Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem fura kicsit, ha egy 2...

Nem fura kicsit, ha egy 2 hónapos babához heti 1 napra bébiszittert fogadnak, mert a szülőknek szükségük van egy napra csak maguknak?

Figyelt kérdés
2013. máj. 13. 14:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem megszokott az tény, ám valljuk be: aki megtehetné, az mindenki megtenné. Ha nekik így jó, akkor rendben van.
2013. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
31%
Szia! Én nem bíznám egy idegenre a gyerekemet! Nagyon ritkán megyünk el a párommal kettesben, de akkor anyukám vigyáz rá.
2013. máj. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem spéci fura, én el sem tudtam volna képzelni anno mert az enyém nagy cicista volt, de nem működünk egyformán, ahogyan a babák sem. Mindenki cselekedjen a saját érzése szerint, ahogy ő a legjobbnak látja.
2013. máj. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

egészségükre.

Én nem tettem, nem is tenném, de nem zavar, nem is izgat, ha más megteszi.

2013. máj. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ennél furább dolgok is vannak a világon.


Mindenki máshogy éli meg ezt, attól, hogy mi nem így tesszük/tettük, még lehet, hogy nekik ez kell. Elkerülhető a szülés utáni depresszió, a párkapcsolati válság.

2013. máj. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
Már megint kibeszéljük a háta mögött az ismerősünket? Egyébként ha nekik szükségük van erre, tegyék, semmi rosszat nem csinálnak vele.
2013. máj. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
68%

Erre az a "jó" válasz, hogy nem, nem furcsa. A személyes véleményem viszont az, hogy de. Egyébként ismertem is ilyet személyesen, büszkék voltak rá, hogy ők aztán nem a gyerek rabszolgái, mert 2 hónapos kora óta heti egy napot bébiszitterrel van, anyuka meg addig "feltöltődik", meg "ápolják a házasságukat", aztán mégis elváltak még a gyerek első szülinapja előtt.

Nem értek egyet azokkal, akik szerint a gyereket 3 éves koréig senkire nem szabad bízni, de egy 2 hónapost heti rendszerességgel másvalakire egész nap igenis SOK.

2013. máj. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Itthon fura. Nekem is.


De máshol, ahol anyuka a gyerek 6 hetes korától dolgozik és a gyerek bölcsiben van, nem fura.

2013. máj. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
38%

Hát ez a gyerek se valószínű hogy anyatejes...

Gondolom felső tízezerbe tartozó család, akik ezt megtehetik és nem akartak lemondani a baba születése előtti nagyszabású életükről. Ez egy nagyon más világ mint az "átlag"

2013. máj. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Kíváncsi voltam, hogy más is furcsának tartja-e, vagy csak én. Nem vagyok az a típus én sem, aki otthon szeretne ülni a gyerek 3 éves koráig, nemsokára megyek vissza részmunkaidőben dolgozni, szeptembertől megy a pici bölcsibe, mégis fura nekem, hogy 2 hónaposan egy egész napra idegen vigyáz a babára (nagymama egyébként elérhető totál megbízható és tuti, hogy örömmel vigyázna a babára alkalmanként). Alapvetően persze az ő dolguk, nem is ítélem el őket ezért, csak picit meglepődtem. Egyébként szinte csak tápszert kap a pici, mert nem volt hajlandó szopni (azt nem tudom, hogy egyáltalán ennyire próbálta anyuka), így persze egyszerűbb a helyzet.

Szerintem mondjuk itt nem csak arról van szó, hogy aki megteheti anyagilag, az meg is teszi...mi megtehettük volna, mégsem tettük. Egyrészt amikor megszületett, élveztük, hogy közöttünk van, a mai napig együtt megyünk ide-oda. Persze előfordul, hogy nagyszülők vigyáznak a picire, vagy a tesóm és akkor én is tudok picit lazítani, vagy kikapcsolódni.

2013. máj. 13. 14:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!