Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Joghurtot, mikortól?

Joghurtot, mikortól?

Figyelt kérdés
2013. máj. 11. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mikor kezdted a hozzátáplálást. Ha már 4 hónaposan, akkor 7 hónaposan adhatsz neki, ha 6 hónaposan, akkor 8 hónapos korától. Sajt, natúr joghurt, kefir, túró.
2013. máj. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

4 hónaposan kezdtük.

De nem korai ha 7 hónaposan kap először?

És a túrót,hogyan adják a piciknek?Gondolom nem natúrban...

2013. máj. 11. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 7 hónaposan adtam a gyerekeimnek először joghurtot, igaz nálunk nincs a családban laktózallergiás. Ha van, akkor óvatosabbnak kell lenni. Az én gyerekeimnek semmi baja nem lett. Igaz a fiam már 3 éves. 2010-ben született, de az akkori védőnői táblázatom szerint 5 hónaposan már heti egyszer kaphatott csirkemájat is, semmi baja nem lett. Mi is 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást. A táblázatok és ajánlások minden évben változnak, szerintem mindenki saját belátása szerint döntsön.
2013. máj. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne adj ilyeneket neki. Viszont babyételben van joghurtos gyümölcs meg túrós is. Sokkal egyszerűbb, mert nem kell vele pepecselned. Többnyire nagyon finomak és a babák megeszik. És nem igazán ,,joghurt" van benne hanem valami bababarát dolog. Ha joghurt lenne akkor hűtőben lenne de nincs. :) Én azt adtam neki. 1 éves koráig hipp bébiételeket kapott aztán 1 éves kora körül elkezdte azt kóstolni amit mi eszünk (fűszer nélkül) és kb 2 éves volt mikor már nem főztem neki körül de mi magunk is elkezdtünk hozzászokni a kevesebb fűszerekhez. Viszont olajos dolgokat (kivéve olivaolaj) csak 3 éves kor után ehetett. Soha semmi gond nem volt sem az étvágyával se semmi mással. Jó, ha követsz valamilyen táplálkozási elvet amit végig kísérsz majd. Én az üveges dolgok mellett azért döntöttem akkoriban, mert 4 hónapos korában télen nem tudtam volna leakasztani a gyümölcsöket csak a kényszerérett fóliázott gyümölcsöspultban a szupermarketekben amit nagyon nem szerettem volna...Ahogy nő egyre darabosabbak lesznek a bébiételek is tehát igazodik a baba igényeihez. Szerintem az a fontos még, hogy csak 1 féle üvegeset és olyat ami igazán ellenőrzött, jó minőségű. Ha egy helyen vásárolsz valamilyen törzsvásárlói programmal (pl dm bababónusz vagy brendon stb...) akkor kuponokkal és a többi dolgokkal egész jó áron meg is tudod venni őket. (Én sokszor figyeltem, hogy ha le volt árazva a brendonban egy fajta akkor abból ,,betankoltam" mivel ugya 5x evett egy nap amiből 2x tápszert 3x 3 üveg akármit és néha 1 kisebb üveges gyümölcsös is lecsúszott.
2013. máj. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adhatsz neki 8 hónaposan ha 4 hósan kezdtétek a hozzátáplálást. Túrót én gyümölcsbe szoktam morzsolni a fiamnak. Leturmixoltam fél banánt, almával vagy körtével és abba mondjuk olyan 2 evőkanálnyit. Én is most fogok a fiamnak adni, direkt baba joghurtot veszek majd.


Egyébként a 2. sok olyan dolgot mondott amivel nem értek egyet...

2013. máj. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsi! Nem a 2. válaszoló, hanem aki előttem írt.
2013. máj. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!