Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Ti babátok örömmel vette a...

A Ti babátok örömmel vette a kanalazást?

Figyelt kérdés
Én már egy hónapja próbálkozok nála, de még mennyiséget nem eszik se gyümölcsből se főzelékből. Úgy érzem nem haladunk, vagy semmi nem izlik neki. Sőt ma már sírdogált az első pár kanál után! Valamit rosszul csinálok vagy idő míg szívesen falatozik? Nálatok hogy volt?
2013. máj. 14. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy darabig nálunk is csak az öklendezés ment meg a fintorgás..:D

Aztán egyre ügyesebb lett.Ügyesen bekapta a kanalat,nem ficánkolt.

Most már ha meglátja a tányérát izgalomba jön.:)

Evés közben ha ízlik neki amit kap hm-hm-hm-ezt mondogatja.:)

Szerintem idő kell nekik.

Ő most 6 hónapos és 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást orvosi tanácsra.:)

2013. máj. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős a babád, de sokszor a túl korai hozzátáplálás jele, ha kilöki a kanalat.

Ha meg már a "kora meglenne" hozzá, akkor sincs baj. Ez nem verseny.

Van olyan babám, amelyik 7,5 hónapos koráig csak anyatejet fogadott el.

Olyan is, aki 5,5 hónaposan lelkesen kanalazott, és a mostani babám csak darabosat eszik, és csak kézzel, tehát semmi kanalazás. Az első két hónap "evés" alatt nem fogyasztott mennyiséget, csak kóstolgatott, utána rákapcsolt.


Ha már 6-7 hónapos, akkor megpróbálhatsz letenni elé puhára főzött zöldséget, gyümölcsöt, kenyérbelet, ezeket szokták szeretni "egyedül enni".

2013. máj. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most 6 hónapos egy hónapja kezdtük orvos tanácsára a súlya miatt, hogy minél előbb váltsak ki egy tápszeres étkezést, de így nem megy. Még a száját sem nyitja. Én trükközök, hogy tátogok neki hátha utánoz meg váltogatom a kanalak színét hátha megtetszik neki, meg próbálom a szájához tartani de semmi. Remélem csak idő kérdése, mert így minden megy a kukába vagy én eszem meg, amivel próbálkozom.
2013. máj. 15. 06:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Nállunk a szilikon kanál jött be erre a problémára!
2013. máj. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Milyen ez a szilikon kanál? Már mindent kipróbálnék, hogy jó legyen, de ma is csak sírás lett a vége!
2013. máj. 15. 12:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ilyen:

[link]


Ezzel egyik napról a másik napra evett és nagyon sokáig bírta a strapát,sterilizálni is lehet!

Most 4 hós a kicsi,lassan nálla is elkezdem a hozzátáplálást és neki is ilyet fogok rendelni!


Remélem tudtam segíteni!

2013. máj. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!