Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet megint beteg?...

Mitől lehet megint beteg? Többi lent.

Figyelt kérdés
3 hete kezdtük a babúszást. Rá két napra lázas lett, pris lett a torka, köhögött. Az orvos adott gyógyszert stb. pár nap alatt rendbe jött a picurunk. Kihagytunk egy úszást. Pénteken megint voltunk úszni. Tegnap óta szörcsög az orra, folyik egy picit. Láza nincs. Kicsit nyűgös. És néha köhög egyet-egyet. A víz meleg amiben zajlik a foglalkozás. Az idő is nagyon jó volt, tehát a míg az autóhoz értünk (kb. 1 perc a bejárattól), addig sem fázhatott meg. Nem volt beteg gyerek a csoportban. Lehet összefüggés az úszás és az enyhe megfázás közt? Szeretném vinni úszásra, mert tetszik neki. 5 hónapos
2013. máj. 12. 21:39
 1/3 Disi ***** válasza:
Ilyesmi betegséget nem hiszem hogy onnan szedne össze. Jobban mondva ugyanannyi az esély rá, mint bárhol máshol. Mások belemennek abba a medencébe amiben a foglalkozás van? Nálunk délelőtt nem nagyon engednek bele felnőtteket. Sajnos nem a gyerekekkel szokott gond lenni... A gyereket nem visszük sehova ha beteg, de egy felnőtt simán lemegy úszni, mert csak picit vagyok rosszul... Szerintem vidd nyugodtan. A kislányom 22 hós, mi is 4 hós korától hordjuk, nagyon szereti a vizet, ès tényleg hihetetlen ez a fejlődès amin keresztül mennek :D Sokat lejárunk a strandra, már tavaly nyáron sem volt gond ha elbuggyant, megtanulta hogy kell merülni. Nem sír, nem ijed meg és nem nyeli a vizet. Szerintem nagyon hasznos, én soha nem leszek olyan magabiztos a vízben mint ő.
2013. máj. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak egy szülő mehet be a vízbe a gyerkőccel. nyitás előtt van a foglalkozás. Kevesen vagyunk és és hát egy szülő sem tüsszögött vagy köhögött volna. Nem szeretnénk abbahagyni, mert már itthon is szívesen pancsolgatott a kis kádban, de 2 alkalom után is szembetűnő, hogy még jobban élvezi a vizet, lábával "tempózik":D. Eddig a hátról hasra fordult és nagyon ritkán hasról hátra. De most.....a szőnyeg egyik széléről át "pörög" a másik szélre szép lassan. Ide oda forgolódik... szóval látható, már száraz talajon is a hatása az úszásnak :D
2013. máj. 12. 22:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi is ezt csináltuk végig. 5 hónapos volt a fiam amikor elkezdtük a babaúszást. Igaz, előtte is volt egyszer beteg, de ahogy elkezdtünk úszni járni, folyton az volt.

Még egy allergiavizsgálatot is kikönyörögtem 1 éves kora után pár hónappal, mert már arra gondoltam, hogy valami ételallergiája lehet. Ott mondta egy nem túl kedves pulmonológus doktor néni, hogy azért beteg folyton,mert úszni járunk. Mert egy ilyen hely a bacik és vírusok melegágya.

Nem akartam neki hinni, mg egy darabig jártunk úszni is, persze beteg is lett közben a kisfiam.

A következő télen már nem jártunk úszni, de akkor is betegeskedett sokat a kisfiam. Bár akkor meg a tejet vezettem be neki.

A lényeg, hogy az elmúlt télen egyszer sem volt beteg. Igaz úszni sem járunk és tejet sem kap direktben és nagyobb is már, most 2,5 éves.

Ez az én tapasztalatom. Egyet mondhatok. Ha lesz tesó, vele is megpróbáljuk a babaúszást, mert a kisfiam egyébként imádta.

A keresztfiam pedig sosem volt beteg, pedig ő is másfél évig járt babaúszásra.

2013. máj. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!