Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nincs töréstesztje egy...

Ha nincs töréstesztje egy autósülésnek, akkor az már nem is lehet biztonságos?

Figyelt kérdés

Tisztaában vagyok vele,hogy kinek több,kinek kevesebb jut a gyerekülés vásárlásra.


De miért kell mindig a töréstesztekkel jönni?? Oké nagyon fontos, de jól tudom,hogy Németo.-ban csináljak a teszteket, és csak az ott kapható márkák egy réséz vizsgálják.


Attól még lehet jó, biztonságos egy autósülés,hogy nincs tesztje.


A kérdésem onnan jött,hogy mi is most készülünk vásárolni, és itt olvasgatni, a legtöbben a römer, cíbex, besafe-t mondják. Nem mindneki engedheti meg magának.

HAsználtan pedig nem szivesen vennék ilyet.


Most láttam egyet egy anyuka érdeklődött a ksigyerekek témakörben és bár átfogó kategória nekem is tetszik, [link]


szerintem egy nagyobb gyereknek 2,5-3 éves már jó lehet???


2013. máj. 14. 15:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%
Amennyire én tudom, a műanyag is öregszik, kevésbé lesz rugalmas, így baleset esetén máshogy törhet, szóval lehetséges, hogy egy nagyon öreg, jó töréstessztel rendelkező ülés már nem is olyan szuper választás. Mint az autók abroncsa.
2013. máj. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

0-13

9-18

15-36 ig ...

így fogja át a lehető legkisebb halmazt ,itt pont nem az a lényeg hogy egy üléssel kihúzzátok míg nagykorú nem lesz.

Sok sok ülés van ,és kevés ADAC tesztelt.De nem értem ez miért baj? Ez egy független teszt nem kötelező. Egy minőségi mérce amit meg kell fizetni.

A műanyag öregszik de nem hiszem hogy ha veszek 100 000 ért egy ülést akkor azt cserélgessem mert már "régi" :))) ,ki fogja bírni a 3 gyermekem. Ugyanúgy ha balesetmentes ,eladható.

Én nem gondolom hogy ostoba aki őszinte. Felháborít hogy ha valaki nem akarja átverni a másikat rögtön lehülyézik . Holott itt a kérdés több mint butácska...

2013. máj. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A 15-36 kg-os gyereküléssel az a baj, hogy az ülésnek nincs már biztonsági öve, csak az autó övével lehet rögzíteni a gyereket,az ülés meg nincs is az autó üléséhez rögzítve, végül is ugyanaz a funkciója mint az ülésmagasítónak.

Nem értem, hogy a 15-36 kg-os ülés miért lehet biztonságosabb, mint a 9-36 kg-os, egy 3 éves 20 kg-os gyereknek. A 9-36 kg-os üléssel tudom rögzíteni a gyereket az ülés övével, plusz az ülés is rögzítve van az autó üléséhez. Számomra ez biztonságosabb, mint a 15-36 kg-os egy 3 évesnek. Nálam a 0-18, 0-25 kg-os kategória után a 9-36 kg-os jön, amit már ülésmagasítóvá is tudok alakítani, illetve az ülés biztonsági övét kiszedve 15-36 kg-os ülés, de úgy egy 6 éves iskolás gyereknél használnám, nem 3 évesnél.

Mindenki tudja, hogy azok a gyerekülések a legbiztonságosabbak, amiket ISOFIX rendszerrel tudunk az autóba kötni, ők kapják a legjobb pontot a teszteken, de tudjuk, hogy azért Magyarországon a legtöbb embernek még nem igazán van ilyen autójuk, amiben van ISOFIX rendszer.

2013. máj. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszi mégegyszer, részemről akérdést nem tekintem butácskának, ahogy te fogalmaztál kedves 62 %-os válaszoló.


Sokan vagyunk így, akik ehhez hasonlóan gondolkodnak, cska sokan nem merik ezt beismerni.


PErsze nem arra megy ki a játék,hogy egy üléssel kihúzzuk, van neki most is egy, azt szeretnénk a tesónak, és ő kapna másikat.

2013. máj. 15. 12:41
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem értem. A nagyobbnak nem jó a használt, de a tesó simán megkaphatja amit a nagyobb évekig használt? Annak is ugyanúgy öregedhet a műanyag része, mint amit más használt.
2013. máj. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Mert lehet, hogy a nagyobbnak most van egy 0-18 kg-os ülése, amit le akarnak egy 9-36 kg-ra cserélni, ami teljesen jó egy 3 évesnek, a mondjuk 1 éves tesó meg a babahordozó helyett megkapná a nagyobb 0-18 kg-os gyerekülést. Csak gondolom, hogy így van, valami ilyesmi lehet a háttérben.

Na, meg gondolom a Kérdező tudja, hogy a használt gyerekülését érte-e már baleset, mert gondolom ha igen, akkor nem használná. Egy idegen meg mondhatja, hogy nem érte az ülést baleset, miközben lehet, hogy igen.

2013. máj. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!