Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez most vicc? Kisfiam 16...

Ez most vicc? Kisfiam 16 hónapos. Rájött, h képes arra, h túrja az orrát. Előszeretettel csinálja is. Ma épp akkor tette, mikor a párom szüleinél voltunk. Erre a mami közölte, h húúúú hát ez nem jó, mert gilisztás a fiam. Köpni-nyelni nem tudtam.

Figyelt kérdés

figyelek a higiéniára, 16 hónap alatt még nem volt beteg.

lehet ebben vmi? v ez is csak 1 az 54000 degenerált babonájából?

tudtok erről vmit?

előre is köszi!


2009. szept. 30. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
az orrtúrásnak semmi köze ahhoz hogy gilisztás e. ha valahol matatna ha gilisztás lenne, akkor az a popsija lenne, mert viszketne neki a végbélnyílás környéke.
2009. szept. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, pont mot tanultuk, gyermekápolói szakon, ha a gyereknek bélférge van, akkor a fenekét túrja folyton :)

Ne törődj a beszólással, a gyereket meg próbáld majd valahogy leszoktatni :)

2009. szept. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

akkor, jól gondoltam, köszi.

1 következő kezelhetetlen babona. el sem tudom képzelni, h mennyi van még a farzsebben, amit még előránthat...

2009. szept. 30. 22:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
LÉehet,hogy látta valahol valakitől,és megtettszett neki.Ha állandóan rászólsz,akkor nem fogja abbahagyni,hanem állandósulhat.Ilyenkor próbáld valamivel elterelni a figyelmét,így hamarabb abbahagyja.Lesz még neki később egyéb ostoba szokása is.Az enyém három évesen látott egy embert,aki sántított az egyik lábára,és ő is úgy kezdett járni.Nem tudtuk,hogy mitől sántult meg.Szerencsére a mamának elmesélte,hogy ő is úgy akar menni,mint a Pista bácsi.Pár hét alatt megunta,és újra rendesen járt.
2009. szept. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

azt gondolom, h a fogától csinálja, mert az utolsó 4 foga jön, a nagyrágók, és próbált a szájában kotorni most napokig, de nem érte el rendesen, ill. ha igen, akkor öklendezett, mert hát jó hátul vannak ezek a fogacskák:) szóval innen próbálja szerintem elérni:)

legalábbis remélem. ha nem, akkor leszoktatom róla, persze.

köszönöm!

2009. szept. 30. 22:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Persze, nem vicc. Vagyis 30 éve mindenki ezt mondta.

Aki gilisztás, az mindenesetre túrja(viszket) de aki túrja, az ugye nem biztos, hogy gilisztás. Csakhát régebben mindd az volt, míg kinn játszhattak. Amúgy, féregfertőzésen átesni, undorító, de egészséges. Véd későbbi súlyos májbetegségektől.

Nem azt mondta, hogy koszos vagy, ez nem a higiéniától függ, bárki bárhol elkapja. De mondom, legújabb kutatás szerint hasznos.

Ne sértődj meg, ezt gyakran mondják(mint a csuklás-emelgetést, kb.) Nem akart megsérteni, tényleg aggódik a gyerekért. Nem olyan rég még igaza lett volna. Ha a popsit is vakarja éjjel, akkor adj neki féreghajtót!

Ez neked új volt, amúgy egy ismert és megszokott válasz. Nálunk legalábbis.

2009. szept. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha sokszor mond ilyeneket, akkor figyelj rá jobban: lhet hogy egy sor hasznos és természetes tapasztalat birtokosa, amit érdemes megtanulnod. Lehet, hogy ez most nem jöt be, de ez nem ok arra, hogy a többi hasznos(csak neked szokatlan ) dolgot meg ne tanuld! jegyezd meg, s nézz utána! lehet. hogy sok újat és hasznosat tanulhatsz!

Egy-két babona közt sok nagyon jó bevált évezredes tapasztalat rejtőzhet! S a babonák is - talán nem segít vegyi szinten egy mondóka mondjuk, vagy eg

y piros cérnaszál de lelki úton talán többet segít, mintha beecsetelted volna. Ha Madonnának jó?!

2009. szept. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szólj rá, hogy nem szabad! Hamar megtanulja. Nem szép egy orrot túró kisgyerek!
2009. szept. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Éppen a múltkor láttam egy kis videót!

Annyira meghökkentő volt a címe, hogy önkéntelenül is rákattintottam.

Íme:

[link]

Sajnos, bármennyire is kínos, de most az anyósnak volt igaza, tényleg piszkálhatja az orrát a férges gyerek.

Kérj a gyerekorvostól egy székletvizsgálatot, saját megnyugtatásodra, na meg a gyerek érdekében.

Anyósnak meg nem kell tudni Róla, ha véletlenül igaza lett.

Üdv.

2009. szept. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

megnéztem a videót, semmi más tünetete nincs, csak az orrát túrja naponta 1-2szer. szóval én továbbra sem hiszek a házi sárkánynak:) meg hát ezeknek a régi butaságoknak sem. pl. ha a gyerek megeszi a meszet a falról, akkor mészhiányos, aki tyúksz@art eszik, az meg vitaminhiányos.... és nem nézhet a gyerek tükörbe, mert nem lesz foga, és nem száradhat este a ruhája, mert akkor nem alszik... és sorolhatnám holnap reggelig.

szóval köszi mindenkinek.

természetesen rászólok, és nem engedem neki.

2009. okt. 1. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!