Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket eszik 8-9 hónaposod?...

Miket eszik 8-9 hónaposod? Többi kérdés lent!

Figyelt kérdés
Miket eszik, milyen húsokat zöldséget,gyümölcsöt eszik babád? Májkrémes? Teavajas kenyeret ehet? Felvágottat adtok? Már van 8 foga, kis falatkákat megrág.
2013. máj. 13. 13:19
 1/5 gabszem ***** válasza:
8-9 hósan már szinte mindent evett. De nagyon hamar 3-4 hósan kezdtük a hozzátáplálást. én vajkrémes kenyeret adtam, az könnyen kenhető, vagy sajtkrémeset de adhatsz teavajast is. Párizsit adtam neki de nem eszi meg a felvágottakat (nem is baj).
2013. máj. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

8 hónapos a Fiam, nincs még foga.


Elég sokmindent megeszik, nem válogatós. De "szilárd" kaját csak kenyérhéjat, kukacot adok a kezébe rágcsálni.

Egyébként felvágottat én még egy jó darabig nem adok/adnék.

Húsokból: marha, csirke

Zöldség: répa, krumpli, tök, sütőtök, cukkini, brokkoli, padlizsán.

Gyümölcs: alma, banán, körte, barack, szilva, meggy, cseresznye.

Keksz (már a glutén bevezetése óta), rízs, zabpehely, és néha tojásmentes tészta.

2013. máj. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolóhoz képest én a másik véglet vagyok. 9 hónaposom tápszeren kívül csak gyümölcsöt kap gabonával és zöldségpürét hússal. Eszik pl. almát, barackot, banánt, meggyet, körtét, répát, sütőtököt, krumplit, cukkínit, brokkolit, karfiolt, borsót, zöldbabot, spenótot, csirkemellet, pulykamellet. Kap néha tejpépet, gabonapépet.

Még nem kap kenyeret, felvágottat, májkrémet és még nem is tervezem egy ideig. Mostanában a túrót, joghurtot és a marhahúst akarom neki bevezetni.

2013. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

8,5 hós kislányom,még nincs foga:

zöldség: s.répa,f.répa,krumpli,cukkini,brokkoli,sóska,spenót,sütőtök,szelőtök,cékla,

Gyümölcs:alma,banán,cseresznye,meggy,körte,barack,sárgadinnye

Hús:csirke,pulyka,sertés

Tojássárgája

Keksz,babapiskóta,natúr joghurt,túró,tejföl főzelékbe.

Vajas kenyeret már adtam neki,májkrémeset még nem(májat még nem vezettem be.Felvágottat én még egy darabig nem adok neki.

2013. máj. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

9 hónapos a lányom és még nincsen foga.

De nem ez a gond, hanem az, hogy nem hajlandó elfogadni tőlem a püréket, csak gyümölcs formájában. Mindent maga akar enni egyedül, ami nem is lenne gond, csak így kevesebbet eszik. Ez van. Fejlődik szépen, már legalább eszik. 7 hónapig csak a cici létezett neki.


Két ujjal csipeget és fog nélkül úgy rág, hogy egy-két öregember megirigyelné. Sosem nyelt félre, bár az elején a frász kerülgetett. Emiatt nem eszik nyersen almát, csak néha reszelve és csirkemellet is kevesebbet kap, mert túl száraz magában.


Mindent eszik majdnem. Felvágottat nem adok neki, kivéve karajt, ill. néha veszek jó minőségű sonkát, pl. feketeerdeit. Az szín hús.


Teavajas kenyeret eszik reggelire, vagy sütök kalácsot, tojássárgájából krémet, házi májkrémet nagyon szereti.


Tízóraira gyümölcsöt kap.


Ebédre husi, zöldség, néha rizs. Azt is ujjal csipegeti fel.


Uzsira túrókrémet csinálok gyümölccsel, joghurt, babatejbegríz stb.


Vacsi pedig anyatej.


Amit nem adok még jó darabig: felvágottak, allergének (málna, narancs...) és tej. Tej helyett növényi tejeket használunk.


Sokszor eszik a miénkből is. Picit fűszerezek neki, sózok is nagyon enyhén. Cukrot alig eszik, sőt, de mi is.

2013. máj. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!