Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » GYED, GYES alatt munkaügyi...

GYED, GYES alatt munkaügyi központ milyen feltételekkel támogat OKJ-s képzést. Van erről valakinek konkrét infója, tapasztalata?

Figyelt kérdés

2013. máj. 14. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor ingyenes a tanfolyam gyes alatt, (gyed alatt nem lehet, csak ha visszamondod gyesre), ha nincs szakmád max érettségi, vagy csak 8 osztályod van meg, és nincs semmilyen más okj-s képzésen szerzett végzettséged sem. Ja, és ha végigjárod és elvégzed a tanfolyamot, ami változó hosszúságú. Pl ha jelentkezel egy tanfolyamra, ami 5 hónapos, akkor az iskola rendszerben van, tehát hétfőtől péntekig 6-8 óra, vagy hétvége egész nap, és a max hiányzás ha jól emlékszem kb 28 óra lehet, amit igazolni is kell természetesen, pl betegség. Ha nem járod végig, vagy nem vizsgázol le, ki kell fizetni a teljes díját. És ha már van szakmád, vbagy okj-s papírod, akkor is teljes díjas.
2013. máj. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, és képzeld el, én hogy jártam. Gyesen voltam, ingyenesen járt volna. Jelentkezni akartam egy tanfolyamra, de a legvégén kiderült, hogy gyes mellett max heti 20 órában lehet tanfolyamra járni. Így csak akkor jelentkezhettem volna a tanfolyamra, ha visszamondom a gyest. És utána még tesztet iratnak, és vagy bekerülök vagy nem, mert hatalmas a túljelentkezés. Nagyon durva. úgyhogy nem egyszerű a gyes-eseknek.
2013. máj. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!