Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem lehet a babának...

Tényleg nem lehet a babának újkrumplit adni? Miért nem?

Figyelt kérdés

Egymástól függetlenül már ketten is mondták nekem, hogy ne adjak majd újkrumplit a babámnak (most 5 és fél hónapos, már hozzátáplálunk). Azt nem tudták megmagyarázni, hogy miért nem lehet nekik adni.

Valahol olvastam, hogy magasabb a nitrit- és keményítőtartalma, mint a régi krumplinak. Talán ezért mondták? Ti adtok újkrumplit a babátoknak?


2013. máj. 11. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
erre én is kíváncsi vagyok.Azt tudom,hogy a sárgarépa,a cékla és a fejes saláta nitrát halmozó,úgyhogy azt egyáltalán nem is sdok,de a krumpliról még nem hallottam ezt...
2013. máj. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én meg pont most pároltam neki új sárgarépát ebédre. Most akkor ne adjam neki oda? Gondolom, sokat meg kellene belőle ennie ahhoz, hogy gond legyen a nitrittartalom. Vagy rosszul gondolom?
2013. máj. 11. 13:14
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Hát én adok a babámnak új krumplit,nekem ay mindegy hogzt mondták,hogy milyen krumplit adok neki,és eszik sárgarépát is meg céklát és a salátafőzeléket is imádja,és soha nem volt gondunk,pedig volt h s.répa főzeléket heti 3szor evett,úgyhogy add neki oda nyugodtan semmi baja nem lesz. Egyedül spenótról tudom,hogy abból nem javasolják a heti többszöri alkalmat.
2013. máj. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
* nekem azt mondták,hogy mindegy,hogy milyen krumplit adok
2013. máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%

én nem adnám.

Hol vetted? Amiket a multikban árulnak,azokamúgy sem láttak termőföldet az életben soha,üveggyapoton termesztik őket,meg műtrágyán.

Én nem merném odaadni,lehet,hogy semmi baja nem lenne tőle,de nem éri meg a kockázatot.

2013. máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az újkrumpli hasmenést okoz sok babánál. Nekem ezt anno a védőnőm mondta.
2013. máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
elvileg a biopiacokon nitrátmentes cuccok vannak.én ott fogok neki venni,legalábbis amíg ilyen kicsi.
2013. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan manapság már semmit nem lehet adni a babáknak..!

Annyira féltik őket, hogy már már agyrém..

Az a gyerek, amelyik minden sz@rtól óvva van, lesz a legbetegebb, ill. betegségekre leghajlamosabb..!

De mindenki azt ad, amit akar, a sok zöldségre, amit írnak, az anyukák 80%-a SzentÍrásként tekint..

Ha ehhez még a nagy féltés is társul, akkor aztán hajajj..

Én is imádom a gyerekem, féltem, óvom!! De akkor is, ha pici, ő is egy emberi lény, és példának okáért, egy kis újkrumplitól nem lesz semmi de semmi baja az ég világon!

2013. máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem az újkrumplit 13 évvel ezelőtt mondta a védőnő. Sőt, 26 éve a nővéremnek sem ajánlotta. Mint írtam, még olyan anyagok vannak benne amik hasmenést okoznak. Egyébként is ebben az időszakban azt mondta, hogy ne az első zöldféléket vegyem, hanem a fagyasztottat, mert azt nyáron szüretelték és nem sátorban, csak a műtrágyától nőtt nagyra. Szóval a krumplihoz a nitritnek nem sok köze van, de a többi zöldségnél erre is figyelni kell.
2013. máj. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22%
hát nem tudom.Nekem a gyerekorvos mesélte,hogy egy baba meghalt a sárgarépától.Azzal kezdtek neki,és valszeg nem jól tolerálta a szervezete a rakat műtrágyát.én inkább adok mást.
2013. máj. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!