). Persze több is van, mert mindig marad tisztán is. Minden ruhát használunk, nem teszem el ünneplősnek, mert akkor csak kinövi. Ünneplős ruháink általában szoknyák, azokat meg úgysem hordja hétköznap.

Otthoni ruháit vagy kínaiban veszem(szabadidőruhák), vagy a tescoban.

Szóval én rengeteg ruhát veszek, meg kapunk is nagyszülőktől.

2009. szept. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hűű, rengeteg!

Vagy 15 sapka (téli, nyári, átmeneti vegyesen), 6 harisnya, kb. 15 zokni, bugyik (szoknyához), úszóbugyik, "bikinik".

Kb. 10 póló, nem számoltam össze, de számtalan pulcsi (vékony, vastag), vagy 25 nadrág, 30 body legalább van. 1 overáll, 2 vastag kantáros nadrág, 1 irha kabát, 1 vékony "susogós" overáll esős időre, + 3 bélelt nadrág (nem kantáros). 1 bolero (nem tudom, hogy minek), 7 rugi, + nyári ruházat rengeteg! 3 szabadidő szett, 2 vékonyabb kantáros nadrág,...

Ezek azok a cuccok, amik most jók.

Egy másik szekrény 1-3 éves kor közötti ruhákkal van tele.

Abnormális az, ami nálunk folyik ruhák terén, néha már én is unom!

A ruhák 2/3-a játszós, ezeket általában turizom. 1/3-a utcai, ezeket boltban veszem, sokszor a Tesco-ban.

Ajándékba is sok ruhát kaptunk (pedig mondtam, hogy inkább pelenkát, p.törlőt vegyenek, de hiába!). Örököltünk is. Meg abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy olyan vékony a lányom, hogy sok 9 hós ruha jó még, pedig már 11 hónapos! Már ha ezt lehet szerencsének nevezni.

Dédi a saját névnapjára pl. 3 sapkát kapott a dédunokának a barátnőitől. (Ez azért vicces, nem?)

Dédinél is van pár ruhája a kicsinek, mivel sok időt töltünk ott.

Én azt mondom, ha 3 gyereknek nem lenne elég ennyi ruha, megeszem a kalapomat!

Mondanom se kell, nekem 5 nadrágom van...

Nem mi vagyunk az irányadóak... Negyede elég lenne, de ki tud ellenállni egy-egy tündéri darabnak? ;)

2009. szept. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

7 hónapos a lányom, saját gardrób szekrénye van.

Nagyon sok ruhánk van, minden kaja után öltözködünk mert le eszi magát, bele nyúl szét keni.

Sokat bébikompozik és ahogy izeg mozog kaki is szétkenődik :S Napi 4 öltözködés, hetente mosok.

15 rövidújjú body

8 trikó body

6 hosszú újjú body

10 hosszú újjú felső

6 zipzáros kardigán

15 lányka szoknyás ruhácska

10 nadrág (fele béléses)

12 zokni

7 harisnya

5 kocsicipő

3 overál

4 szabadidő ruha

2 átmeneti kabát

5 sapka

30 előke

7 db rugdalózó pizsamának

3 hálózsák

Mind szép, nincs kinevezett utcai ruhánk,minden folt kijön.

2009. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!