Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megbízható, rugalmas bébiszitt...

Megbízható, rugalmas bébiszittert hol keressek kisbabám mellé? Idegent eddig nem akartam a féléves babám mellé, de úgy néz ki, hogy ez egy biztosabb megoldás, mintha a családtagok váltogatnák egymást, ill. szakember talán jobb lenne.

Figyelt kérdés

Az mennyire normális dolog, hogyha valaki családon belül felajánlotta, hogy eljönne bébiszitterkedni, de azt akarja, hogy vigyem át hozzá a babát (közel van), és pénzért vállalná el úgy, hogy nem teljesen a babára koncentrálna..?

Gondolom közben megcsinálná a házimunkát is.


Ill. ahol nézegettem hirdetéseket volt aki mozgásfejlődési problémákban otthon van, így ha gond lenne nálunk, akkor nem kéne még a babát pluszban elvinni pénzért. Sőt, házimunkát is szoktak vállalni. Tehát több szolgáltatást nyújt,mint a családtag.



2013. febr. 7. 23:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Ilyen pici babónál semmiképp nem adnám őt más házhoz...

Menjen csak oda helybe az aki vigyázni fog rá. Hisz az az otthona.Nem hinném,hogy jó a gyereknek ha máshol van állandó jelleggel rendszeresen. Mert az ugye megint más ha elviszi ide oda stb néha magához.

Egyébként én családot választanám de ez csak az én véleményem. Igazából mind a kettőnek vannak előnyei és hátrányai szerintem

2013. febr. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Aki vigyázna rá, ő a rokonunk, és itt van tőlünk 5 percre, csak a babakocsit kéne áttolni.

Viszont nem szimpatikus, hogy teljesen elzárkózik attól, hogy átjöjjön hozzánk..fura..

2013. febr. 8. 00:10
 3/23 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, hogy inkább a délelőtti órákra keresnék embert. Délután nagymama vigyázna a kicsire.

De ez is csak azért lenne, mert ennyi fér a keretbe.

Egyébként a legideálisabb az lenne, ha nem kéne senkit családon belül ugráltatni, és nem kéne a kicsit is reggelente elvinni máshoz.

2013. febr. 8. 00:13
 4/23 A kérdező kommentje:
Idegen ember előnye, hogy nem végzi közben a saját háztartási munkáját, miközben ha én elviszem a rokonokhoz, akkor ő közben majd otthon mos/főz/takarít, és nem a babával foglalatoskodik.
2013. febr. 8. 00:15
 5/23 anonim ***** válasza:

Hát a tisztelt rokon helyében én örülnék, ha babázhatok, nemhogy még akármit csináljak mellette és még pénzt is kérek érte? Ez sz@rrágás, már bocsánat, beintettem volna neki, ahogy kell.

Ha már fizetsz, bízd gyakorlott, tapasztalt hivatásos felvigyázóra. És nem szégyen, ha kérsz önéletrajzot én a volt munkáinak minimum felét referenciaként. A gyerekedre fog vigyázni.

2013. febr. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Bocs, 7-es voltam, visszaolvasva tehát úgy értendő, hogy a kedves rokonnak fizetsz, mert az a saját otthonában elvégzi a háztartási teendőket, a gyerekedet meg közben rakosgatja ide-oda? Klassz...
2013. febr. 8. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Jól látod.. :)

Nekem amikor beszéltünk erről le sem esett..


Annyi előnye van, hogy :nem idegen, olcsóbb, mintha más vigyázna a babára, elviszi a gyereket a dokihoz ha beteg..és mi van még? még töröm a fejem reggelig.

2013. febr. 8. 02:54
 8/23 A kérdező kommentje:

Ja igen, előny még, hogyha nincs ő, akkor az anyja fog beugrani helyette.

Tehát nem kell pánikolni, ha a bébiszitter lebetegszik.

Gondoltam ilyen bébiszitter keresőkre, és volt 1-2 szimpatikus hölgy, még a háztartásba is besegítenének, alap, hogy jönnének hozzánk, és kb. ugyanannyiba kerül.

sőt, még értenek a gyógytornához is, ami nekem nem lenne hátrány, mert most fogom kivizsgáltatni még csak a babát.

tehát simán lehet, hogyha úgy alakul, akkor majd fizetni kell egy külön gyógytornászt is.

annyit viszont meg már nem fogok keresni. :(

2013. febr. 8. 02:56
 9/23 A kérdező kommentje:

a rokonunk tényleg olcsóbb valamivel, de nekem az, hogy a saját otthonában akar a babámmal lenni, nagyon nem szimpatikus, főleg, hogy 5 percre lakunk egymástól.

a babakocsit fel sem tudom hozzá cipelni, abszolút macera. márpedig vinnie kell sétálni 1 nap 1X.

járókát is akkor be kell szerezni, (én biztos nem veszek) mindent át kell hurcolni, ruha, pelenka, kaja, stb.

nekem ez macerásnak tűnik, de az is lehet, hogy én vagyok problémás. :)

2013. febr. 8. 02:59
 10/23 anonim ***** válasza:
Sztem Te ezt más eldöntötted és csak magadat győzködöd. Hívj bébiszittert, az állandó költözködéstől is megkíméled magad. Mikor este haza mész sokat fog jelenteni minden perc! Csak ügyesen!
2013. febr. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!